Skocz do zawartości

Butla LPG - jaka najwieksza pojemność


AC/DC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

założyłem w Foresterze III (SH) LPG. Wszystko ładnie śmiga tylko butle w kole jakąś mi małą założyli. Wchodzi mi maks. 38/39 litrów. Wydaje mi się trochę mało. Nie chce podnosić podłogi ale będę wymieniał na większą.

Podpowiedzcie jaka największa wejdzie i czy nie chce ktoś kupić mojej - przejechałem na niej 5 tysięcy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dnia 31.12.2016 o 18:41, relom napisał:
Dnia 29.12.2016 o 12:11, Artur Wróbel napisał:

Ale wam zazdroszczę... U mnie jest 38 l i wchodzi 33 l maximum . Poda mi ktoś konkretny model butli dedykowanej do forestera sg tak żeby nie podnosić podłogi bagażnika? Interesuje mnie żeby zatankować min 50-55 litrow

680/240 każda wchodzi podłoga na równo! Mam taką SG 2007 mogę zdjęcie zrobić

Też jestem bliski zakupu STAKO 680x240. Teraz mam 630x225, którego czeka wymiana (kończy się powoli TDT). Przed chwilą dokładnie przemierzyłem wnękę. Powinien wejść 680x240 bez problemu, a środkowa klapka podłogi będzie nieco uniesiona, ale najwyżej 5-10mm, a na to i tak przychodzi czarna "wanna" bagażnika, więc spoko, nic nie będzie widać, ani przeszkadzać.

O efektach poinformuję, jak już kupię i założę. Może w przyszłym tygodniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie butlę 62 litry. Podłoga podniesiona o jakieś 2-3 cm, ale fajnie zrobiona płyta, że praktycznie nie widać. Mieści się 51 litrów gazu co przy spokojnej jeździe na autostradzie 120-130 km/h pozwala na przejechanie 500 km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem na całość i zamówiłem usługę wymiany zbiornika z 625/225 na 680/250. Sam wolę nie dłubać przy gazie, więc zleciłem to fachowcowi. Wielozawór prawdopodobnie zostaje ten sam, z przedłużoną rurką fazy ciekłej, do tego lekko podgięty pływak. Podłogę bagażnika trzeba będzie podnieść o 1,5-2 cm, więc nie ma tragedii. I tak nie używam "intensywnie" bagażnika, a zysk na pojemności butli wzlędem tego co mam będzie bardzo duży. Nie wiem tylko, jakiej firmy to będzie zbiornik (nie Stako). W sobotę lub poniedziałek powinienem poznać efekt, to się pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlazł Bormech 680x250. Trochę siłowo, ale dało radę. Zrezygnowałem ze środkowej płyty podłogi bagażnika, ale i tak mam wannę, jak widzicie i mucha nie siada.

Pojemność wodna 75 l, weszło bez żadnego podginania pływaka 60,5 l. Rewelka. Jak znajdę chwilę czasu, to oddam go do lekkiego przemajstrowania pływaka (da się) i wejdzie ok. 68-70 litrów.

20170709_172310_1499613882622_resized.jpg

20170709_172345_1499613884353_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, rydzada napisał:

Pojemność wodna 75 l, weszło bez żadnego podginania pływaka 60,5 l. Rewelka. Jak znajdę chwilę czasu, to oddam go do lekkiego przemajstrowania pływaka (da się) i wejdzie ok. 68-70 litrów.

czyli weszło tyle ile wejść powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ozarek napisał:

czyli weszło tyle ile wejść powinno...

Dokładnie.  80%. Teraz już nie będę musiał tankować co 2-3 dzień, a na autostradzie powinno wystarczyć na 350-400km. Jak przerobię pływak na 90% pojemności wodnej, to dojdzie kolejne 50km. Niektórzy usuwają pływak i mają praktycznie 100%, ale tego nie popieram. 

Edytowane przez rydzada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
18 minut temu, mercel napisał:

Czy ktoś orientuje się jaka największa butla wchodzi do Forestera I (SF) z 1997 roku ?

Zmierz wnękę od koła. Średnicę i wysokość. Może tak jak w SG wejdzie 680x250 = 75 litrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.08.2016 o 20:55, zorba128 napisał:

Troszkę odkopię temat - podpowie ktoś co wchodzi do Forestera SH bez podnoszenia podłogi? Mi wymierzyli 650x230 (59l) - ale może udałoby się coś więcej tam upchnąć?

Napisz proszę, co ostatecznie zamontowałeś do SH. Też niebawem będziemy gazować Forka, a przez skos wnęki koła nie za bardzo można tam zmieścić jakąś dużą butlę. Gazownik zaproponował zaledwie 55l.

Jeśli ktoś jeszcze ma zgazowanego SH, to też proszę o informację z jaką butlą.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj tankowałem i z pustego do pełna weszło mi 43l gazu - na tej ilości przejeżdżam 260km czyli spalanie w okolicach 16,5l/100km. Jak dociskam to wychodzi 20l :) Podłogę mam na równiutko, nic nie kombinowane.

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kambol napisał:

Napisz proszę, co ostatecznie zamontowałeś do SH.

 

Ten o którym wspominałem - Boromech 59l 650/230; do pustego wchodzi z tego co pamiętam 49l gazu (zazwyczaj tankuje 45l), podłoga nie ruszana. W komorze koła zapasowego jest kupe miejsca (głównie pod zbiornikiem) -

jest zamontowany delikatnie pod skosem - jakby go jeszcze bardziej pochylić (i nieco stuningować pływak) to wg mnie jeszcze większy by wszedł...

 

marcin

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zorba128 napisał:

Ten o którym wspominałem - Boromech 59l 650/230; ...podłoga nie ruszana.

Dziękuję za informację. Rozumiem, że podłoga po montażu nie jest uniesiona, ale młotkiem też nic nie klepali, żeby go zmieścić..?

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2018 o 22:18, P4uk4 napisał:

...jeśli będą mieli jakieś wątpliwości to mogę zmierzyć.

Nie musisz mierzyć. Na pewno dostałeś świadectwo jakości i gwarancję na zbiornik - tam jest określony typ zbiornika oraz rysunek techniczny i wymiary. Jeśli możesz rzucić okiem, to bardzo proszę o potwierdzenie wymiarów.  Dzięki.

 

I jeszcze pytanie do użytkowników Forka SH z LPG - gdzie macie (albo chcielibyście mieć) zamontowany przełącznik benzyna/gaz?

Zdjęcia mile widziane.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/17/2018 at 9:33 PM, Kambol said:

Nie musisz mierzyć. Na pewno dostałeś świadectwo jakości i gwarancję na zbiornik - tam jest określony typ zbiornika oraz rysunek techniczny i wymiary. Jeśli możesz rzucić okiem, to bardzo proszę o potwierdzenie wymiarów.  Dzięki.

 

I jeszcze pytanie do użytkowników Forka SH z LPG - gdzie macie (albo chcielibyście mieć) zamontowany przełącznik benzyna/gaz?

Zdjęcia mile widziane.

 

Niestety papiery odbiorę od niego dopiero w przyszłym tygodniu. Tak zależało mi na szybkim odbiorze, że zapomniałem ich zabrać....

 

Jeśli chodzi o przełącznik, mam go obok ustawień poziomu przednich reflektorów i intensywności podświetlenia wnętrza.

 

11 hours ago, przemekka said:

Forek SH butla 74l, wchodzi około 58-59l. Podłoga niepodniesiona. 

 

JAK??? O_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...