Skocz do zawartości

Marzenie moje SUBARU - Forek SH 2.5 XT - 3-miasto


Batik

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ASO w Gdansku. Nie pytałem, czy się podejmą. Mówili natomiast, że na gwarancji wymieniali panel z przedlifta na polifta, ale bez przeróbki sterownika. \

 

Sam postaram się obadać temat, może uda się w tym tygodniu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią temat obadany. Można mieć 2 strefową klimatyzację, ale myślę, że gra nie warta świeczki. Żeby to działało najlepiej jest wymienić... całą nagrzewnicę z elementami sterującymi. Dlaczego? 

 

Po analizie stron z naszych wschodnich kolegów - posiadaczy aut spod znaku plejad, okazuje się, że do klimatyzacji dwustrefowej są 2 silniki sterujące nawiewem (prawa i lewa strona). U mnie mam tylko 1 z przygotowanym miejscem na 2 (dziurami na śruby), natomiast bez wyznaczonego miejsca do wycięcia i włożenia 2 silniczka oraz dołożenia 4 kabelków. Ponadto przypuszczam, że przegroda jest tylko jedna. (Brakuje elementu zaznaczonego na czerwono).

 

42de1f4s-_srqpqxe.jpg

 

Cała ta operacja wiążę się ze zdjęciem deski! 

 

Poniżej link do strony wraz z fotorelacją

 

https://www.drive2.ru/l/4038002/

 

https://www.drive2.ru/l/4042590/

Edytowane przez Batik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dzięki :)

 

Od ostatniego czasu:

 

Ledy we wnętrzu i na zewnątrz (pozycyjne + oświetlenie tablicy)

Światła dzienne i doświetlanie zakrętów na podstawie modułu CLM-02; walka z comming home trwa.

 

Fotki na dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak pisałem - etap 1:

 

- Zamykanie drzwi po ruszeniu, podwójne ryglowanie, sygnalizację zamknięcia/otwarcia

- Ledy we wnętrzu i na zewnątrz (pozycyjne + oświetlenie tablicy)

- Światła dzienne, doświetlanie zakrętów i comming home na podstawie modułu CLM-02,

Doszło:

- Moduł komfortu kierunkowskazów (3x mignięcie)

- Nakładki progowe aluminiowe + pomalowanie tylnej cześci tłumików,

- Końcówki układu wydechowego,

- Oświetlenie schowka led,

- Wentylator 25x25x10 wciągający powietrze z kabiny do automatycznej klimatyzacji - (przy 17 st nastawionego grzało jak opętane przez jakieś 10 min dla temp zewnętrznej 5-10 st). Teraz 2-3 min i nie trzeba się bawić w przestawianie na nogi, bo za ciepło. 

 

Odnośnie ledów - nie mam żadnych problemów. Zrobione na specjalne zamówienie od kolegi z Focus Klub Polska. Namiary na PW.

 

Film, jak działa moduł świateł clm + moduł kierunkowskazów:

 

 

Zdjęcia:

 

DSC_0501.jpg
 
DSC_0500.jpg
 
DSC_0510.jpg
 
DSC_0512.jpg
 
DSC_0516.jpg

 

IMG_0608.jpg
 
DSC_0528.jpg
 
IMG_0610.jpg
 
IMG_0612.jpg
 
IMG_0604.jpg
 
IMG_0607.jpg
 
DSC_0524.jpg
 
DSC_0526.jpg
 
DSC_0527.jpg
 
Edytowane przez Batik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam taki pomysł, żeby założyć grill sportowy, ale czarny. Nie sti jak w zdjęciu poniżej, ale taki oem ze znaczkiem subaru. Co sądzicie?

 

Sport_Black_Glossy_Carbon_Fiber_Front_Gr
 
Generalnie chciałbym pozbyć się chromowanego grilla, natomiast z tyłu dołożyć nakładkę ochronna na zderzak też czarną, żeby to się jakoś komponowało.
 
Pytanie wtedy o kolor felg i zacisków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ten grill wygląda ;) co do felg to myśle, że czarne (jeśli budżetowa zmiana koloru) albo grafit (fajny kolor ma heroststes). Ja u siebie strzeliłem Felę na ral 9005 i wyszedł fajny czarny półmat.

Ps. Nie sprawdziłem jeszcze tej centralki ale jak ogarnę to sie odezwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi zostają, idą do malowania. Ten grafit może być ładny. Gdybym miał zmieniać to od razu pod czterotłoczek, ale na razie wystarczają mi te hamulce co mam. Pozatym zmienić na 18 i niski profil jakoś nie dla mnie. Super wyglądają, ale to auto ma służyć na co dzień.

 

Jakoś mnie ta ramka chromowa nie przekonuje. :) Wydaje mi się, że ten czarny wygląda ładnie do bordowego. Zostaną chromowane ramki halogenów.

 

Na zimę będą stalówki 17'' oryginalne. Zaciski myślałem nad czarnymi albo srebrnymi. Czerwone ani bordowe do bordowego nie będą wyglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jako, że coś się dzieje, aktualizacja tematu.

 

Ostatnio zrobione:
Hak demontowany + jeż na swoim miejscu
Oklejone szyby folią
Lampa lewy tył USA
 
W planach:
 
Lusterko fotochromatyczne
Kamera cofania
Lusterka składane elektrycznie z kierunkowskazami
Grill czarny z siatki
Rozpórka przód i tył, stabilizator tył z STI
Regeneracja felg / stalowe 17' na zimę
Navi OEM
Listwa zderzaka tył
Ramka halogenu
Zderzaki do lakierowania, przód zakupiony
 
Zrezygnowałem z wymiany panelu klimatyzacji na liftingowy, w zamian pomalowana będzie ramka wokół tego panelu + panele drzwi oraz ramka skrzyni biegów
 

 

IMG_0766.jpg
 
IMG_0767.jpg
 
IMG_0768.jpg

 

 

No i zostałem ustrzelony przez kolegę Yaro:  http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/7164-trójmiejskie-spoty/?p=2461534

Edytowane przez Batik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z wymiany panelu klimatyzacji na liftingowy, w zamian pomalowana będzie ramka wokół tego panelu + panele drzwi oraz ramka skrzyni biegów

A nie myślałeś o oklejeniu folią z fajną strukturą? Miałem w OBK zrobione. Pokażę Ci jak wpadniesz po oponki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zrezygnowałem z wymiany panelu klimatyzacji na liftingowy, w zamian pomalowana będzie ramka wokół tego panelu + panele drzwi oraz ramka skrzyni biegów

A nie myślałeś o oklejeniu folią z fajną strukturą? Miałem w OBK zrobione. Pokażę Ci jak wpadniesz po oponki ;)
Albo fajna hydrografika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...