Skocz do zawartości

Grecja, okiem dziecka :)


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawde kryzysu tu nie widać , choć sa fajne przypadki jak taxi bez taryfikatora ( nie oszukują ) , czy w hotelu leja co chcesz i ile chcesz , gdzie np. W hiszpani wszystko rejestrują na kasach fiskalnych , tu jest dowolność :)

 

"fajnie, fajnie", ale to m.in przez to teraz cała Europa ich sponsoruje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde kryzysu tu nie widać , choć sa fajne przypadki jak taxi bez taryfikatora ( nie oszukują ) , czy w hotelu leja co chcesz i ile chcesz , gdzie np. W hiszpani wszystko rejestrują na kasach fiskalnych , tu jest dowolność :)

 

"fajnie, fajnie", ale to m.in przez to teraz cała Europa ich sponsoruje...

 

Niestety masz racje , maja rzeczywiście specyficzne podejście do pracy ;) , ale będąc tu np. Raz w roku jako turysta zapominam o tym , a wręcz mi sie tu bardzo podoba :)

Moge naprawde śmiało polecić każdemu wyspę KOS i ten hotel , nawet wybrednym klientom , jest naprawde co tutaj robić ! Dziecka trudno z wody wygonic , mnóstwo atrakcji , baaaardzo czysto , hotelowy aquapark , dla rodzin z dziećmi najlepszy obiekt a jakim byłem , a troche juz widziałem :)

Generalnie to w porównaniu z tym co tu jest , to maja słaba stronę internetowa , a oferty biur ( akurat Itaka ) tez nie opisują w 100 % to co jest najwieksza zaleta , a szkoda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię wielogwiazdkowe miejsca - wystarczy wychylić głowę z namiotu i ku górze zerknąć ;)cr1n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala jestes niemal miejscowy , szczerze zazdroszczę !!!!!! Przyznaje wprost , miałem słabe niestety wyobrażenie o Grecji w ramach medialnego ataku kryzysu i prawie bałem sie tu jechać , nie pod kątem ze nie wrócę do kraju , czy na jakieś strajki , czy obławy trafię jak to jest pokaże w tv . Bo jestem świadomy ze tv kłamie i pokazuje to co chce , ale mając tego świadomość i innych znajomych ze Grecja tnie koszty. I prawie nie ma nic do jedzenia w hotelach , bo rownież tnie koszty , potwierdzam jednoznacznie !!!!!!! Jest bajka , ślicznie , i warto tu przyjechać ! to cudowny kraj , fantastyczna atmosfera , i nie trzeba sie bać , bo tego kryzysu tu naprawde nie widać !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka - przynajmniej z perspektywy kreteńskiej - że ci, co żyją z turystyki są w stanie zarobić w wakacje na resztę roku (z nawiązką), kryzys/nie kryzys. Ale jak pracujesz np. w administracji / szkolnictwie albo inwestowałeś na giełdzie etc - to od kilku lat trzęsiesz portkami... Tym bardziej że klanowe relacje są całkowicie żywe na co dzień i z tym wiąże się też biurokracja ("Anglicy wymyślili biurokrację, a myśmy ją udoskonalili" - jak mówią z dumą Grecy...). I takich przykładów, niewidocznych okiem turysty jest wiele. Niech Was jeszcze poczęstują tsipuro i gwiazdy będą wszędzie :D Najlepszego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego , wbrew pozorom wpajanych w tv , turysta tutaj , ma wrażenie ze jest numer one , !!! W kazdym calu ! , i naprawde czuje se dbanie o klienta , gdziekolwiek , czy jestes na hotelowym basenie , czy na mieście , w porcie, czy jak mnie policja złapała na jakiejś tak drodze . Pełna kultura , miło , kulturalnie , pouczyla mnie, zero mandatu, bo oni sa od pomagania turystą , a nie od mandatów , coś pięknego :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie policja za prędkość zatrzymała (raz w życiu, to niegodne mężczyzny wolno jechać :) ) to po chwili oddali mi dow osob i pr jazdy z pytaniem, czy wiem że jestem podobny do któregoś piłkarza włoskiego - oczywiście powiedziałem że to mój brat - i skończyło się na hahaha ;)

 

@@carfit próbowałeś tego cipiura? :P Ponoć mocna rzecz. ;)

Właśnie dostałem 3litry, popijam. Tutaj się to nazywa Tsikudia - ale jeden...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bajka , ślicznie , i warto tu przyjechać ! to cudowny kraj ,
W pełni się z Tobą zgadzam, ale, jak pisał Fala - w Atenach chociażby tak różowo już nie jest - biedę widać na każdym kroku. Pozamykane sklepy, zbiórki żywości dla ubogich, napady z bronią w ręku w biały dzień itp. Mój ojciec mieszka na Kato Patissia (taki Bronx lub Kreuzberg...), to niemalże codziennie zdarzają się historie jak z czarnego kryminału. Ale mimo wszystko kocham ten kraj.... Edytowane przez sebachon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę odnaleźć wątku, w którym było o greckiej imprezie 1.6 TS turbo a akurat się trafiła :)

post-486-0-94943200-1374919727_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit, jak już ogarniesz się po powrocie to strzel jakąś relację, bo chodzi mi KOS po głowie od jakiegoś czasu.

 

 

No zazdroszczę.... Ja do Grecji wybieram się dopiero w sierpniu, na wyspę Thassos. Kali diamoni!

 

To ja zazdroszczę Tobie, bo to najładniejsza wyspa, na której byłem. Muszę tam kiedyś się wybrać ponownie. Cudo.

 

 

My za 4 tyg lecimy na rodos do atlantica aegean blue rodos http://www.tui.pl/wa...?hotel=5519&m=h

 

Kolymbia fajne miejsce. Nie ma dzikich tłumów i imprezujących małolatów (w przeciwieństwie do pobliskiego Faliraki). Beben, koniecznie wpadnijcie do zatoki Anthonego Quinn'a. Urywa dupę. W ogóle na Rodos jest co oglądać. Fajna wyspa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit, jak już ogarniesz się po powrocie to strzel jakąś relację, bo chodzi mi KOS po głowie od jakiegoś czasu.

 

Kilka godzin temu wrociłem , ale nie mam siły i czasu pisac , jedno tylko warto !!!!!!! piękna kameralna wyspa , samo miasto KOS , zabija , dosłownie , super plaza Paradise , inne tak średnio , szczególnie te na pólnocnej stronie . Nie wiem jakie masz preferencje i co chcesz robic , to napisz moze cos pomoge :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę odnaleźć wątku, w którym było o greckiej imprezie 1.6 TS turbo a akurat się trafiła :)

 

Coś koło maja - czerwca 2011. Sam miałem to sprawdzić, ale tak zapieprzałem w tej Grecji (tak, tak... to dla wszystkich niedowiarków, że sektor prywatny w Grecji faktycznie pracuje, w przeciwieństwie do budżetówki, która jest medialna. :P ), że nie miałem czasu zbadać tematu.

 

Fajna dupka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz skorzystać w Grecji z aquaparków, to polecam poszukać jakieś porównania obiektów. Kiedy ja jechałam na urlop kierowałam się przy wyborze aquaparku na Krecie tymi poradami i tekstami.

Edytowane przez Dominik Wiktor
Dangerous Hyperlink Connection
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakiej pogody można się spodziewać na Kos pod koniec kwietnia i na początku maja? Sprawdziłem historyczne dane dla Rodos, temperatura śr w kwietniu ~17 st a w maju 21 st. Chcemy się wybrać z dwójką dzieci (4 msc i 3 lata) na dwa tygodnie w okolicy majówki. Rozważaliśmy Korfu, Zakyntos i Kos. Z tego co widzę to na Kos powinno być 'najcieplej'. Późniejszy termin niestety nie wchodzi w grę, a na Kanary już nie chcemy lecieć.

Czy poza tym hotelem Blue Lagoon, ktoś może coś jeszcze polecić? Itaka ma ofertę dopiero od 6 maja, a my chcieliśmy jeszcze tydzień wcześniej wyjechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JJacek napisał:

Jakiej pogody można się spodziewać na Kos pod koniec kwietnia i na początku maja? Sprawdziłem historyczne dane dla Rodos, temperatura śr w kwietniu ~17 st a w maju 21 st. Chcemy się wybrać z dwójką dzieci (4 msc i 3 lata) na dwa tygodnie w okolicy majówki. Rozważaliśmy Korfu, Zakyntos i Kos. Z tego co widzę to na Kos powinno być 'najcieplej'. Późniejszy termin niestety nie wchodzi w grę, a na Kanary już nie chcemy lecieć.

Czy poza tym hotelem Blue Lagoon, ktoś może coś jeszcze polecić? Itaka ma ofertę dopiero od 6 maja, a my chcieliśmy jeszcze tydzień wcześniej wyjechać. 

Mimo wszystko weźcie coś ciepłego. Zwłaszcza na wyspach i blisko morza - wilgoć 100% robi swoje wieczorem. Do końca maja potrafiłem nosić cienką polarową bluzę po 19h/20h. Ale też były sezony, podczas których T-shirt to było za dużo, również nocą :D

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A czy ktoś mógłby polecić jakieś biuro które organizuje wycieczki z naciskiem na zwiedzanie Grecji- 70-80% to zwiedzanie a reszta to ewentualnie byczenie się na plaży i nasiąkanie miejscowym klimatem ?
Teoretycznie najtaniej to pewnie jakiś lokalny booking.com plus przewodnik w ręke i zwiedzanie samodzielne, ale my szukamy opcji ze sprawdzonym przewodnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...