Skocz do zawartości

zaciski subaru malowanie


ursusraketa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam macie pomysł jak pomalować litery na zacisku 4tłoczkowym? Czytałem jakich farb używać ale może macie jakieś ciekawe propozycje co do farb czyszczenia i doboru kolorów zacisków do niebieskiego robala na złotych felgach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba chcesz namalować litery na zaciskach? jak tak to można przykleić taśmę malarską (taśma maskująca) narysuj i wytnij co chcesz najlepiej skalpelem i malujesz. Jak dla mnie kolor zacisków to złoty, albo niebieski :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)  wymaluje je chyba na czerwono z bialym napisem jak u ADK90  .A zaciski wyczyścić lepiej szczotką na wiertarce czy oddać do piaskowania?  Farba w stylu chlorokauczukowa wytrzyma temperaturę? Myślałem żeby użyć specjalnej farby do zacisków w sprayu jest podobno ona przygotowana pod wysoką temperaturę . Czytałem dużo i używają wielokrotnie zwykłego hammerite i do jej nałożenia używają pędzla . Mam sprężarkę więc mogę użyć natrysku z pistoletu . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem zestawu DupliColor - dwuskładnikowy do naniesienia pędzlem. Zaciski obczyściłem druciakiem i wymyłem w spraju który jest w zestawie (coś jak break cleaner). Wszytko bez zdejmowania/rozbierania zacisków. Taki zestaw powinien starczyć na 2 auta :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używałem tego zestawu zarówno do malowania zacisków w poprzednim aucie jak i do malowania silnika w skuterze wodnym i jestem zdania, że nie ma nic lepszego jeśli chodzi o farbę do zacisków, a i cena też nie jest wygórowana. W subaru też będę tą farbą malował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link ale ja kiedyś widziałem gdzieś na zagranicznym forum że były naklejki które stosowało się tylko do malowania czyli naklejamy malujemy odklejamy. Czy stosował ktoś takie naklejki z linka albo te o których mówiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem te w formie szablonów do malowania - do tylnych zacisków. Zrobił mi je szwagier grafik :D

Z mojego malowania: https://drive.google.com/drive/folders/0B8NkHAqW2LjjTFpNU3Nvcmdydnc. Po wyschnięciu wygląda profi :thumbup:

P.S. chyba mam jeszcze 2 sztuki, oddam jakby ktoś chciał i był z okolicy

Edytowane przez doman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz tylko na tył czy przednie też masz? ładnie ci to wyszło ;)

Chciałem tylko na tył bo tam jest płaska powierzchnia i łatwo je przykleić. Nie mogę sobie wyobrazić jak ten szablon przykleić i potem odmalować na wypukłych literach jakie są na przednich zaciskach :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy w jakim są stanie gumy ale one nieraz wyglądają dobrze ale są  spuchnięte ja jak dostałem nowe i porównałem je ze starymi to była duża różnica płyn hamulcowy robi swoje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...