Skocz do zawartości

Błękitny Spec.B w sedanie


nysiopysio84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Auto zakupione na dzień przed sylwestrem, oczywiście sprawdzone w ASO, w zasadzie wszystko oryginalne, jedynie przednia szyba była wymieniana, prawdopodobnie kamyczek.

 

Pierwszym właścicielem był szef firmy, który głównie podróżował w trasach, drugim został jego znajomy rocznik 1950r, który w rok zrobił 5k km, także można z przymrużeniem oka stwierdzić, że jestem drugim właścicielem z czego się niezmiernie cieszę.

 

Subek ma aktualnie nalatane 272 tyś, sprzęgło wymieniane przy 206tyś, lampy przednie nowe z ASO, koszt 4,5k zł z robocizną, stare mam w kartonie, powodem wymiany były pognite gniazda plus zmatowiałe klosze.

 

Amortyzatory ori, powyzej 70% sprawności.

 

Opony lato/zima z 2013r, powyzej 6mm.

 

Powłoka lakiernicza wygląda następująco:

 

Cała prawa strona w okolicach 300 mikronów, ewidentnie lekka przygoda, przedni błotnik, dwie pary drzwi plus tylny błotnik, był nakładany ponownie lakier, wszystkie boczne szyby oryginalne. Reszta auta w normie, lekko powyżej 100 mikronów.

 

Diagnoza ASO jako pakiet start to:

 

- podładowanie akumulatora

- wymiana płynu hamulcowego

- do sprawdzenia mechanizm zmiany biegów (jest już wyrobiony, przebieg zrobił swoje, natomiast biegi wchodzą świetnie)

- Wymiana tylnych tuleji wahaczy przód

- wymiana klocków hamulcowych tył
- wymiana napinacza paska wielorowkowego (jak już niektórzy w innym wątku się dowiedzieli (a zarazem mi pomogli), wczoraj strzelił również sam pasek, także i on będzie nowy,
 
Co ode mnie:
 
- wymiana filtrów oleju, powietrza, kabinowego (olej zakupiłem osobiście - postawiłem na Motul 8100 Eco- nergy 5w30)
- przegląd klimatyzacji (ale to chyba na wiosnę prawda?),
- wymiana płynu chłodniczego,
 
Zobaczymy jak to wszystko się ułoży, myślę, że pierwszy rok pokaże czy gdzieś popełniłem jakiś błąd czy auto jest na prawde takie jak w teorii.
 
Za dużych przebiegów nie robię, kilka razy w roku trasa do berlina, jakieś sporadyczne wypady w Polskę, a tak to praca - sklep - dom, więc w sumie Subek lekko mieć nie będzie, krótkie odcinki nie są dobre dla aut, mimo wszystko jeździć czymś trzeba, a wożenie tyłka takim samochodem powoduje, że banan nie schodzi z buzi - przynajmniej mojej :D, to jest coś co trzeba doświadczyć samemu, żaden opis nie potrafi przekazać ile te auto potrafi dać emocji na autostradzie i jak fajnie stonowanym i spokojnym sedanem może być w mieście. Po prostu samochód o 2 twarzach. Jest to spełnienie mojego motoryzacyjnego zboczenia, jedynie czego mi brakuje to xenonów, ale póki co poliftowe wersje są poza moim zasięgiem finansowym.
 
 
Pogoda jest jaka jest, stąd tylko kilka ogólnych fotek, jak już się ogarnę z naprawą, formalnościami, wtedy zrobię sesję konkretną razem ze środkiem, pozdrawiam!

post-24283-0-81957500-1451656215_thumb.jpg

post-24283-0-55796500-1451656224_thumb.jpg

post-24283-0-82540500-1451656228_thumb.jpg

post-24283-0-11133400-1451656233_thumb.jpg

Edytowane przez nysiopysio84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu rownież złoże gratulacje! :) bardzo fajny kolor!! Wiem, ze to przy aucie które ma 10 lat (?) niby sie nie opłaca, ale porządna odnowa i zabezpieczenie lakieru dałby mu z cała pewnością fantastyczna głębie! Warto sie zastanowić ;)

 

Przegląd klimy, ewentualne nabicie, zdecydowanie odgrzybianie i porządne ozonowanie to rób czym prędzej, nie ma co czekać do wiosny. Będziesz jej używał także już teraz, chociażby do odparowywania szyb, a nie wiadomo czy poprzedni właściciele to robili czy nie...

 

Co do lakierowania to dopóki jest porządnie zrobione to nie przejmowałbym sie tym wcale. Wiele osób panikuje ze "ooooo! Bity!" ale tymczasem jeśli to była tylko drapka to przynajmniej jest nowy lakier na połowie auta ;)

 

Niech Ci służy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory 70% moga oznaczac juz czas na wymiane, zalezy od cisnienia opon i pomiaru, ogolnie te pomiary to o kant d.... rozbic.

 

No cóż, ciężko się z tym nie zgodzić, wszystko wyjdzie podczas użytkowania, zobaczymy, jakby co to przód do regeneracji, a tył trzeba zakupić nowe, zgadza się?

 

Z lakierem to też nie głupi pomysł, w końcu auto ma zostać ze mną na trochę dłużej, chciałbym również podłogę zaciągnąc antykorozyjnie, ale najpierw za cel stan mechaniczny bliski perfekcji, także 1 rok będzie rokiem przejściowym z większą uwagą na to co się tam ogólnie dzieje, żeby nie wyskoczyć z butów z powodu finansów :)

 

Myślę podobnie, dla mnie zaletą jest, że taka benzyna ma nalatane prawdziwe 300k, a nie przekręcone na 150k z ceną 5k wyższą, lakierowany bok po 300 pare mikro, niektórzy kręcą nosem, ale nie ma się co oszukiwać, w końcu auto ma 11 lat...najważniejsze, że wsio ori, resztę się spokojnie ogarnie. Dobra baza żeby zrobić z niej lalkę i cieszyć się jeszcze dobrych kilka lat zanim uzbieram na polifta :D

 

Dzięki za wskazówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, dupka trochę siedzi, tak mi się wydaje. Fajne felgi, jakie mają wymiary? Szukam coś na lato do mojego, raczej 17 a ten wzór nawet ciekawy.

 

Kąt robienia zdjęć powoduje chyba takie złudzenie, że tyłek siedzi, na żywo w sumie jest prosto, aczkolwiek jak się trochę rozpogodzi to porobię więcej fotek.

 

To są oryginalne 18', z tego co wyczytałem parametry ori to 18 x 7 et55, opona powinna być 215/45/18, poprzedni właściciel założył jednak 225/45/18 czyli teoretycznie lekko poprawił komfort, jest mniejszy naciąg, dobrze rozumuję? Nie wiem jeszcze jakie przez to jest procentowo odchylenie od ori, nie bawiłem się jeszcze kalkulatorem, tak czy siak opony prawie, że nowe więc nie będę kombinował ze zmianą.

 

Powiem Ci szczerze, że na zdjęciach te fele robiły średnie wrażenie na mnie przed zakupem, natomiast teraz na żywo są dla mnie świetne, na pewno zostają na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak się drapie po głowie, czy nie zlecić przy pakiecie start wymiany również oleju w dyferencjale, z tego co gdzieś wyczytałem to warto zmieniać tam olej co 40k km bądź 2 lata, prawda to? Jak to jest z tym u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak się drapie po głowie, czy nie zlecić przy pakiecie start wymiany również oleju w dyferencjale, z tego co gdzieś wyczytałem to warto zmieniać tam olej co 40k km bądź 2 lata, prawda to? Jak to jest z tym u Was?

Jak nie masz udokumentowanej wymiany to warto wymienić w skrzyni i dyfrze bo koszt nie wielki, a masz święty spokój ;)

 

Bardzo fajny subarak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też tak myślę i pewnie tak ostatecznie zrobię, natomiast czytam sporo o tym napędzie co dokładnie znajduje się pod tym subkiem i czy ja dobrze kombinuję, że jest to napęd z 3 dyferencjałami, przedni dyfer, tylny ze szperą i centralny ze sprzęgłem lepkościowym (wiskotycznym)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, posiadam 2 komplety opon, prawie nówki, natomiast jeden zestaw felg. Dodatkowo felgi są odnowione, a na żywo robią robotę, szkoda mi przekładać opon i jeździć cały sezon na jednych felgach stąd zacząłem szukać czegoś na zimę.

 

Po przeanalizowaniu za i przeciw, zdecydowałem, że będą to ori felgi do subaru, bez żadnych udziwnień, jak wiadomo jest to produkt dosyć deficytowy tym bardziej, że szukam w obrębie 18 cali.

 

Czy te felgi bez problemu podejdą pod spec.b? Widziałem te fele na poliftach, więc teoretycznie powinno być ok, ale wolę zapytać ekspertów zanim dokonam decyzji.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5738921361

 

Opony jakie bym założył do 225 45, teoretycznie powinny bez problemu podejść pod hamulce w spec.b, a jak wygląda to w praktyce? :D

Edytowane przez nysiopysio84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, zaryzykowałem, zobaczymy jak będą leżeć :)

 

edit-------------

 

Panowie czy u Was też podświetlenie zegarów i konsoli się lekko wygasza po włączeniu świateł? Jadąc w pełnym słońcu na przygaszonych zegarach i konsoli, nie widać po prostu nic.. Da się to jakoś zmienić żeby świeciły z tym samym nasyceniem bez względu czy światła są włączone czy nie?

Edytowane przez nysiopysio84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, zaryzykowałem, zobaczymy jak będą leżeć :)

 

...

Ja też jestem bardzo ciekawy, jak te felgi będą się prezentować na przed lifcie w wersji spec.B :) 

 

Z reguły to felgi z przed lifta lądowały w po liftach jako wersja na zimę z racji bardzo słabej dostępności felg do polifta B) 

 

Gratuluje samochodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo bright albo natężenie podkręcasz po lewej stronie kierownicy pod regulacją lusterek wstecznych zewnętrznych

 

Właśnie nie bardzo coś to współgra. Tzn wszystko się zgadza, tam jest pokrętło do regulacji, które oczywiście dałem na max i to działa, niestety wystarczy włączyć światła i wszystko idzie w dół automatycznie o  jakąś połowę i za cholerę nie wiem gdzie szukać żeby to jakoś wyłączyć.

 

No nic, zaryzykowałem, zobaczymy jak będą leżeć :)

 

...

Ja też jestem bardzo ciekawy, jak te felgi będą się prezentować na przed lifcie w wersji spec.B :)

 

Z reguły to felgi z przed lifta lądowały w po liftach jako wersja na zimę z racji bardzo słabej dostępności felg do polifta B)

 

Gratuluje samochodu!

 

 

Powiem Ci, że długo się drapałem po głowie, oglądnąłem masę zdjęć poliftowych wersji z tymi felgami i za bardzo nie pasowały mi to do przedlifta, ostatecznie małżonka pomogła mówiąc, że sa ok :D No nic, u mnie w takim razie będzie na odwrót i poliftowe będą robiły za zimę, jakoś te przedliftowe fele na żywo mi się bardzo podobają.

Edytowane przez nysiopysio84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, zaryzykowałem, zobaczymy jak będą leżeć :)

 

edit-------------

 

Panowie czy u Was też podświetlenie zegarów i konsoli się lekko wygasza po włączeniu świateł? Jadąc w pełnym słońcu na przygaszonych zegarach i konsoli, nie widać po prostu nic.. Da się to jakoś zmienić żeby świeciły z tym samym nasyceniem bez względu czy światła są włączone czy nie?

W gacku III przytrzymuje się dłużej OFF na climatronicu,

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szukaj przycisku bright. U mnie bez navi jest na zegarku/tripie, ale Ty masz chyba z ori navi to nie wiem gdzie on może być.

 

 

 

No nic, zaryzykowałem, zobaczymy jak będą leżeć :)

 

edit-------------

 

Panowie czy u Was też podświetlenie zegarów i konsoli się lekko wygasza po włączeniu świateł? Jadąc w pełnym słońcu na przygaszonych zegarach i konsoli, nie widać po prostu nic.. Da się to jakoś zmienić żeby świeciły z tym samym nasyceniem bez względu czy światła są włączone czy nie?

W gacku III przytrzymuje się dłużej OFF na climatronicu

 

Dzięki wielkie za pomoc, udało się, dokładnie w panelu nawigacji pierwszy przycisk odpowiada za ustawienie jasności na ekranie, wystarczyło go dłużej przytrzymać aby to włączyć/wyłączyć. Teraz wszystko świeci z pełnym nasyceniem bez względu na włączone światła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koła zimowe już na aucie, w sumie te felgi z wersji poliftowej wyglądają nieźle, jeszcze tylko czekam na gumowe dywaniki ori, które do mnie lecą. Póki co subek spisuje się elegancko tak samo na trasie jak i w mieście, niedzielna sesja, była pogoda to porobiłem parę zdjęć, pozdrowienia!

 

---------------------------------------------

1_zpszs7kgyxg.jpg
2_zpsfbt7ek2k.jpg
3_zpsshhhygdh.jpg
4_zpsqbnznpo3.jpg
5_zpssh2p9sz1.jpg
6_zpswq7m3ava.jpg
7_zps0yyr3a0a.jpg
8_zpsvxb39kkb.jpg
9_zpszs1zclce.jpg
10_zpsfry28chu.jpg
11_zps3l0xv5su.jpg
12_zpsgu330ot0.jpg
13_zps90r2xrip.jpg
14_zpskwljjfxp.jpg
15_zpszkwcver3.jpg
16_zpsz80fxw5e.jpg
17_zps1iwtlrii.jpg
18_zpsyjcx1ety.jpg
19_zpsnucbu8jc.jpg
20_zpslttvfnnn.jpg
21_zpsxowcghuz.jpg
22_zps0lxbcfg4.jpg
23_zps80rfzeop.jpg
24_zps2q9ogms8.jpg
25_zpsmve96daa.jpg
26_zps89qhqsf5.jpg
27_zpshi9020qo.jpg
28_zps5ftw0lym.jpg
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda baaardzo nie tuzinkowo na tych butach B) I trochę przyciężkawo...

Drugiego w takiej konfiguracji to ze świecą szukać w Europie :P

 

Ale za to na letnich kołach będzie wyglądał dynamiczniej ;)

 

Może jeszcze za wcześnie, ale czy możesz już coś napisać dla innych swego rodzaju sprawozdanie z użytkowania Speca?

Co zachwyca a co irytuje itp

A nuż zachęcisz jakiegoś forumowicza   :rolleyes:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...