Skocz do zawartości

Norweskie pitu pitu czyli wszystko co chcielibyscie wiedziec o Norwegii ale boicie sie zapytac


Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za info

Sprawdzałem, i te dwa parkingi wyglądają raczej na płatne

Orientujesz się może, czy można zostawić auto na kilka dni w jakiejś zatoczce, parkingu, w lesie, poza miastem, bez obawy o odholowanie lub mandat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jest tu jakieś życie? Subaraki jeżdżą?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hehe wątek idealnie oddaje "umieralnie" norweską  <_<

Wszędzie daleko, ciemno, mróz, jak nie mróz to 0 i deszcz, potem -5 i śnieg, znowu deszcz, myjesz "służbówke" robisz 10km znowu cała uwalona i tak w kółko. Tak narzekam bo musiałem zamienić STI na sharana w "gnojówce"  :biglol:

Widziałem pare razy w drammen niebieskie STI na krakowskich blachach, a potem gdzieś ją ktoś w no na sprzedaż wystawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Preikestolen, Kjerag Bolten, Trolltunga, droga Trolli i droga Orłów, Geirangenfjorden, Folgefonna (przejście przez lodowiec), Jotunheimen, Lofoty... 

Norwegia jest rozległa, więc to zależy na jak długo przyjeżdżasz, jaki masz budżet i co lubisz (jeśli chodzić po górach, to dobrze wybrałeś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moi Drodzy :D

Chciałbym skorzystać z Waszych doświadczeń w następującej kwestii: w jaki sposób najlepiej zapewnić sobie dostęp do internetu na norweskiej prowincji.

Spędzę tam ~3 tygodni w sierpniu i chcąc nie chcąc muszę mieć możliwość korzystania z internetu.

Zakładam, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup karty prepaid (operator? wariant?).

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Takk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie wróciłem z Norwegii i z tego co ogarnąłem, rachunek za płatne drogi przychodzi pocztą do właściciela. Byłem samochodem, który aktualnie jest w leasingu, więc pewnie rachunek pójdzie do firmy leasingowej. Ci, wiadomo, doliczą sobie za obsługę tej płatności. Próbowałem się rejestrować na autopass.no, ale w pewnym momencie wywalało mnie z angielskiej do norweskiej wersji i nie mogłem dokończyć rejestracji. Ktoś przerabiał może temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, elmot napisał:

Właśnie wróciłem z Norwegii i z tego co ogarnąłem, rachunek za płatne drogi przychodzi pocztą do właściciela. Byłem samochodem, który aktualnie jest w leasingu, więc pewnie rachunek pójdzie do firmy leasingowej. Ci, wiadomo, doliczą sobie za obsługę tej płatności. Próbowałem się rejestrować na autopass.no, ale w pewnym momencie wywalało mnie z angielskiej do norweskiej wersji i nie mogłem dokończyć rejestracji. Ktoś przerabiał może temat?

Dużo zrobiłeś tych kilometrów po tych płatnych odcinkach? Kiedy ja jechałem samochodem przez Norwegię, to liczyłem się z tym, że wyegzekwują ode mnie płatność pomimo braku rejestracji na autopass. Co ciekawe, Norwegowie zdjęcia samochodu wysłali do angielskiej firmy windykacyjnej i dopiero oni wskazali mi rachunek do zapłaty. to było kilka lat temu, więc może coś się w tej kwestii zmieniło, ale w 2013 roku tak to działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, woocash2 napisał:

Dużo zrobiłeś tych kilometrów po tych płatnych odcinkach? Kiedy ja jechałem samochodem przez Norwegię, to liczyłem się z tym, że wyegzekwują ode mnie płatność pomimo braku rejestracji na autopass. Co ciekawe, Norwegowie zdjęcia samochodu wysłali do angielskiej firmy windykacyjnej i dopiero oni wskazali mi rachunek do zapłaty. to było kilka lat temu, więc może coś się w tej kwestii zmieniło, ale w 2013 roku tak to działało.

Trudno powiedzieć ile po płatnych, ale trochę tego było. Norwegów obsługują angole, Euro Park się to chyba zowie i tak, to oni wysyłaja wezwania do zapłaty. Zarejestrować sie i opłacić na autopass można do dwóch tygodni po powrocie i to próbuję bezskutecznie ogarnąć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj tędy?

https://www.autopass.no/en/compulsory-tag/order-tag/registrering-firmabil?lang=pl

 

Może pomoże.

 

Jeśli link otworzy Ci się po angielsku, to w google wpisz autopass rejestracja po polsku.

Edytowane przez woocash2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, woocash2 napisał:

Może spróbuj tędy?

https://www.autopass.no/en/compulsory-tag/order-tag/registrering-firmabil?lang=pl

 

Może pomoże.

 

Jeśli link otworzy Ci się po angielsku, to w google wpisz autopass rejestracja po polsku.

W końcu ogarnąłem na stronie Europarku. Z tej wyżej mnie w pewnym momencie wywalało i z angielskiego przechodziło na norweski. Teraz czekam na rachunek, sam ciekaw jestem ile natłukłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, elmot napisał:

Teraz czekam na rachunek, sam ciekaw jestem ile natłukłem :)

Specjalnie dla Ciebie pogrzebałem w domowym archiwum i znalazłem :) Za 18 odcinków drogami płatnymi zapłaciłem w sumie 175, 33 zł. Wszystkie odcinki wyszczególnione na piśmie wystawionym przez EPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, woocash2 napisał:

Specjalnie dla Ciebie pogrzebałem w domowym archiwum i znalazłem :) Za 18 odcinków drogami płatnymi zapłaciłem w sumie 175, 33 zł. Wszystkie odcinki wyszczególnione na piśmie wystawionym przez EPC.

Dzieki :) w sumie, to chyba podobnej kwoty się spodziewam, bo trochę tego było. BTW jeżdżąc tam bardzo zgodnie z przepisami uzyskałem spalanie na poziomie jakiego nigdy nie widziałem, bo mniej więcej w okolicach 3.8 l/100 km, a były dni, że schodziło do 3.4 (Golf kombi 1.6 TDI dość mocno dopakowany). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...