Skocz do zawartości

OBK MY07 moduł świateł dziennych


WojtekK

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że  kiedyś temat był  poruszany  ale  nie potrafię  go odszukać więc  zapytam.

Chciałbym  aby  po włączeniu   silnika  automatycznie  zapalały  się  światła  drogowe (   na 30% mocy)

Takie  rozwiązanie  mam  w  innych  autach   i jest  to super patent na   światła  typu DLR.

Pytanie  brzmi:  czy  OBK  jest  przystosowany   na zasadzie  "plug &play"   (spięcie  kabli i już...)  czy muszę  zakupić  moduł  świateł dziennych  i  podłączyć    się  do   odpowiednich obwodów   elektrycznych?

 

Moje  doświadczenia  z  innymi autami sa  takie, że  wpinałem   moduł  w  wiązkę  świateł  w  aucie.

Jak  to zrobić   w  OBK?

Edytowane przez WojtekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje US mialy cos takiego, EUDM, niby ma miejsce na przekaznik DRL ale na tym koniec.

Modul trzeba wpiac tak jak w innych autach, ale o ile pamietam to jest sterowany "-" i jest z tym troche zabawy, na pewno nei jest P&P.

Swego czasi SIP wkladal takie moduly tweirdzac nawet, ze sa legalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że  kiedyś temat był  poruszany  ale  nie potrafię  go odszukać więc  zapytam.

Chciałbym  aby  po włączeniu   silnika  automatycznie  zapalały  się  światła  drogowe (   na 30% mocy)

Takie  rozwiązanie  mam  w  innych  autach   i jest  to super patent na   światła  typu DLR.

Pytanie  brzmi:  czy  OBK  jest  przystosowany   na zasadzie  "plug &play"   (spięcie  kabli i już...)  czy muszę  zakupić  moduł  świateł dziennych  i  podłączyć    się  do   odpowiednich obwodów   elektrycznych?

 

Moje  doświadczenia  z  innymi autami sa  takie, że  wpinałem   moduł  w  wiązkę  świateł  w  aucie.

Jak  to zrobić   w  OBK?

Dziwny pomysl, zarowki zasilane na 30% traca gwaltownie na trwalosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Próbowałem takiego czegoś u siebie, ale jak się okazało by świeciły się drogowe muszą świecić się i mijania

I jakoś sobie odpuściłem 

 

Nie musza, kwestia odpowiedniego wpiecia

 

Ale co nie muszą ?

 

"by świeciły się drogowe muszą świecić się i mijania"

 

Wiem, że  kiedyś temat był  poruszany  ale  nie potrafię  go odszukać więc  zapytam.

Chciałbym  aby  po włączeniu   silnika  automatycznie  zapalały  się  światła  drogowe (   na 30% mocy)

Takie  rozwiązanie  mam  w  innych  autach   i jest  to super patent na   światła  typu DLR.

Pytanie  brzmi:  czy  OBK  jest  przystosowany   na zasadzie  "plug &play"   (spięcie  kabli i już...)  czy muszę  zakupić  moduł  świateł dziennych  i  podłączyć    się  do   odpowiednich obwodów   elektrycznych?

 

Moje  doświadczenia  z  innymi autami sa  takie, że  wpinałem   moduł  w  wiązkę  świateł  w  aucie.

Jak  to zrobić   w  OBK?

Dziwny pomysl, zarowki zasilane na 30% traca gwaltownie na trwalosci.

 

Tzn ?

Sporo aut ma takie fabryczne rozwiązania (Audi, BMW, VW, Subaru USDM, etc) i jakoś nie słychać, żeby się żarówki paliły. U siebie też mam taki moduł wpięty i nie wymieniałem ani jednej żarówki, ale za to historii nt sporo słyszałem że odbłyśniki ciemnieją, że żarówki żółkną, że się palą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"by świeciły się drogowe muszą świecić się i mijania"

 

 

Z "xenonami" muszą, przynajmniej fabrycznie 

A jakoś nie za bardzo się mi widziało pruć wiązki i kombinować by w rezultacie i tak mieć nielegalne dzienne  ;)

 

Dziwny pomysl, zarowki zasilane na 30% traca gwaltownie na trwalosci.

 

Moduł który miałem w łapach nie "obcinał" o 70% prądu a jedynie czas zasilania

A sam pomysł jak dla mnie dobry, w czasie  dnia wnerwia mnie ciągła regulacja jasności podświetlenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"by świeciły się drogowe muszą świecić się i mijania"

 

 

Z "xenonami" muszą, przynajmniej fabrycznie 

A jakoś nie za bardzo się mi widziało pruć wiązki i kombinować by w rezultacie i tak mieć nielegalne dzienne  ;)

 

 

szamot w zwykłym uzytkowaniu drogowe muszą być razem z mijania, ale jako dzienne - świecą bez xenonów. Inaczej nie miałoby to przecież sensu  ;) A czemu uważasz, że to nielegalne?  :huh: Ja mam moduł dziennych, montowany był w ASO... Zresztą na drogach widzę od czasu do czasu samochody innych marek z tym patentem.

 

Moduł poza oszczędzaniem xenonów dalej też doświetlanie zakrętów (wątpliwa zaleta) i samoczynne dopasowanie jasności wyświetlacza zegarów i navi (duża zaleta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 A czemu uważasz, że to nielegalne?  :huh: Ja mam moduł dziennych, montowany był w ASO... Zresztą na drogach widzę od czasu do czasu samochody innych marek z tym patentem.

 

Światła dzienne wymagają homologacji, nie wiem czy ASO takowe posiada, są też auta fabrycznie w takie wyposażone a wtedy wiadomo skoro auto jest dopuszczone do ruchu to już sprawa producenta auta.

W przypadku samodzielnego montażu, takie rozwiązanie nie ma wymaganej homologacji i wg prawa prawa o ruchu drogowym nie spełnia wymogów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 A czemu uważasz, że to nielegalne?  :huh: Ja mam moduł dziennych, montowany był w ASO... Zresztą na drogach widzę od czasu do czasu samochody innych marek z tym patentem.

 

Światła dzienne wymagają homologacji, nie wiem czy ASO takowe posiada, są też auta fabrycznie w takie wyposażone a wtedy wiadomo skoro auto jest dopuszczone do ruchu to już sprawa producenta auta.

W przypadku samodzielnego montażu, takie rozwiązanie nie ma wymaganej homologacji i wg prawa prawa o ruchu drogowym nie spełnia wymogów 

 

A nie jest przypadkiem tak, że homologację już posiadają fabryczne reflektory, a jakim prądem są zasilane żarówki (byle nie większym od wymaganego), to już nikogo w homologacji nie obchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest przypadkiem tak, że homologację już posiadają fabryczne reflektory, a jakim prądem są zasilane żarówki (byle nie większym od wymaganego), to już nikogo w homologacji nie obchodzi?

 

 

Światła dzienne to nie tylko reflektor  ;)

Fabrycznie montowane tego typu dzienne muszą mieć oznaczenie, najczęściej na szkle reflektora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż, ja zakładam, że z definicji ASO nie robi nielegalnych (tj. niehomologowanych) modyfikacji  ;)

 

Zle zakladasz :). Kiedys nawet watek nt zakladalem, nie dostalem sensownego wytlumaczenia ze strony SIP, zreszta chyba nawet sie z tego wycofali.

 

Odnosnie podpiecia, to oczywiscie podpina sie tylko pod swiatlo doswietlajace dlugie.

Ostatnio jak byłem w Aso pytałem o to bo akurat ulota leżała na blacie ale odpowiedz była taka ze to do nowszych modeli ma zastosowanie :)

 

Czyżby jednak nie ?

 

ale ulotka na jaki temat ?

do nowszych sa te LEDowe Drl co gore plnow kosztuja :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulotka na temat wlasnie mozliwosci zalozenia DRL + doswietlania zakretow uzywajac przeciwmgielnych. Nie pisalbym o ulotce z biedronki :D

 

Zdeycydowanie nie chodzilo tez o ledy do forkow :)

 

pytałeś ile to kosztuje ?

Kiedyś było o tym info na www, ale znikło, może to już inicjatywa dealera.

 

Ledy są też do Obk .. tych nowszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulotka na temat wlasnie mozliwosci zalozenia DRL + doswietlania zakretow uzywajac przeciwmgielnych. Nie pisalbym o ulotce z biedronki :D

 

Zdeycydowanie nie chodzilo tez o ledy do forkow :)

być może nowe modele mają homologowane reflektory a wtedy samodzielny montaż instalacji jest jak najbardziej sensowny i opłacalny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No coż, ja zakładam, że z definicji ASO nie robi nielegalnych (tj. niehomologowanych) modyfikacji  ;)

 

Zle zakladasz :). Kiedys nawet watek nt zakladalem, nie dostalem sensownego wytlumaczenia ze strony SIP, zreszta chyba nawet sie z tego wycofali.

 

Jak widać, dalej zakładają:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/42137-modul-swiatel-dziennych/page-7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...