Skocz do zawartości

Malowanie i regeneracja felg, dyskusja rownież o kolorach


MIKKI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar oddać felgi do sprawdzenia, ewentualnego prostowania i malowania.

Nie wiem gdzie najlepiej to zrobić, a z racji zamieszkania w okolicach Warszawy liczę na pomoc i podanie polecanych przez Was zakładów właśnie w tym rejonie.

 

Od razu uprzedzam, że tym razem w nic nie przydzwoniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar oddać felgi do sprawdzenia, ewentualnego prostowania i malowania.

Nie wiem gdzie najlepiej to zrobić, a z racji zamieszkania w okolicach Warszawy liczę na pomoc i podanie polecanych przez Was zakładów właśnie w tym rejonie.

 

Od razu uprzedzam, że tym razem w nic nie przydzwoniłem.

 

W tym wątku adamusmax podawał jakieś namiary

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... renowac%2A

Poza tym jak ostatnio z nim gadałem, mówił o jakimś specu na Łuckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, bylo cos kiedys w okolicach ulicy Żelaznej w Warszawie. Gdzies na tylach Mennicy Panstwowej. Dokladnie nie pamietam, moze ktos potwierdzi albo i nie. Nie wiem rowniez czy ten zaklad wciaz dziala. Jakby co, to mam jeszcze zaklad w okolicach piaseczna, jak cos to :arrow: PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem na Łuckiej jeszcze w poprzednim samochodzie, wszystko było OK.

 

Jakby kogoś przycisnęło tak jak mnie w niedzielę, to na Wawelskiej jest wulkanizacja 24h i tam prostują również ale to polecam na przypadki szczególne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o malowanie, to rozumiem, że tylko proszkowe?

 

Proszkowe wychodzi bardzo drogo i jak na mój gust efekt w porównaniu z porządnym lakierowaniem jest mizerny. Ja wszystkie felgi lakieruję tradycyjnie

 

tylko proszkowo i na to wartswa bezbarwnego

 

koles u ktorego prostuje i maluje felgi (kilka juz robilem u niego w poprzednich autach) jest rewelacyjny.

 

malowanie 16tki u niego to jakies 70-80 PLN za sztuke i daje na lakier 5 lat gwarancji

na prawde profeska

 

a tradycyjne malowanie to po roku i paru pojezdzawkach po sniegu itp znika :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o malowanie, to rozumiem, że tylko proszkowe?

 

Proszkowe wychodzi bardzo drogo i jak na mój gust efekt w porównaniu z porządnym lakierowaniem jest mizerny. Ja wszystkie felgi lakieruję tradycyjnie

 

tylko proszkowo i na to wartswa bezbarwnego

 

koles u ktorego prostuje i maluje felgi (kilka juz robilem u niego w poprzednich autach) jest rewelacyjny.

 

malowanie 16tki u niego to jakies 70-80 PLN za sztuke i daje na lakier 5 lat gwarancji

na prawde profeska

 

a tradycyjne malowanie to po roku i paru pojezdzawkach po sniegu itp znika :roll:

 

 

gdzie ten rewelacyjny koles sie miesci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o malowanie, to rozumiem, że tylko proszkowe?

 

Proszkowe wychodzi bardzo drogo i jak na mój gust efekt w porównaniu z porządnym lakierowaniem jest mizerny. Ja wszystkie felgi lakieruję tradycyjnie

 

tylko proszkowo i na to wartswa bezbarwnego

 

koles u ktorego prostuje i maluje felgi (kilka juz robilem u niego w poprzednich autach) jest rewelacyjny.

 

malowanie 16tki u niego to jakies 70-80 PLN za sztuke i daje na lakier 5 lat gwarancji

na prawde profeska

 

a tradycyjne malowanie to po roku i paru pojezdzawkach po sniegu itp znika :roll:

 

 

gdzie ten rewelacyjny koles sie miesci ?

 

 

watek zalinkowany wyzej

 

 

 

k potrzebujecie dobrego felgarza to tu macie telefon i adres - robilem u niego kilka felg - lakieruje proszkowo i rewelacyjnie i na lakier daje 4 lata gwarancji - wogole prowadzi pelna renowacje felg aluminiowych z prostowaniem itp

 

SERWIS OPON "CARSGUM"

UL. KLASYKOW 58

03-163 WARSZAWA

TEL. 022/884 23 84

022/425 35 56

 

jest to przy samym przejezdzie przy stacji WARSZAWA PLUDY

 

polecam ;)

 

czynny Pn-Pt 8-21 i So-N 8-18

 

po jedynie slusznej stronie Wawy ;)

 

w niedziele tez czynne maja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten koles u ktorego robie, po pierwsze jak Ci powie, ze odda w czwartek to w czwartek w ciemno jedziesz i odbierasz, po drugie nawet jak cos nie wyjdzie (zdarza sie nawet najlepszym) bez szemrania bierze i poprawia

 

mialem taka akcje, ze czlowiek za slabo wygrzal felge (tak mi koles potem tlumaczyl) i lakier troche nie wygladal tak jak trzeba, bez szemrania felge wzial i za 2 dni poza kolejnoscia mialem poprawiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jako, że przerabiałem temat odnawiania felg letnich, pozwolę sobie odświeżyć wątek 8).

 

Jak wiecie dbam o samochód (vide mój wątek o odpryskach :mrgreen:) i jest on - przynajmniej jak na razie - bez ryski, to niech i felgi będą jak nówki, a dwie niestety lekko przytarłem o krawężnik... :roll:

 

Zrobiłem całą akcję na Łuckiej. Kosztowało to 75 PLN od felgi tj. wyszlifowanie tego, co było przyarte o krawężnik plus lakierowanie (przy większej naprawie, typu prostowanie - byłoby dodatkowe 75 PLN). Zapłaciłbym pewnie więcej, ale byłem na tyle sprytny, że ustaliłem z forumowiczem Michalisem, ile to powinno kosztować i "zastrzeliłem" pana naprawiacza felg znajomością cen :twisted:. Terminy - około tygodnia, ale sądzę, że to dlatego, że wiosną jest większy ruch.

 

I wyszło naprawdę git. Na feldze nie ma najmniejszego śladu zużycia, a tym bardziej - naprawiania. Jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję, że trwałość powłoki lakierniczej będzie wystarczająca.

 

UWAGA: nie da się dobrać koloru w 100% odpowiadającego kolorowi seryjnej felgi, dlatego z góry trzeba się liczyć z lakierowaniem wszystkich czterech :idea:.

 

Nota bene najpierw pojechałem, jak w ciemno, na Znaną 24A. Tyly tu dobrych opinii na temat tego warsztatu. A tymczasem panowie na widok złotych felg subarowskich tylko jęknęli i nie podjęli się naprawy, po czym dali mi wizytówkę jakiegoś warsztatu blacharstwo-lakiernictwo, w którym "facet robi też felgi, dobierze panu kolor". Oczywiście tam nie pojechałem. Tak że trochę nie rozumiem skąd tu te peany pod adresem Znanej... :roll:

 

Przy okazji podziękowania dla Az-a za ofertę podrzucenia moich felg od Żyrardowa, oraz za przypomnienie mi, że warsztat na Łuckiej jest na Łuckiej :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji podziękowania dla Az-a za ofertę podrzucenia moich felg od Żyrardowa, oraz za przypomnienie mi, że warsztat na Łuckiej jest na Łuckiej .

 

 

Żyrardów rządzi. Niedługo prezentacja odnowionych felg do Evo po mojej "przycierce" w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Z felgami mogę zaprosić do siebie.Tyle że 120 km.od Warszawy.Prostujemy,śrutujemy,spawamy,polerujemy,malujemy proszkowo.Felgi naprawiam głównie do Niemiec i to o rozmiarach do 20",więc z jakością chyba damy radę.Jeżeli felgi nie są tragiczne można umówić się rano,stawiamy autko na podnośnik a o 16-tej odbierasz z gotowymi kółkami.Lakiery szare,srebrne i czarne od ręki,złoty na zamówienie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemeq, powiedz jak kolor wyszedł. w swoim watku szukałek lakieru oryginalnego nie po to zeby samemu malowac bo niby czym? pedzelkiem? :mrgreen: :wink: tylko boje sie zeby nie wyszedł jakis zółty ala subaru. czasem widuje samochody z tak pomalowanymi felgami, w tym subaru i wyglada to słabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemeq, powiedz jak kolor wyszedł.

 

Wyszedł złoty, tylko że "złotszy" niż seria. I tyle. Tak, jakbyś w programie do obróbki zdjęć przesunął suwak nasycenia koloru :mrgreen:.

 

teraz to jest wiocha nad wiochami - jednak starasz sie bardzo zeby nie stracic tytulu GLOWNEGO WIESNIAKA FORUM :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swoim watku szukałek lakieru oryginalnego

 

Wracając do tematu - nie wiem, czy dostaniesz taki poza siecią ASP SIP. A i w ASO mogą nie mieć... :roll:

 

Molestuj Andrzeja - on jest niezastąpionym źródłem subarowych gratów, które z pozoru są nie do załatwienia :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...