Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze miesiac i moze wreszcie sypnie.

Ja kupilem Dunlop SP Winter Sport M3 po 9 latach na Goodyearach Ultragrip i mam nadzieje ze sie sprawdza. Na mokrym i suchym podobno rewelka, ale na sniegu i lodzie ocena rozni sie niesamowicie. W najgorszym wypadku to co strace na sniegu odrobi mi AWD :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiany?

Pirelli Snowsport?

Aichelin Alpin?

Goodyear Ultra Grip?

 

Bridgestone ! Zdecydowanie Brligestone !

 

A może takiego Nokiana ?

 

To ja Ci moge w tym rozmiarze 185/65/14 spzredac komplet Bridgestonow LM 18 Blizzak (jak dla mnie najlepsza zimowa opona na jakiej kiedykolwiek jezdzilem) Uzywane przez 2 sezony, oddam za smieszne pieniazki w stosunku do zakupu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie-troche z innej beczki ale blisko

istnieje opcja kupna stalowych 17" u nas w Polsce??-bo na dzien dzisiejszy tylko SIP moglby takie sciagnac za ok 400zl sztuka.

szukam stalowej alternatywy, ewentualnie kupno "chinskich" (malo znanych firmowo) alu na zime-ok 350zl-tylko ze beda brzydkie i materialowo do banii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sykstus - jakis skladzik z oponami prowadzisz :?: :mrgreen:

 

No piwnice mam pojemna :mrgreen: Generalnie kilka kompletow sie znajdzie ;)

 

panowie-troche z innej beczki ale blisko

szukam stalowej alternatywy, ewentualnie kupno "chinskich" (malo znanych firmowo) alu na zime-ok 350zl-tylko ze beda brzydkie i materialowo do banii...

 

Zdecydowanie na zime 16 cali, opona tansza, profil wyzszy (trudniej na dziurach posniegowych o kapcia, felgi sie niej krzywia)

A jak juz 17 cali to nie lepiej jakies ATSy a nie chinskie felgi? Komplet ATSow to nie jakies dramatyczne pieniadze (markowe felgi nowe w kartonach), zawsze to lepsze od niewiadomo czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czym powoże. Ponieważ poruszam się również po drogach odśnieżanych jak wiatr zawieje zależy mi głównie na 'śnieżności' opon. Ścigać się nie mam zamiaru, bo nie mam czym.

Poza tym ta opona podoba mi się. Parafrazując stare lotnicze powiedzenie: Jak opona dobrze wygląda to musi dobrze się prowadzić. Decyzja została więc podjęta, teraz szukam najlepszej oferty. Jutro dzień pierwszy poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! :cool:

 

Nokian WR rozm. 195/60/15 lub 16 cali :-)

Czy moglby mi ktos powiedziec jak to jest z dopasowywaniem szerokosci opony do szerokosci felgi??

Sam wlasnie jestem w przededniu zakupu WR-ek i tylko sie zastanawiam czy na seryjna felge z MY99 (zdaje sie, ze 7" szer.) wejdzie bez problemu 195?? Czy nie bedzie za waska na ta felge??

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...