Skocz do zawartości

ISR – Inteligentny System Ratunkowy w samochodach Subaru


Flipper

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jakiś czas temu miałem kolizję. Po naprawie umówiłem się z Keratronikiem na test sprawdzający. Nie wyszedł mimo kilku hamowań. Potem kolejny i kolejny... Wiem, że odmowa wykonania testu skutkowałaby jakimiś sankcjami z Umowy i cieszę się, że jednak sprawdzają, czy działa. Problem jest taki, że tych połączeń było chyba 6 i za każdym razem 2-3 hamowania. Przecież tak częste hamowania mają wpływ na układ hamulcowy. Po tych wszystkich razach wyszło, że jednak wymagana naprawa tego urządzenia. Czy na prawdę nie było tego widać po powiedzmy 2 teście? Może niech mi od razu wymienią na swój koszt tarcze hamulcowe...

 

Z jakiej prędkości robiłeś ten test, bo ja ze mną serwisant robił test na parkingu i hamowało się z może 20-30km/h, wpływ na układ hamulcowy pomijalny. U mnie skończyło się na 2 próbach. może coś u Ciebie nie było jednoznaczne i tyle tych powtórzeń. 

 

Ponad 30km/h. W sumie ponad 12 prób. Nie znam się, ale coś za dużo tych prób ;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakiś czas temu miałem kolizję. Po naprawie umówiłem się z Keratronikiem na test sprawdzający. Nie wyszedł mimo kilku hamowań. Potem kolejny i kolejny... Wiem, że odmowa wykonania testu skutkowałaby jakimiś sankcjami z Umowy i cieszę się, że jednak sprawdzają, czy działa. Problem jest taki, że tych połączeń było chyba 6 i za każdym razem 2-3 hamowania. Przecież tak częste hamowania mają wpływ na układ hamulcowy. Po tych wszystkich razach wyszło, że jednak wymagana naprawa tego urządzenia. Czy na prawdę nie było tego widać po powiedzmy 2 teście? Może niech mi od razu wymienią na swój koszt tarcze hamulcowe...

 

Z jakiej prędkości robiłeś ten test, bo ja ze mną serwisant robił test na parkingu i hamowało się z może 20-30km/h, wpływ na układ hamulcowy pomijalny. U mnie skończyło się na 2 próbach. może coś u Ciebie nie było jednoznaczne i tyle tych powtórzeń. 

 

Ponad 30km/h. W sumie ponad 12 prób. Nie znam się, ale coś za dużo tych prób ;( 

 

 

Faktycznie coś dużo tego było. Możliwe, że wyniki nie były jednoznaczne i chcieli się upewnić czy aby na pewno wszytko jest dobrze. Ja bym się tym nie przejmował  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ciekawostka, zadzwonili dzis do mnie ze od 3 dni nie maja sygnalu gps z auta i czy uzywam auto czy zostawilem gdzies w garazu, okazalo sie ze modul gsm dziala, ale gps nie daje sygnalu od 3 dni, mial ktos takie cos ? przeciez to ma 6 miesiecy i juz zepsute?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka, zadzwonili dzis do mnie ze od 3 dni nie maja sygnalu gps z auta i czy uzywam auto czy zostawilem gdzies w garazu, okazalo sie ze modul gsm dziala, ale gps nie daje sygnalu od 3 dni, mial ktos takie cos ? przeciez to ma 6 miesiecy i juz zepsute?!

U mnie po paru latach SIM przestał kontaktować podobno od wilgoci tak mu się robi, serwisant od razu o tym wspomniał i twierdził że inne awarie są sporadyczne. Serwis ISR jest mobilny tzn. można umówić się w domu, pracy czy innym parkingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przy włączonym zasilaniu nie dzwonią.

Moim zdaniem powinni dzwonić w takiej sytuacji - to mogłabyś kradzież pojazdu. Zasilanie ma z akumulatora, wiec czujniki powinny dać sygnał, ze jest przemieszczenie (pionowe) bez uruchomienia silnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc włączone zasilanie miałem na myśli przekręcony kluczyk w stacyjce lub przyciśnięty przycisk Start, tak, żeby np. dało się słuchać radia. Robiłem tak wielokrotnie zmieniając koła i wtedy mi nigdy nie zadzwonili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc włączone zasilanie miałem na myśli przekręcony kluczyk w stacyjce lub przyciśnięty przycisk Start, tak, żeby np. dało się słuchać radia. Robiłem tak wielokrotnie zmieniając koła i wtedy mi nigdy nie zadzwonili.

Rozsądne rozwiązanie

 

tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Mi wczoraj ukradli Subaru, Keratronik nie zadzwonil! Jedyne co mi mogli powiedziec, to że nadajnik nie odpowiada. Takze polecam sie zastanowic, czy warto placic za te usluge.

Niestety źli ludzie sustem Keratronika mają rozpracowany - doskonale wiedzą gdzie instalatorzy montują poszczególne "graty".

I "unieszkodiwienie" tego jest kwestią kilkunastu sekund.

Gdyby Keratronik montował to "losowo" w tym aucie w jednym miejscu w kolejnym gdzie indziej to pewnie byloby trudniej zlodziejom, a tak ...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczy zastosować jakiegoś prostego zagłuszacza sygnału zeby sparaliżować ISR i tyle? Przecież to bardziej system ratunkowy niż przeciw kradziezowy.

Wystarczy np. załadować auto do kontenera.

 

wszystko można:(

Tak jak piszesz. Wszystko da się złamać/ukraść.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko można ale w chwili kiedy Kreatronik traci sygnał albo nadajnik nie odpowiada natychmiast powinien się z użytkownikiem skontaktować!!!

Czy to takie trudne??

A to akurat racja. Tyle ze z drugiej strony przy każdym tunelu musiałby dzwonić. Czy w garażu podziemnym w galerii tez sobie radzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...