Skocz do zawartości

Przepisy ruchu drogowego.


hak64

Rekomendowane odpowiedzi

Takie rozwiąznia można spotkać w miejscach o ograniczonej widoczności (np budynki w rejonie skrzyżowania). A 7 nie mówi wprawdzie o obowiązku zatrzymania, ale P12 wskazuje miejsce, w którym powinniśmy się zatrzymać i upewnić się czy można bezpiecznie wjechać na skrzyżowanie. Tak więc pomimo, że samo oznakowanie wydaje się być sprzeczne, czy mylące będziemy mówić tu o obowiązku zatrzymania wynikającego z oznakowania poziomego (linia bezwarunkowego zatrzymania), o ile jest ono widoczne. 

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu jest zaprzeczenie dwóch znaków  pionowy nie wymaga bezwarunkowego a poziomy wymaga. Natomiast chronologia  oznakowań mówi że pionowe przed poziomymi i nawet jak dobrze widoczna to jak by złapali że nie zatrzymałem się to bym odmówił przyjęcia mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast chronologia  oznakowań mówi że pionowe przed poziomymi

Tak było w starej ustawie prd, obecna nie rozróżnia znaków pionowych od poziomych - są to znaki drogowe.

Art. 5.

1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe.

2. Polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.

3. Sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi regulującymi pierwszeństwo przejazdu.

Inną rzeczą jest to, że zwykle znak A 7 współpracuje ze znakiem P 13 (linia warunkowego zatrzymania). Znak P 12 powinien więc być poprzedzony znakiem pionowym B 20. Tu nam @@sjak, zafundował zagwozdkę. Mam nadzieję, że tylko hipotetyczną, bo taki zestaw znaków jest moim zdaniem niedopuszczalny , bo § 89 rozporządzenia MINISTRÓW INFRASTRUKTURY ORAZ SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia z dnia 31 lipca 2002 r  stanowi, że:

  1) znak P-12 “linia bezwzględnego zatrzymania - “stop” wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu w związku ze znakami pionowymi B-20 lub B-32.

  2) znak P-13 “linia warunkowego zatrzymania złożona z trójkątów ” wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu w celu ustąpienia pierwszeństwa wynikającego ze znaku pionowego A-7.

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu dokładnie https://www.l-instruktor.pl/punkty-widzenia/o-hierarchii-znakow-drogowych.html?cp=10#komentarze  wyjaśnione co przytoczyłeś @hak64 

i chyba ostatnie zdanie w tym artykule będzie odpowiedzią na to pytanie @sjak 

Zasadę bezpiecznej jazdy zawsze należy traktować jako nadrzędną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ,sorki znowu prośba o szybka poradę, Auto ma jednego właściciela Czy przy rejestracji samochodu można zarejestrowac w dowodzie dwie różne osoby? Tam sa odpowiednia pola C.1.1 i C.2.1. Właściciel i użytkownik, nie chodzi o auto służbowe , zwykle autko cywilne, jesli można a obie osoby sa z rożnych miast to w którym wydziale komunikacji dokonać rejestracji? W miescie rodzinnym właściciela ? Wiem ze wystarczy zadzwonić do urzędu ale zaspałem z tym :( a czas nagli , jeśli moglibyście poratować , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie darowizna to znowu podatek jakiś , hm.. Nie jest to żona :) aczkolwiek kobieta :) chyba zrobię tak ze zarejestruję na siebie i poprostu wypożyczę jej auto, z moim dowodem rejestracyjnym i z ubezpieczeniem na ten samochód zakupionym przez Nią może jeździć prawda ?Wielkie Dzieki za szybkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli znowu jak to u nas ani ugryźć ani kopnąć :) dzieki raz jeszcze

 

Nie wiem czy da się użyczyć na długi okres i nie płacić podatku. Chodzi o to, że czasami naliczają podatek z urzędu.

Możesz zadzwonić też do ubezpieczyciela, czy zgodzą się wystawić polisą na podstawie umowy użyczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje podjechać do wydziału komunikacyjnego i popytać się jak ten problem rozwiązać , na pewno podpowiedzą co i jak. Podobna sytuacja ja miałem kupiłem auto w Niemczech (umowa tylko pomiędzy mną a sprzedawcą ) i podczas formalności rejestracyjnych (ze względu na ubezpieczenie) Zrobiłem współwłaścicielem kuzynkę która miała zniżki  itp.  z tego co pamiętam to pisaliśmy sprostowanie zganiając winę na mnie że trafiła mi się okazja kupna auta, ale że byłem sam bez kuzynki to nie mogła być umowa na nas oboje. I na podstawie takiego oświadczenia została dopisana jako właściciel a ja jako współwłaściciel bo babka się pomyliła kto kim jest (to było w 2009) a teraz jak się dowód skończył  i wyrabiałem ponownie to odkręciłem pomyłkę właściciel współwłaściciel bez problemów. Tak że podjedź popytaj to nic nie kosztuje (poza paliwem i czasem) bo telefonicznie nie będą chętni wyjaśniać bo nie wiedzą kto dzwoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ubezpieczenie musi być na właściciela.
 

 

Śmiem twierdzić, że kolega się myli. 

Mam auto, zarejestrowane na partnerkę życiową ;), ubezpieczenie na mnie. 

 

Możliwa jest też umowa użyczenia długoterminowego. 

Znam kogoś kto użycza tak auto od lat, użytkownik płaci ubezpieczenie i nie ma z tym żadnego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ubezpieczenie musi być na właściciela.
 

 

Śmiem twierdzić, że kolega się myli. 

Mam auto, zarejestrowane na partnerkę życiową ;), ubezpieczenie na mnie. 

 

Możliwa jest też umowa użyczenia długoterminowego. 

Znam kogoś kto użycza tak auto od lat, użytkownik płaci ubezpieczenie i nie ma z tym żadnego problemu. 

 

 

Dlatego musi to być użyczenie, a nie pożyczenie.

Być może jest możliwość ubezpieczenia na inna osobę niż w dowodzie, ale warto się upewnić.

Tu zapewne jest problem, ze ta druga osoba nie może mieć auta na siebie, a kolega jest fikcyjnym właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczonym musi być posiadacz pojazdu. Uprawnionym i opłacającym składki może być osoba trzecia, ale w skrócie wypracowuje ona zniżki posiadaczowi i w razie roszczeń obciąża historię posiadacza (ubezpieczonego). Zdaje się że niektóre TU dopuszczały wyliczenie składek na użytkownika (ubezpieczającego) ale ubezpieczonym pozostaje posiadacz.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

1. Do ubezpieczenia auta osoby trzeciej zgodnie z polskim (i myślę nie tylko polskim) prawem nie trzeba żadnej umowy pomiędzy właścicielem pojazdu a ubezpieczającym.

2. Do odbioru odszkodowania uprawiony jest co do zasady właściciel właściciel lub osoba przez niego wskazana, jeśli chodzi o ac, podróżujący jeśli chodzi o assistance lub nnw, albo poszkodowany z ubezpieczenia oc.

3. Co do szkodowości, to do bazy "UFG" trafiają zarówno dane sprawcy kolizji (o ile jest znany) jak i właściciela pojazdu, po zniżkach mogą dostać obaj, ale to już jest zależne polityki od danego towarzystwa ubezpieczeń.

4. Po zniżkach natomiast nie powinien dostać ubezpieczający o ile nie jest sprawcą szkody bądź właścicielem pojazdu.

 

To tak w skrócie :)

Edytowane przez Tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy krajami są na pewno różnice. W Szwajcarii posiadacz pojazdów może na jednej polisie mieć numery rejestracyjne przypisane do dwóch pojazdów. Tzn. mając dwa pojazdy rejestruje się je na jednych numerach i ubezpiecza wg stawek droższego pojazdu. Jeździć można oczywiście jednym na raz :) przekładając tablice ale ubezpieczenie jest jedno.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

1. Do ubezpieczenia auta osoby trzeciej zgodnie z polskim (i myślę nie tylko polskim) prawem nie trzeba żadnej umowy pomiędzy właścicielem pojazdu a ubezpieczającym.

 

Dzieki to juz jest jakies światełko,w,tunelu . Auto jest na mnie i ja jestem jego właścicielem zależy mi tylko żeby osoba ze mną nie spokrewniona mogła spokojnie tym samochodem jeździć i go sobie ubezpieczać . Chciałem dopisać ja do dowodu rejestracyjnego ale tak jak tu piszemy, nie występuje ona na umówię kupna. Jestem tam tylko ja. I nie jest to taka prosta sprawa żeby teraz kogoś tam dopisać choć kolega ipsx82 dosyć ciekawie to załatwił :) suma Summarum myśle ze juz bede zadowolony jak przynajmniej ubezpieczenie bedzie oddzielne dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...