Skocz do zawartości

Nawigacja w Kenwoodach - przypadek czy celowe działanie ?


Garibaldi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wybierając dodatkową opcję - dość drogiej stacji Kenwooda DNX4250BT w salonie (standardowe wyposażenie najdroższego wariantu XV) zapytałem się czy przez jakiś czas będę mógł aktualizować tam mapy za darmo. Dostałem pozytywną odpowiedź. Nie pytałem się więcej bo poprzednio jak miałem nawigację to też przez jakiś czas miałem aktualizację za free. Jednak się zdziwiłem jak zobaczyłem po uruchomieniu nawigacji i aktualizacji firmware że by zaktualizować mapę do aktualnej 2015 (tam wgrana 2014) muszę zapłacić 60 Euro. Czy to normalna praktyka ??? Ktoś się bawił tą nawigacją i próbował zaktualizować mapę zaraz po kupnie urządzenia ?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie próbowałem jeszcze aktualizowac bo nie było nowszych map. Wysle zapytanie bezpośrednio do kenwooda jak to wyglada w praktyce.  60euro to nie tak zle- w oem harman/kardon'ie trzeba za aktualizacje zapłacic duzo wiecej. Ale nie powinno tak byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem dzis do firmy której nazwa widnieje na karcie gwarancyjnej mojego kenwooda. Pani potwierdziła ze aktualizacje map sa płatne :( Pytała sie tez dlaczego chce ja tak szybko aktualizowac bo podobno mapki sa z 2014 roku. Takze ja jeszcze w tym roku dam sobie spokój z aktualizacja . Najblizsza przewiduje w 2016 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale dla mnie to granda. skoro kupuje urządzenie w 2015 i są nowsze mapy to powinny byc aktualne. tak to działa w tom tom ze po zakupie masz zawsze 1 aktualizacje gratis przez jakiś tam czas. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coocer powiedział: Sorry ale dla mnie to granda. skoro kupuje urządzenie w 2015 i są nowsze mapy to powinny byc aktualne

ja auto kupiłem w 2014 . Takze jak kupowałem to były aktualne :) Ale zgadzam sie z tym co napisałes.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 w tom tom ze po zakupie masz zawsze 1 aktualizacje gratis przez jakiś tam czas. ...

 

Nazywają to gwarancją najnowszych map i trzeba w ciągu 90 dni od pierwszego uruchomienia zrobić aktualizację.

 

Wracając do tematu: koleżanka dołożyła navi Blaupunkta w serwisie Subaru w Berlinie, dostała od sprzedawcy informację żeby dokonać

aktualizacji firmware i map w ciągu 30 dni od montażu w aucie na stronie naviextras.com.

Następne aktualizacje płatne.

 

Nie wiem, czy tak samo jest w przypadku Kenwooda :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I tu wychodzi przewaga urządzeń zewnętrznych

Jaka przewaga? Ilosc aktualizacji zalezy od posiadanego oprogramowania. W kenwoodzie jest garmin za którego aktualizacje jak widac trzeba zaplacic w innych jest automapa a jeszcze w innych Tom Tom. W OEM nawigacji Harman /Kardon za aktualizacjie trzeba zapłacic 1k pln a i tak mapy nie sa najnowsze. Ja własnie po to kupiłem wbudowaną nawigacje zeby nie pałować sie z nawigacjami przyklejanymi na szybe, plączacymi sie kablami, ładowaniem czy nawigacjami cały czas gubiacymi zasieg m.in w telefonie na androidzie. W momencie kiedy kolega zbił mi szybke w przyklejanym na szybe Tom Tomie zamykajac go w schowku pod siedzeniem na które następnie usiadł :facepalm:  powiedziałem sobie : "nigdy więcej przenośnych nawigacji" :)

Widziałem ze są też dostępne stacje multimedialne z wbudowanym system operacyjnym w które można sobie wgrać dowolną nawigacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygody wbudowanych w samochodzie nawigacji, to się z Tobą zgodzę, ale takie nawigacje zwykle widzą aktualizację nie częściej niż raz w roku i to zwykle za ciężkie pieniądze.

Stacje multimedialne to jakby lepsze rozwiązanie, ale też nie zainstalujesz "dowolnej" nawigacji, bo są to zwykle systemy oparte na platformie Windows CE, na której nie wszystko działa. 

Na stronie Garmina jest informacja, że jednokrotna aktualizacja map Europy kosztuje 60 Euro, ale "lifetime" tylko 30 więcej. Dotyczy to co prawda urządzeń Garmina, ale być może co do programu zainstalowanego w Kenwoodzie jest podobnie?

Co do kosztów, to mój poczciwy TomTom ma już 10 lat i działa całkiem nieźle już w trzecim samochodzie i w paru innych, którymi jeżdżę równolegle. Jeżeli zechcę go wymienić na nowy, to będzie to koszt 600 zł z dożywotnią aktualizacją map. Coś za coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy nawigacjami cały czas gubiacymi zasieg m.in w telefonie na androidzie

 

To bardziej zależy od jakości telefonu niż od nawigacji. Ja używam Galaxy S3 i nigdy nie zgubiłem zasięgu.

 

 

 

Widziałem ze są też dostępne stacje multimedialne z wbudowanym system operacyjnym w które można sobie wgrać dowolną nawigacje.

Są i to coraz lepsze... I to jest moim zdaniem przyszłość.

Są już dostępne stacje multimedialne oparte o np. Androida. Z miejscem na dodatkową kartę pamięci i SIM do połączenia z internetem.

Pełna funkcjonalność za przyzwoite pieniądze. W jednym miejscu dowolna nawigacja i dowolne inne oprogramowanie (np. Yanosik).

 

Ja w tej chwili mimo, że mam nawigacje wbudowaną (Alpine) to i tak używam telefonu...

Alpine chce ponad 700 zł za aktualizację map.... do tego oprogramowanie nie jest najwyższych lotów.

Stanowczo szybciej i lepiej rozwijają się nawigacje właśnie np. na Androida. I znacznie taniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To bardziej zależy od jakości telefonu niż od nawigacji. Ja używam Galaxy S3 i nigdy nie zgubiłem zasięgu.

byc moze starsze smartfony mają porzadniejsze bebechy - co akurat wcale mnie by nie zdziwiło. Miałem Galaxy S4 teraz mam Xperie z3 Compact i w obu nawi  potrafi sie zaciac czy tez zgubic zasieg (obie przypadłosci objawiaja sie zatrzymaniem obrazu i "myśleniem urzadzenia" ) Pomimo ze oba uzradzenia mam od nowosci - wymieniam jak przedłuzam umowe - i oba sa byłymi "flagowcami" to o działaniu nawigacji na tel mam wyrobione swoje zdanie.

 

 

Alpine chce ponad 700 zł za aktualizację map.... do tego oprogramowanie nie jest najwyższych lotów.

akurat garmin jak widac tak pazerny nie jest , a i tak uwazam go za jedna z lepszych dostepnych na naszym rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Forestera XT (wersja platinum) kupiłem w salonie w lipcu 2014r. z nawigacją aktualną na 2012r. W salonie też zapewniali mnie, że będzie możliwość bieżącej aktualizacji map. Granda? Oczywiście. Usiłowałem dowiedzieć się co z aktualizacją, zaproponowano mi za ok. 900 zł aktualną na 2013r  Granda? Oczywiście. Podobno w 2016 ma być aktualizacja z mapami o ile dobrze zrozumiałem aktualnymi na 2014r. Czy i to nie jest granda? Tu czytam, że podobno jest aktualizacja map na 2015r. - gdzie?

Gdzieś czytałem, że w USA wystąpili z pozwem zbiorowym ale nawet do rozprawy nie doszło bo firma gratisowo wszystkim umożliwiła aktualizację map. Nie wiem czy to prawda ale ...

Edytowane przez Zitom1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest aktualizacja map Garmina. Kosztuje to 60 euro. Rejestrujesz urządzenie na stronie https://my.garmin.com/mygarmin/login.htm?service=https%3A%2F%2Fmy.garmin.com%2Fmygarmin%2Fcustomers%2FmyGarminHome.faces , po wcześniejszym założeniu konta. Wgrywasz jeszcze Garmin expres. Aktualizacja map następuje automatycznie, oczywiście po uprzednim podpięciu do komputera karty microSD, która pierwotnie winna zassać z Kenwooda dane o urządzeni z mapami Garmin.

 

Jeśli to też granda, to proszę, niech nikt mnie nie przypozywa. Nie pracuję dla Garmina, Kenwooda, czy Subaru. :facepalm:

Edytowane przez Robgas44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest aktualizacja map Garmina. Kosztuje to 60 euro. Rejestrujesz urządzenie na stronie https://my.garmin.com/mygarmin/login.htm?service=https%3A%2F%2Fmy.garmin.com%2Fmygarmin%2Fcustomers%2FmyGarminHome.faces , po wcześniejszym założeniu konta. Wgrywasz jeszcze Garmin expres. Aktualizacja map następuje automatycznie, oczywiście po uprzednim podpięciu do komputera karty microSD, która pierwotnie winna zassać z Kenwooda dane o urządzeni z mapami Garmin.

 

Jeśli to też granda, to proszę, niech nikt mnie nie przypozywa. Nie pracuję dla Garmina, Kenwooda, czy Subaru. :facepalm:

Bardzo cenna informacja, jeżeli uda mi się zaktualizować będę winny dużego "browara" - ale grandą na pewno jest, że pomimo mojej namolności w tym temacie tak dealer jak i subaru trzymali taką możliwość w wielkiej tajemnicy ;)

Edytowane przez Zitom1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy przypadkiem nie rozmawiacie o różnych aktualizacjach ?

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

No niestety chyba nie tylko o różnych aktualizacjach ale i nawigacjach. Na stronie Garmin mam już konto z racji posiadania przenośnej nawigacji Garmin Nuvi (ileś tam) po wejściu na garmin expres obok zarejestrowanej już nawigacji jest opcja "dodaj urządzenie" i niestety karty sd wyjętej z samochodu i podpiętej  w pc - nie widzi. A w salonie mówiono mi że nawigacja to Kenwood i mapy Garmin....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Zitom1, wspominasz o fabrycznej nawigacji w FXT która nie jest tym samym urządzeniem o którym jest ten wątek

No właśnie tak niestety przypuszczałem, a może ktoś wie jaką nawigację i jakie mapy wstawiano w FXT w 2014r., odpowiedź dealera kiedyś brzmiała: "zainstalowany jet system multimedialny HARMAN/KARDON 8 głośników i ostatnia aktualna aktualicacja map jest dostępna z III kwartału 2013r." i dalej nic nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest więc tak jak niestety przypuszczałem, na razie aby mieć aktualne mapy zmuszony będę przyssawać do okna mojego garmin nuvi z czterema aktualizacjami w roku w cenie zakupu tej navi. Z montażem nowej stacji multimedialnej poczekam na koniec gwarancji forestera, będą pewnie i lepsze i tańsze. A już myślałem, że coś uda się z tym zrobić - a więc jednak granda.

Wszystkim którzy usiłowali pomóc - serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jestem fanem wbudowanej nawigacji, ale kolega ostatnio trochę mnie przekonał, generalnie wbudowane navi to shit... i jeszcze chcą za to dużo kasy

ostatnio najczęściej korzystam po prostu z google, głównie dlatego ze pokazuje na żywo utrudnienia w ruchu i jest za darmo w telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ta wlasnie opcja z Google maps jest najlepsza. Dodatkowo nowe stacje multimedialne pozwalają na zainstalowanie google maps lub połączenie telefonu ze stacja w systemie mirror link co pozwala na wyświetlanie wszystkiego z telefonu na ekranie stacji multimedialnej. Wtedy mamy najlepsze rozwiazanie. Stacje obsługujące iOS jak i androida. W systemie mirror link nie sa juz wcale takie drogie a i jakość dźwięku i mozliwosci rozwoju systemu audio mocno sie zwiększają.

Apropo map i fabrycznej nawi w Xt z 2014 r testowałem kilka razy rownocześnie z google maps na telefonie i trasa jak i obliczenia były praktycznie identyczne wiec nie wiem czy jest sens specjalnie sie "nakręcać" na aktualizacje.

Pomijam juz fakt skali powstawania nowych dróg w Polsce :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo map i fabrycznej nawi w Xt z 2014 r testowałem kilka razy rownocześnie z google maps na telefonie i trasa jak i obliczenia były praktycznie identyczne wiec nie wiem czy jest sens specjalnie sie "nakręcać" na aktualizacje.

Pomijam juz fakt skali powstawania nowych dróg w Polsce :)

Właśnie o fakt powstawania nowych dróg w Polsce chodzi. Ja również testowałem fabryczną navi z przenośnym garmin nuvi i rzeczywiście trasa jak i obliczenia poza nieistotnymi wyjątkami były identyczne, ale w ubiegłym roku jechałem do Kamienia Pomorskiego od Warszawy i zaraz za Gorzowem Wlkp się zaczęło, garmin widział nową drogę bez problemu, fabryczna pokazywała, że szwendam się po lesie i ciągle kazała zawrócić albo pokazywała bezsensowne wyjazdy (musiałem wyłączyć cel podróży), a ponieważ w tym roku też miałem jechać w tamtym kierunku to "nakręciłem" się na aktualizację niestety. Niedawno jechałem do Kołobrzegu potem Darłowa i okolic - obie navi pokazywały w zasadzie to samo. Widocznie te drogi nawet w 2012 roku już były (nie pamiętam czy autostrada A1 już była) ale fabryczna navi pokazywała ją bezbłędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...