Skocz do zawartości

Modyfikacje wnętrza dołożenie nawigacji lub pomysł na ciekawa modyfikację


Gość zajacpieter

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zajacpieter

Witam kolegów .

Posiadam legacy IV kombi w którym chciał bym zrobić sobie nawigacje . Myślę nad projektem zamontowania Nexusa 7 

coś takiego jak na tym filmiku. Ale mianowicie mam problem z dostaniem takiej ramki jak gość na tym filmiku dlatego się zwracam czy nie macie jakiegoś źródła gdzie można kopic taka ramkę tanio . Lub ewentualnie jestem otwarty na wasze propozycje lub ciekawe projekty , może ktoś  z was zamontował coś ciekawego  w swoich samochodach . Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomysły 

post-21149-0-01424100-1446978424_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka miesięcy temu kupiłem taką na allegro za chyba 45 zł i wtedy było ich kilka na różnych aukcjach. Aktualnie są same od wersji ze schowkiem i na dodatek nieprzyzwoicie drogie:

http://allegro.pl/subaru-outback-legacy-kratka-nawiewu-nawiew-2009-i5042827707.html

http://allegro.pl/subaru-legacy-03-08-kratka-nawiewu-srodkowa-i5639630573.html

ale jak będziesz trzymał oko i ucho na pulsie, to z pewnością niebawem trafisz.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam kolegów .

Posiadam legacy IV kombi w którym chciał bym zrobić sobie nawigacje . Myślę nad projektem zamontowania Nexusa 7

coś takiego jak na tym filmiku. Ale mianowicie mam problem z dostaniem takiej ramki jak gość na tym filmiku dlatego się zwracam czy nie macie jakiegoś źródła gdzie można kopic taka ramkę tanio . Lub ewentualnie jestem otwarty na wasze propozycje lub ciekawe projekty , może ktoś z was zamontował coś ciekawego w swoich samochodach . Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomysły

Jak Ci idzie bo temat też mnie interesuje.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam obrazek fajnieszej ramki na tableta :)

 

1. Chcesz po modyfikacji wyrzucić zegarek, termometr?

2. Jak podłączysz tablet do głośników auta?

3. Co z zasilaniem tabletu? podobno standardowe ładowarki nie do końca się dobrze spisują

post-23911-0-55564100-1448624978_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam obrazek fajnieszej ramki na tableta :)

 

1. Chcesz po modyfikacji wyrzucić zegarek, termometr?

2. Jak podłączysz tablet do głośników auta?

3. Co z zasilaniem tabletu? podobno standardowe ładowarki nie do końca się dobrze spisują

Mam nexusa 2013 w Legacy IV

1. Zegarek w nexusie, termometr (apka pogodowa), średnie spalanie i inne pierduły - ELM327

2. normalnie, auxem :)

3. Bez problemu - kupujesz "markową" ładowarkę 2A i daje radę. Długo trwa pełne ładowanie ale ładuje bez problemu przy włączonych apkach jak automapa itp... Dodam, że mam "podwójną" ładowarkę - 2A na tablet, 1A na komórę. Podłączone oba urządzenia... Tablet ładuje, telefon podtrzymuje (tzn przy włączonym ekranie ładuje baaaardzo wolno)

 

Tablet odpala się i gasi wraz z autem, podpięte pod zapalniczkę czyli wraz z przekręceniem kluczyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wymieniał już ktoś w Legacy IV kierownicę na tą ze sterowaniem radia i czy radio oryginalne reaguje.?, czy jest pod kierą wiązka ?, żeby to wszystko ze sobą połączyć.?
 

 

Ja wymieniałem ale nie kierownicę tylko zaślepkę po lewej stronie na taką z przyciskami. Dobra wiadomość jest taka że instalacją już tam była, a zła że trzeba było kupić komplet przycisków do radia i tempomatu.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wymieniał już ktoś w Legacy IV kierownicę na tą ze sterowaniem radia i czy radio oryginalne reaguje.?, czy jest pod kierą wiązka ?, żeby to wszystko ze sobą połączyć.?
 

 

Ja wymieniałem ale nie kierownicę tylko zaślepkę po lewej stronie na taką z przyciskami. Dobra wiadomość jest taka że instalacją już tam była, a zła że trzeba było kupić komplet przycisków do radia i tempomatu.

 

Sebastian

 

 

Masz inne radio, te po FL mają wbudowane sterowanie przyciskami + jak piszesz nawet instalacje. Jest to znacznie prostsze. Przed FL tak nie było, i wg schematu ejst jeszcze potrzebny LAN modul. AFAIR inaczej jest w USDM tam radia miały wbudowane sterowanie, ale to trzeba doczytać na forach US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w USDM tam radia miały wbudowane sterowanie, ale to trzeba doczytać na forach US.

Czytam !

 

o ile pamiętam tam masz w kostce radia sygnały o odp rezystancji które sterują radiem. Wystarczą w sumie przyciski, przewody i kostka. Na US stronach widziałem lata temu manuale, było to dość proste w realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

w USDM tam radia miały wbudowane sterowanie, ale to trzeba doczytać na forach US.

Czytam !

o ile pamiętam tam masz w kostce radia sygnały o odp rezystancji które sterują radiem. Wystarczą w sumie przyciski, przewody i kostka. Na US stronach widziałem lata temu manuale, było to dość proste w realizacji.

Kierownicę już mam, jutro robię wiozkę i podłączam jak piszą na forum LGT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie zakupiłem na avojdm.com za jakieś chore pieniądze, bo się zniecierpliwiłem do szukania na allegro, ramkę wyglądającą tak:

300_navi_panel_002.jpg

i mam zamiar w niej zamontować radio Pioneer SPH-DA120, o ile doczekam się na tę ramkę z Japonii, bo coś ani widu ani słychu. 

 

Edytowane przez BW.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też myślałem o tej ramce gdy przerabiałem temat audio w legacy. Ostatecznie jednak podpiąłem wzmak pod fabryczne audio. Nie kręcą mnie wyświetlane bajery na ekranie, flmiki, navi bo nie jeżdżę w trasy. Chciałem zamontowac dobre audio ale odpuscilem bo: obecnosc drugiego fabrycznego radia ponizej wyglada dziwnie, za duzo kombinacji, pomimo wyciszenia legacy nie daje takiej izolacji akustycznej aby dalo sie sluchac komfortowo muzyki przy predkosciach autostradowych ( cienkie szyby), wg mnie super audio w autach pokroju starego legacy to nieporozumienie. Wole posluchac muzyki w domu w ciszy. Nie inwestuje juz w bajery do legacy poza serwisowaniem bo czekam na brz i zbieram do niego graty ale z audio rezygnuje z ww. powodow.

Seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, kupiłem też ramkę pod ten wyświetlacz zamiast popielniczki. Jak skończę to wrzuce efekty pracy i sam ocenisz czy wygląda to dziwnie ;) Wymyśliłem, że połącze stare orginalne radio z nowym i będzie robiło za odtwarzacz płyt, ponieważ to nowe, które chce kupić, musi być płaskie i czytnika płyt brak. 

Tez nie jestem jakimś audiofilem, ale mnie uszy aż "bolą" jak słucham muzyki w tym samochodzie, a najważniejsze dla mnie jest to, żeby móc podłączyć to czego ja chce słuchać, a póki co w fabrycznym radiu mogę co najwyżej odpalić płytę i to nie mp3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

w USDM tam radia miały wbudowane sterowanie, ale to trzeba doczytać na forach US.

Czytam !

 

o ile pamiętam tam masz w kostce radia sygnały o odp rezystancji które sterują radiem. Wystarczą w sumie przyciski, przewody i kostka. Na US stronach widziałem lata temu manuale, było to dość proste w realizacji.

 

Kierownicę już mam, jutro robię wiozkę i podłączam jak piszą na forum LGT.

 

link do instrukcji http://legacygt.com/...4e3ee0cdcc&

 

 

 

Sterowanie radiem już zrobione teraz zabieram się za AUX-a.-> http://legacygt.com/forums/showthread.php/plug-n-play-aux-mod-2005-6cd-radios-18504p4.html a póżniej czas na http://legacygt.com/forums/showthread.php/car-pc-52252p5.html

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy wydaje mi sie czy ramka z nawiewami jest niesymetryczna a co za tym idzie ta z avojdm.com jest tylko do angoli, kangurow i kitajcow :/

 

Dzisiaj tak swoja z grubsza ogladalem i bez mierzenia da sie to wypatrzec.

 

Tez planuje nexusa 2013 wraz z DAC wsadzic miedzy nawiewy ale priorytet to ramka :/

 

Edit:

 

No i znalazlem potwierdzenie na legacygt.com

 

18cdb9d7cc1ff693236628ce0eb83466.jpg

 

Kolo pisze, ze z lewej jest dosyc ciasno a z prawej sa szpary. Kicha.

Orientuje sie ktos czy ta ramka jest w wersji EU lub USDM?

 

 

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70L przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez yARO_81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie orientuje na to, ze jestem wku%wiony, bo kupiłem tę ramkę i jeszcze nie wkładałem, ale już przykładając miałem wrażenie, że coś jest nie tak. 
Przy montażu ramki do przeniesienia zegarka w zapalniczkę musiałem przerobić połowę tego plastiku przy skrzyni. 

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yARO_81  raczej problemy mogą być 2 w jednym, teraz już nie jestem w stanie tego zweryfikować, ale możliwe że RHD/LHD miała tu znaczenie, ale mam silne podejrzenia, że pomimo iż na stronie było napisane, że pasuje do legacy od 2004+ to ramka przeznaczona była do polifta, przynajmniej tak wynika z obrazków w instrukcji. 

@Sebastian32, jak Ty to napisałeś, to ja już miałem ramkę zamówioną. Poza tym, będzie więcej pieprzenia, ale efekt uda się uzyskać super.

 

Dorzucam zdjęcia mojej walki. Tu widać na 2 planie poodcinane plastiki, z 2 strony analogicznie:

 

post-23886-0-29009500-1452759487_thumb.jpg

 

tu mamy przesunięcie otworów w ramce z Japonii, w plastikowej częsci analogicznie:

post-23886-0-01110600-1452759499_thumb.jpg

 

tak wygląda efekt końcowy:

post-23886-0-56504300-1452759501_thumb.jpg

 

post-23886-0-46465400-1452759511_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BW. - Na stronie bylo napisane o RHD tylko wczesniej nie mialem pewnosci o asymetrycznosci ramki. Aczkolwiek gdyby byla symetryczna to tematu RHD/LHD by nie bylo w opisie.

 

Mialem wykosztowac sie na ta ramke 7" i ta do zmiany lokalizacji kompa ale teraz wiem, ze je odpuszczam. Bede mozdzyl cos inaczej. Albo dremelek z ramki ze schowkiem albo uda sie wyczaic ramke po navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie orientuje na to, ze jestem wku%wiony, bo kupiłem tę ramkę i jeszcze nie wkładałem, ale już przykładając miałem wrażenie, że coś jest nie tak. 

Przy montażu ramki do przeniesienia zegarka w zapalniczkę musiałem przerobić połowę tego plastiku przy skrzyni. 

A kupiłeś: #0 A-C (prawidłowy wybór do przedlifta), czy

#1 D-F (polift)?

https://www.japanparts.com/parts/detail/13925

Może się pomylili przy przesyłce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...