Skocz do zawartości

Oprogramowanie - diagnostyka


maskun

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszcze to 2 nurtujące mnie pytania (dot. Legacy IV 2.0 NA)

 

1. Panowie używam interfejsu ELM327 BT ze smartfonem na Torque.

We wcześniejszym samochodzie grupy VAG miałem zwykly kabelek KKL i poprzez oprogramowanie mogłem wchodzić w każdy sterownik (silnik, abs, poduszki, elektryka, klimatyzacja) i tam sobie wszystko sprawdzać i ustawiać.

 

Jak to zrobić w Subaru ??? Jaki program ?

 

Jakie błedy w ogóle zczytuje Torque ?? - tylko z silnika ?? Irytuje mnie osługa tego prościutkiego programu z którego nic nie wiadomo - pokazuje te śmieszne zegary i nie można żadnych szczegółów uzyskać...proszę o pomoc.

 

2. Jak wyłączyć poduszkę pasażera - autko często służy do jeżdzenia z 2 miesięcznym dzieckiem i nie ma mowy żeby z tyłu siedziało...

 

Pomóżcie - z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego (nie wiem czy jest różnica między Legacy III a IV) używam właśnie VAG KKL i programów FreeSSM i ROM Raider. ELM327 też działa ale daje możliwość podglądu mniejszej ilości parametrów - ja akurat mam kabel ELM, nie BT, i używam ProScan (jeśli masz laptopa z bluetooth to też powinno pójść).

Tak czy tak, ustawić się właściwie nic nie da, jest tylko odczyt parametrów - ale jest ich bardzo dużo.

Edytowane przez nrb
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jak wyłączyć poduszkę pasażera - autko często służy do jeżdzenia z 2 miesięcznym dzieckiem i nie ma mowy żeby z tyłu siedziało...

 

Nie da się wyłączyć. Dla bardzo małych dzieci, wożonych w nosidełkach montowanych tyłem i tak jest zakaz i lepiej wozić z tyłu. Większe możesz wozić z przodu, jeżeli fotelik montowany jest przodem. Dobrze jest jedynie odsunąć fotel i tak ustawić, żeby nie miało nóżek na wysokości poduszki.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki sherif za info.....powiem szczerze jeździłem i jeżdzę różnymi markami ale żeby nie dało się wyłączyć poduszki w Subaru to mnie zaskoczyło. 

...a to że jest zakaz wożenia też nowość dla mnie....muszę się dokształcić pewnie z litery prawa. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak łączy ELM bez problemu - poprzez smartfona z androidem. Nawet w innym japońcu od znajomego Mazda z 2009r. też łączy od strzała. Zaś z VAGowymi np. Fabia albo Leon z lat 2003 - 2005 za żadne skarby nie umiem się połączyć.

 

Stary kabelek KKL z Vaga gdzieś mam to na dniach zobacze + romraider, freessm itp.  Może to nie będzie taka kpina jak ten Torque - bo chyba to zrobili dla szpanu :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grendalf nie ma sensu kupować elm327 za tyle....ja osobiście z tej aukcji niżej wziąłem i działa prawie w każdej marce, ale tylko główne dane w sterowniku komputera. Szczegóły to najlepiej kablem dedykowanym do Subaru lub KKL z VAG'a

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5245895109

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedynie FreeSSM na kablu VAGowym działa, ale to jest właśnie to o ci chodziło. Duża (bardzo) możliwość logowania parametrów czujników i podzespołów silnika. Jedynie brakuje możliwości wprowadzania własnych zmian ale przeżyje jakoś :-) można chyba tylko obroty jałowe podwyższyć i jakaś inna pierdołka jeszcze ,nie pamiętam.

RomRaider nie chce mi się połączyć, ale myśle że ten pierwszy prog. jest wystarczający.  Dzięki za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Komputer NIGDY nie pokaże prawidłowego spalania lpg, gdyż ECU nie wie że jedzie na alternatywnym paliwie. Wynika to z budowy instalacji lpg.

Zawsze trzeba doliczyć ten naddatek w procentach. Nie jestem pewien czy w V generacji, czyli w fazie ciekłej gazu - tej instalki nie znam w szczegółach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...