Skocz do zawartości

Forester MY2016


michalek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcialbym w najblizszym czasie zamowic Forestera XT, pytanie czy mozna juz zamawiac model 2016 i kiedy ewentualnie mozna sie spodziewac produkcji ?

 

Kolejna kwestia - czy na rynku europejskim w ogole beda jakiekolwiek zmiany pomiedzy MY2015 a MY2016 ?

 

Pozdrowienia

Edytowane przez michalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo kiedy będą dostępne forestery XT MY2016?

Przecież Forester obecnej generacji wszedł do sprzedaży na rynku europejskim w końcu marca 2013 - trochę ponad 2 lata to moim zdaniem zbyt krótko by spodziwać się poważniejszych zmian czy liftingu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na Japońskiej stronie (na czerwono) piszą, że Forester jest już sprzedawany tylko ze stocków dealerów, a oferta jest ograniczona. Wygląda to na czyszczenie magazynów i przygotowanie terenu pod nowy facelift, który wyciekł już wraz z katalogiem i cenami...
 
https://practicalmotoring.com.au/car-news/official-refreshed-2017-subaru-forester-images-and-details-leaked/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel

 

 

Na Japońskiej stronie (na czerwono) piszą, że Forester jest już sprzedawany tylko ze stocków dealerów

Ta informacja jest zdecydowanie błędna, gdyż aktualna wersja w dalszym ciągu jest produkowana ( a od produkcji do sprzedaży w Europie upływają min. 2 miesiące ).

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niestety nie mogę jeszcze się wypowiadać na temat Forestera 16'

Pewnym jest, że ew. zmiany nie będą z gatunku "istotnych".

 

Pozdrowienia

 

Czy już możemy się coś więcej dowiedzieć? Kiedy nowy model pojawi się w sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie do kupienia będzie na jesieni 2016...

Właśnie czytam ten numer AMiS.

Wg notki samochody poliftingowe pojawią się w marcu. Jak co roku na przełomie lutego/marca przypływają do Europy na statkach Subaraki z nowego rocznika.

W Japonii już jest poliftowa wersja Forka, więc opóźnienie w sprzedaży wg mnie nie ma uzasadnienia (produkcja dwóch wersji jednocześnie).

Dodatkowo zbliżamy się do prezentacji kolejnej generacji Forestera (SJ wszedł do sprzedaży w 2012).

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A mnie najbardziej interesuje, czy wersja z CVT zachowa manetki do zmiany biegów, czy w ramach oszczędności (w Europie) zostały one wyrzucone jak w XV 2016? W wersji am są nadal, ale to inna bajka.

Wiem, że inne marki np. Skoda też manetki wyrzuciły, bo rzekomo rzadko kto z nich korzysta.....masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej interesuje, czy wersja z CVT zachowa manetki do zmiany biegów, czy w ramach oszczędności (w Europie) zostały one wyrzucone jak w XV 2016? W wersji am są nadal, ale to inna bajka.

Wiem, że inne marki np. Skoda też manetki wyrzuciły, bo rzekomo rzadko kto z nich korzysta.....masakra

No czekaj ale w Skodzie manetki są za dopłatą, no i chyba wajcha ma tryb manualny. W FXT z manetkami wajchą nie zmienisz biegu w trybie manualnym.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee....to ja chyba nie do końca Cię rozumiem....Mam w OBK CVT manetki przy sterze, którymi i w trybie auto i manual mogę w ograniczonym zakresie sterować przełożeniami skrzyni. Chodzi mi głównie o np hamowanie silnikiem. Więc chciałbym wiedzieć, czy któryś z Foresterów z CVT (czy może wszystkie) zachowają te manetki w modelu 2016. Bo XVy z CVT 2016 zostały ich pozbawione....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.subaru-global.com/2016forester.html

 

W fotelach skórzanych (czyli np w xt) dodano pamięć ustawień fotela.

 

Niestety fotele wyglądają podobnie, czyli (w mojej subiektywnej opinii) nietrzymajaco ani na boki ani na głębokość.

 

Zmieniono model felg 18, wg mnie na ładniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...