Skocz do zawartości

Butla LPG - jaka najwieksza pojemność


AC/DC

Rekomendowane odpowiedzi

Mojej butli 62L (50L) leci ostatni rok legalizacji i chociaż aktualnie zasięg na pełnym zbiorniku jest zadowalający zastanawiam się nad nową większą butlą, z tego co znalazłem w necie, największa jaka wchodzi w miejsce koła zapasowego to 78L (63L) Irene PZTZP/U 680/220.

Jakie macie największe pojemności zamontowanych butli w miejscu koła zapasowego?

Edytowane przez AC/DC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam SG i butlę 52l po poprzednim właścicielu. Chętnie bym zmienił na większą, dlatego pytam - taka butla IRENE 78l mieści się w miejscu koła zapasowego Forka bez przerabiania pokrywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotkę prosimy.

A tak z innej beczki, dlaczego butla w kole zapasowym musi mieć kształt toroidu i nie może być w środku wykorzystana przestrzeń? Wtedy to by ze 100 l weszło...

 

Ta 78L Irena tak właśnie ma, wielozawór jest wtedy na zewnątrz,  na ich stronie jest nawet fotka zabudowanej butli http://www.irene.pl/samochody/subaru/subaru%20forester%20pzt680x220.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ta 78L Irena tak właśnie ma, wielozawór jest wtedy na zewnątrz, na ich stronie jest nawet fotka zabudowanej butli http://www.irene.pl/... pzt680x220.jpg

 

ale to się nie przykryje fabryczną podłogą bagażnika...

 

Ja mam chyba 68l wodnej, wchodzi ok 55l LPG i to jest chyba max jaki się przykryje normalnie podłogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozarek - jakiej firmy masz butlę? Znasz model? Ciekaw jestem jaki byłby koszt wymiany, bo zyskanie 12-13l pojemności zbiornika lpg bardzo by mi uprzyjemniło życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielozawór dopasowuje się do wysokości butli (chodzi o wskazania), więc jeśli teraz do obecnego wielozaworu założycie wyższą butlę, to będzie przekłamywał wskazania. Natomiast jego praca pod względem wydajności nie zostanie zachwiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne z tym podnoszeniem płyty podłogi, mam aktualnie w SG zbiornik o wymiarach 630/250 (62/50L) i na wysokość jest idealna a wokół butli jest jeszcze sporo miejsca. Myślę, że powinna zmieścić się butla 680/220 (78/63L) to "tylko" 2,5 cm więcej na promieniu i jest dodatkowo niższa o 3cm. Jest jeszcze większy zbiornik 680/240 (85/68L) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ma chyba butlę elastyczną, bo poj. całkowita jest 55L, a raz weszło 56.

 To nie butla tylko stacja ma elastyczne podejście do ilości :)  też tak kiedyś zatankowałem, stacji już nie ma bo klienci już drugi raz tam nie wracali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...