Skocz do zawartości

programowanie pilota, forester 2007


mcmal

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam od Tribeca i tam działało :

 

 

 

tak po ludzku ... :)

1. usiasc na miejscu kierowcy, pozamykac wszystkie drzwi, kufer, maske

2. wlozyc kluczyk do stacyjki

3. otworzyc i zamknac drzwi kierowcy (ja to robilem 2 razy otworzyc-zamknac-otworzyc-zamknac)

4. w ciagu 15s 10 razy przekrecic kluczyk z pozycji OFF do ON i z powrotem - pojawi sie sygnal "buzzer" i zacznie migac srodkowa lampka podswietlenia

5. jeszcze raz otworzyc i zamknac drzwi

 

6. w ciagu 45 sekund od rozpoczecia brzeczenia trzeba rozpoczac wprowadzanie kodu pilota i tutaj:

-kod jest 8 pozycyjny na naklejce w srodku pilota

-zaczynamy po kolei od lewej

-wprowadzamy go przyciskiem LOCK/UNLOCK na lewych drzwiach np. dla poczatkowej kombinacji 23 - LOCK LOCK UNLOCK LOCK LOCK LOCK UNLOCK - cyfre wprowadzamy klikajac LOCK tyle razy ile wynosi liczba i potwierdzamy ja za pomoca UNLOCK

-kod nalezy wprowadzic DWUKROTNIE. Po pierwszym wprowadzeniu kodu w ciagu 5 sekund trzeba kliknac LOCK potem UNLOCK i rozpoczac ponowne wprowadzanie kodu

- ja zakonczylem powtorne wprowadzanie kodu sekwencja LOCK /UNLOCK po czym wyjalem kluczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

WItam. Czy ktoś może coś podpowiedzieć na ten temat? Pacjent to forek xt 07 eu. Podobna sytuacja jak tutaj:

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/60491-programowanie-dodatkowego-kluczyka-wrx-2005-pomocy/?hl=%2Bprogramowanie+%2Bpilota#entry2097241

 

Pilot słąbo mi działał to wymieniłem baterie i już po tym nie zadziałał. Wymieniałem baterie jeszcze raz, ale bez skutku.

Kluczykiem mogę odpalić auto, nie działa tylko centralny.

 

 

jesli chcesz zakodowac pilota to w lewym dolnym rogu pod plastykiem jest wtyczka biala laczysz ja ze soba zamykasz dzwi jednym palcem trzymasz przycisk od zamykania dzwi na panelu dzwi a drugim naciskasz w pilocie guziki zaprogramuja sie

 

Tego próbowałem i nie działa.

 

Dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@owad, U mnie też ledwo działa pilot tylko z bliskiej odległości tylko, że ja mam odłączony alarm w tej chwili bo był z nim cyrk. Ponoć można naprawić alarm i pilot będzie miał większy zasięg, albo całkiem wymontować alarm i też zasięg się zwiększy więc może szukaj problemu z alarmem, albo centralą ? Próbowałeś drugim pilotem też słabo działa? Jeszcze możesz podjechać do gościa od alarmów i niech sprawdzi częstotliwość i moc wysyłanego sygnału chyba 10 zł za to zapłaciłem i wiedziałem, że to nie problem pilota ( tak miałem w imprezie tu się skończyło wymianą baterii i dwa razy programowałem pilota i przeszło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki. Pilot zadziałał. Próbowałem kilka razy dodać ten pilot i zadziałało. Może coś źle robiłem. Po wymianie baterii zasięg jest trochę większy, ale to wystarczy. Ważne że otwiera/zamyka od dotknięcia :).

Której metody próbowałeś? Tej z białymi kostkami czy tej od tribeci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pilot zadziałał. Próbowałem kilka razy dodać ten pilot i zadziałało. Może coś źle robiłem. Po wymianie baterii zasięg jest trochę większy, ale to wystarczy. Ważne że otwiera/zamyka od dotknięcia :).

Której metody próbowałeś? Tej z białymi kostkami czy tej od tribeci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich,

jestem nowy na forum i mam nowego Forestera. Czy jest mi ktoś w stanie prościej wytłumaczyć jak zaprogramować kluczyk? Gdzie są dokładnie te białe kostki i co trzeba z nimi zrobić? I ogólnie jak ma wyglądać ten proces? Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to

Pierwszy sposób : Otwierasz drzwi przednie lewe i ściągasz plastikową osłony progu z lewej strony (czyt. pod kierownicą) masz białe kostki luźne musisz je połączyć i tak jak wyżej napisane wsiadasz do auta zamykasz za sobą drzwi i jedną ręką trzymasz przycisk na drzwiach by był zamknięty, a drugą ręką naciskasz za zmianę przycisk otwierania i zamykania na pilocie i powinno pójść.

 

Jeśli nie pójdzie w ten sposób to spróbuj jeszcze zrobić tak :

 

Drugi sposób: Otwierasz drzwi przednie lewe i przednie prawe ściągasz plastikowe osłony progów i z lewej strony łączysz białe kostki, a z prawej strony w rogu auta rozłączasz zielone kostki i robisz tak samo jak wcześniej czyli wsiadasz do auta zamykasz lewe i prawe drzwi i znów jedna ręka trzymasz przycisk by drzwi były zamknięte, a drugą ręką klikasz na pilota na zmianę otwieranie i zamykanie. ( Ten drugi sposób działał w imprezie 2001 )

 

Trzeci sposób to tak jak opisał wyżej @@KACPERO_1, Pewnie, któryś sposób zadziała, a jak nie no to pozostaje ASO lub jakiś magik co ogarnia alarmy i zamki centralne powinien pomóc ;) Napisz później czy się udało zrobić ;) Pozdrawiam

 

Ps.: Możesz wcześniej wymienić baterie w pilocie ( w imprezie mojej jeden pilot musiałem programować po każdej wymianie baterii, a drugi wystarczyło wymienić baterie i nadal działał)

Edytowane przez Krzychu91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki. Pilot zadziałał. Próbowałem kilka razy dodać ten pilot i zadziałało. Może coś źle robiłem. Po wymianie baterii zasięg jest trochę większy, ale to wystarczy. Ważne że otwiera/zamyka od dotknięcia :).

Której metody próbowałeś? Tej z białymi kostkami czy tej od tribeci?
U mnie nie działa. Na obu pilotach :(

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem dziwny, albo ja nie mam nigdzie takich białych rozpiętych kostek ;/ Przegrzebałem wszystko od miejsc pod kierownicą, pod osłoną po lewej stronie koło nogi kierowcy, próg itp. ;/ Jest opcja, że w Foresterze z 2014 tego nie ma? 


Samo zaczęło działać :) Nie wiem jak, ale działa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Pytanie świeżaka. 

 

Nie działam mi pilot od centralnego w imprezie 2005r. Wcześniej działał, ale po wymianie baterii, którą założyli mi odwrotnie niż powinno być (plot leżał tak nie używany przez kilka dni) nie otwiera ani nie zamyka centralnego. 

 

Naczytałem się już tych wszystkich metod programowania tak że już sam nie wiem jak u mnie w tym roczniku należy to wykonać. 

Dodam, że mam wersję RHD więc jak coś to gdzie mam szukać tych kostek ?? Czy w moim modelu ewentualnie robi się to inną metodą ?

 

Z góry dzięki za pomoc ..

 

Pzdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam

 

co do białych kostek po stronie kierowcy to chyba nie działa w moim przypadku

forester 2006 USA

 

próbowałem wersji z zamknij-otwórz-lock 10x on/off

 

i nigdy nie udało mi się usłyszeć sygnału dźwiękowego

 

 

ale mam najważniejsze z pytań

 

jak powinien wyglądać pilot do centralnego

1` do wersji USA 2002-2005 = ????

2` do wersji USA 2006-2007  = tylko dwa przyciski otwórz+zamkn. według mojej wiedzy bez klapy i bez czerwonego panic

3` do europa 2006-2007 = ???

 

a) czy powinien mieć przycisk do otwierania klapy ?

b-) czy powinien być na odwrocie czerwony panic ?

 

WIĘC może ktoś pomoże i usystematyzujemy wspólnie wiedzę ???

 

oczywiste jest że dodatkowo różnice w częstotliwościach nadawania między usa a ue.

 

może to uporządkuje moją wiedzę w tej materii, bo podejrzewam jeszcze jedno, że dostałem piloty na odczepnego ale od innej wersji auta.

 

 

z mojego doświadczenia pilot do forestera wersja usa rocznikiem 2006-2007 to jedynie dwa przyciski otwórz+zamknij

bez przycisku klapy bagażnika i bez panic na odwrocie.

pamiętajcie, że musi być na rynek usa = inna częstotliwość transmisji !

 

wiem bo w kolekcji mam inne piloty do wersji europa oraz do nie tylko do forestera ...

co do wczytania zawsze da się to zrobić manualnie bez komputera.

Edytowane przez 4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dzięki za porady.

W foresterze z 2010 diesel 2.0 działa kodowanie metodą spinania kostek pod osłoną lewego słupka (DOLNA MASKOWNICA). Połączenie dwóch (białych, jednopinowych) złączek powoduje miganie centralnego światła na podsufitówce. Kolejny krok to przytrzymanie przycisku centralnego zamykania (na drzwiach kierowcy) i słyszalny buzzer. Teraz pilot: U mnie zadziałało tylko dwukrotne naciśnięcie lewego przycisku (zamykania) drzwi (na pilocie) , na pozostałe przyciski nie działało. Centralny dwukrotnie zafurkotał. Następnie tylko rozłączenie kostek i sprawdzenie czy programowanie zadziało. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć. Forester 2.0 Pb 2009 150KM

1. Zgubiłem kluczyk nr 1

2. Kluczyk nr 2 niby dziala (wymieniona bateria na nówkę), ale centralny padaka

3. Programowanie z białymi kostkami- nie pomogło

4. Brak zielonej kostki na prawym słupku 

5. Brak kodu pod kluczykiem. 

 

Jakieś porady? Polecany magik od centralnych w Świdnicy, Świebodzicach, Wałbrzychu??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...