Skocz do zawartości

Chlapacze, fartuchy itp. F.II


Uzytkownik_

Rekomendowane odpowiedzi

W nielegalu jest przyklejony wątek "Druciarnia.... (nie mogę cos linka załączyć)

Tam jest post o chlapaczach, wydrukuj te 2 PDFy przód i tył, pasują do oryginalnych otworów FMY06. Wydruk na A3 bez marginesów.

 

znalazlem, dla potomnosci: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/78135-druciarnia-czyli-rzeczy-które-można-dorobić-samemu/#entry2220355

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, szablon który przesyłałem dla zainteresowanych to wierne odzwierciedlenie kształtu chlapaczy RALLY ARMOR wzór UR Limited przeznaczony do foresterów z lat 03-08 (patrz strona sklepu nie-ASO). Należy pamiętać że w zestawie oryginalnym są oprócz fartuchów gumowych również akcesoria do montażu. W chlapaczach tylnych kół dwa zewnętrzne otwory pasują bez dodatków (wkręty i już), natomiast ten najgłębszy - ze względu na kształt nadkola wymaga takiej wyprofilowanej, dystansowej tulei plastikowej dzięki której chlapacz wisi równolegle do bieżnika koła. Moim zdaniem tą oryginalną dystansową tuleję można z powodzeniem zastąpić odpowiednio wygiętą blaszką. Jednym wkrętem zamocować ją do  otworu w nadkolu a fartuch z blaszką skręcić metalowym, gwiazdkowym kołkiem do stelaży gipsowo-kartonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj moje przednie. Napiszcie co sądzicie o tak zagietych chlapaczach. Zrobiłem je celowo uważam że tak lepiej post-13404-1426535749,2792_thumb.jpg

 

post-13404-1426535664,9163_thumb.jpg

Zdjęcie tulejki.

Sprawdzałem dziś jeszcze raz szablony tylnych. Dopasowując jeden z 3 otworów to żaden z kolejnych nie pasuje.

Edit znalazłem błąd podczas sklejania pomyliłem jeden element lewa z prawa strona

Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydrukowalem wczoraj szablon chlapaczy z Nielegala (A3 bez skalowania/dopasowania do strony) i niestety nie pasuje do Forka XT SG polift '07.


Tutaj moje przednie. Napiszcie co sądzicie o tak zagietych chlapaczach. Zrobiłem je celowo uważam że tak lepiej attachicon.gif20150315_130441.jpg
attachicon.gif20150315_130434.jpg
attachicon.gif001.jpg
Zdjęcie tulejki.
Sprawdzałem dziś jeszcze raz szablony tylnych. Dopasowując jeden z 3 otworów to żaden z kolejnych nie pasuje.
Edit znalazłem błąd podczas sklejania pomyliłem jeden element lewa z prawa strona

 

co masz na mysli piszac "sklejania" - robilem wydruk na A3 i otwory wogole sie nie schodza i chlapacz wydaje sie duzo mniejszy (3-5cm z kazdej strony) w porownaniu z szablonem z RA od kolegi Nikt130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydrukowalem na a1 zgodnie z instrukcja autora wiec o pomylce nie moze byc mowy. Na pewno z tylu zmylila mnie nieco ta tulejka o ktorej nie wiedzialem. Przod nie pazuje bo po srodku obecnego nadkola jest spore przetloczenie/garb ktorego raczej nie omine.

 

BTW. jakim autem jezdziesz bo nie dodales opisu? Moze rozmawiamy o roznych rocznikach/modelach ktore roznia "jakos" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja olalem wszystkie szablony, odkrecilem tylne kolo i zaczalem kombinowac. Nie robilem zadnej tulejki na najbardziej wewnetrzny otwor, przykrecilem calosc na 3ch srubach i jakos sie trzyma. Kupilem chlapacze uniwersalne "rajdowe" firmy Jacky Auto i wrzucilem bez wiekszego przycinania dokrecilem do seryjnych otworow. Fakt, sa dosc miekkie i nawet wiatr nimi porusza ale chcialem ograniczyc brudzenie tylnej szyby i mam nadzieje ze sie sprawdza. Przednie mam nadzieje ze ogranicza syfienie calego boku auta bo nawet nie jezdzac po kaluzach zwykle caly bok jest upackany brudem i blotem po 2-3 dniach od mycia. W nastepny weekend siadam do przednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem, bo mam z miękkiej niezbrojonej gumy 4mm, ale słabo to trzyma/wygląda. Z tyłu da się założyć śruby M6x16, ale z przodu co tam dałeś? Jakieś tulejki w te dziury, tam nie ma gdzie wsadzić nakrętki.

Edytowane przez Arek_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, a z przodu robiles wersje "waska" jak w RA czy taka jaka wkleiles w nielegalu?

RA, te z nielegala wożę w bagażniku (mam wycięte bez otworów), ale jak sprawdziliście nie pasują otwory z rysunku , coś jest nie tak ze skalą. Te RA dostałem z otworami, wykonane z miękkiej niezbrojonej gumy 4mm, ale z tyłu trzeba będzie nakładkę dociskającą z blaszki bo odstaje między śrubami i mocowanie dla ostatniej dziury bo na razie mam profesjonalnie na trytkę :)

Edytowane przez Arek_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...