Skocz do zawartości

Wyspy Kanaryjskie zimą?


maciek323

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Teneryfa zimą jest jak znalazł.Odpowiednia temperatura i lepsze powietrze niż w gorącym sierpniu/wrześniu.

Jednak przed wyjazdem radzę się zastanowić kto czego szuka i po co jedzie bo potem są rozczarowania.

Jednym z nich może być to że Teneryfa to praktycznie nie Hiszpania,szczególnie jeśli wylądujecie w jakimś ośrodku all inclusive-krótko mowiąc betonowej zabudowie wzdłuż i wszerz rodem z epoki Gierka.

Inną rzeczą może być że wszędzie jest tłoczno i na plażach również(plaż jest tylko kilka) i w sezonie i poza sezonem(bo nie wiadomo dokładnie co na Teneryfie oznacza poza sezonem).

Ja zawsze wyjeżdżam do apartamentów na Teneryfie przez Dial World Exchange z Krakowa ale pewnie nie każdemu to będzie pasować bo trzeba sobie kupić samemu bilety i nie oczekiwać na żadnych rezydentów,karmienie,wożenie,zbiórki.

Kupuję sobie bilet np z ryanair i lecę z rodziną to na Teneryfę to na Fuertę.

No i mam zakwaterownie w apartamencie w cenie chyba najniższej z możliwych a standart raczej z tych największych z możliwych.Poza tym i przede wszystkim spokój,nie ma hałasu,duża przestrzeń,lodówka i kuchnia.

Raczej wypożyczam samochod na lotnisku i polecam autoreisen(ostanio za 86 euro/tydzień w VW) bo tanio i dobrze.

Na koniec dodam swoje też przemyślenie żeby nie oczekiwać od Teneryfy zbyt wiele w sensie zabytków,historii,sztuki,owoców( w tym owoców morza) bo dla mnie ta wyspa jest stworzona dla samej radości bycia w słonecznym klimacie,pływania w oceanie,również surfingu no i tyle.

Edytowane przez Fuertemar0000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ciezko sie tam dostac? Generalnie podróż bede zaczynal w Londynie... Pozdrawiam i dzieki ;)

Z Anglii masz przeloty na Wyspy Kanaryjskie 3 razy tansze niz z Polski. 2 razy leciałem na Kanary z Warszawy, raz z przesiadka w Londynie raz w Glasgow. Wychodziło duzo taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, wybieram się marzec/kwiecień na kanary, którą wyspę wybrać żeby poplażować, jadę z dziećmi.

Na Lanzarote i Gran Canarii już byłem, więc wybór jest niewielki, która wyspa lepsza ?

Raczej tylko plażowanie.

Myślałem o Fuercie, tylko że tam podobno mocno wieje?

Edytowane przez rolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Fuercie, tylko że tam podobno mocno wieje?

   Odpuść sobie w tym okresie. Tam z dziećmi jedynie czerwiec-październik. W tym okresie to, co napisał @@marcinJ, ale koniecznie południowa strona. Północ, czyli Puerto de la Cruz będzie o 6-7 stopni chłodniejsza i może być deszczowo

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc  Teneryfa chyba  że znowu Gran Canaria, raz już tam byłem i mi się podobało a pogoda  raczej pewna.

Śmiało Teneryfa. Zwłaszcza dla dzieci (choć nie tylko) jest znacznie ciekawsza niż GC. Na południu pogoda tak samo pewna. Tam El Teide dzieli wyspę na 2 strefy klimatyczne, stąd te uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, w grę wchodzi tylko południe, generalnie chce jechać na Wielkanoc, tak dla odmiany i teraz pytanie kupować już? czy czekać na jakieś oferty specjalne, na  Boże Narodzenie są, więc może i na następne święta będzie coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@rolek,   Nie potrafię Ci uczciwie odpowiedzieć. Na firsty jest już trochę późno, lasty w takim okresie są żadne, nawet jeśli tak się nazywają. Osobiście kupowałbym teraz ze względu na wybór, licząc się z tym, że jednak w ostatnim momencie może rzucić się w oczy tańsza oferta. Może, ale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi bo widzę że masz wiedzę w temacie, czy szukanie wczasów z Niemiec ma jakiś sens czy to przereklamowana opcja?

Z Katowic do Berlina,  5 godzin jazdy więc może tam szukać?

Ewentualnie zrobię  wyjazd sam , nie z biura.

Edytowane przez rolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Fuercie będzie jeszcze za zimna woda na pływanie i ogólnie będzie chłodniej niż na Teneryfie. Jeśli zależy Ci na cenie, to zorganizuj sam wycieczkę. Na ten termin Ryan powinien mieć tanie bilety, a spanie na airbnb też na pewno znajdziesz atrakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym z dziećmi (6 lat i 4.5 roku) w czerwcu (raczej pierwsza polowa, niż koniec czerwca) wybrac sie na wakacje, kierunek Wyspy Kanaryjskie. Opcja all-inclusive, co mozecie polecic?

Najwazniejsze, to atrakcje dla dzieci, ladna plaza, jakis basen dla malychow, plac zabaw, male zjezdzalnie - ogolnie wszystko to co dzieciaki 5-6 letnie lubia, idealnie jak by sie obylo bez wielkiego tloku.

 

Najbardziej mi zalezy na wskazaniu konkretnego osrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym z dziećmi (6 lat i 4.5 roku) w czerwcu (raczej pierwsza polowa, niż koniec czerwca) wybrac sie na wakacje, kierunek Wyspy Kanaryjskie. Opcja all-inclusive, co mozecie polecic?

Najwazniejsze, to atrakcje dla dzieci, ladna plaza, jakis basen dla malychow, plac zabaw, male zjezdzalnie - ogolnie wszystko to co dzieciaki 5-6 letnie lubia, idealnie jak by sie obylo bez wielkiego tloku.

 

Najbardziej mi zalezy na wskazaniu konkretnego osrodka.

PW :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym z dziećmi (6 lat i 4.5 roku) w czerwcu (raczej pierwsza polowa, niż koniec czerwca) wybrac sie na wakacje, kierunek Wyspy Kanaryjskie. Opcja all-inclusive, co mozecie polecic?

Najwazniejsze, to atrakcje dla dzieci, ladna plaza, jakis basen dla malychow, plac zabaw, male zjezdzalnie - ogolnie wszystko to co dzieciaki 5-6 letnie lubia, idealnie jak by sie obylo bez wielkiego tloku.

 

Najbardziej mi zalezy na wskazaniu konkretnego osrodka.

W tym terminie to nie lepiej (jak już bardzo chcesz Hiszpanię) Baleary.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałbym z dziećmi (6 lat i 4.5 roku) w czerwcu (raczej pierwsza polowa, niż koniec czerwca) wybrac sie na wakacje, kierunek Wyspy Kanaryjskie. Opcja all-inclusive, co mozecie polecic?

Najwazniejsze, to atrakcje dla dzieci, ladna plaza, jakis basen dla malychow, plac zabaw, male zjezdzalnie - ogolnie wszystko to co dzieciaki 5-6 letnie lubia, idealnie jak by sie obylo bez wielkiego tloku.

 

Najbardziej mi zalezy na wskazaniu konkretnego osrodka.

W tym terminie to nie lepiej (jak już bardzo chcesz Hiszpanię) Baleary.

 

Co z tym terminem jest nie tak? Od kilku lat spędzam wakacje w czerwcu i bardzo sobie chwalę. Nie ma jeszcze takich tłumów, ceny sensowne, brak jeszcze upałów po 40 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecam hotel Hotel Bahia Flamingo niedaleko Puerto de Santiago. Klimat podobny mniej więcej do hmm.... Jastarni ? Taka delikatna wiocha, bez wielkiego przemysłu turystycznego. Wypożyczalnia aut pod nosem, fajny basenik w hotelu, sklepy, restauracyjki w zasięgu spaceru. Czarna plaża z super spotem do skakania na banię. Co do plaży jeszcze - uwaga na dzieciaki, bo ocean wali tam o brzeg jak dziki, bez problemu przewraca czasem i wciąga dorosłego. 

Dobra baza wypadowa na Wulkan, Bar La Curva, zatokę piratów i ogólnie na objechanie całej Teneryfy dookoła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciałbym z dziećmi (6 lat i 4.5 roku) w czerwcu (raczej pierwsza polowa, niż koniec czerwca) wybrac sie na wakacje, kierunek Wyspy Kanaryjskie. Opcja all-inclusive, co mozecie polecic?

Najwazniejsze, to atrakcje dla dzieci, ladna plaza, jakis basen dla malychow, plac zabaw, male zjezdzalnie - ogolnie wszystko to co dzieciaki 5-6 letnie lubia, idealnie jak by sie obylo bez wielkiego tloku.

 

Najbardziej mi zalezy na wskazaniu konkretnego osrodka.

W tym terminie to nie lepiej (jak już bardzo chcesz Hiszpanię) Baleary.

 

Co z tym terminem jest nie tak? Od kilku lat spędzam wakacje w czerwcu i bardzo sobie chwalę. Nie ma jeszcze takich tłumów, ceny sensowne, brak jeszcze upałów po 40 stopni.

 

 

Z terminem wszystko OK. Po prostu wolę lecieć 3h zamiast 6h a przecież Majorka czy Kreta czy cokolwiek innego w okolicach 3h lotu nie ustępuje Teneryfie a wręcz ją przewyższa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych podróżników.

Wybieram się z rodziną na ferie na Teneryfę - od 20 do 28 stycznia.

Lecimy w 3 dorosłych i 2 dzieciaków - ledwo 5latków.

Celujemy ogólnie w południe wyspy, w szczególności Los Chrisianos/Playa.

I tutaj zaczyna się moja prośba - nie zna ktoś z Was, szanownych forumowiczów, właściciela jakiegoś małego apartamentu, bądź sam nim nie jest, i nie byłby w stanie wynająć nam na te 8 dni czegoś?

Nie chcemy hotelu, ponieważ koszty raptownie podskoczyły ze względu na sytuacje geopolityczną - nie ukrywam że zależy nam na cenie.

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Z terminem wszystko OK. Po prostu wolę lecieć 3h zamiast 6h a przecież Majorka czy Kreta czy cokolwiek innego w okolicach 3h lotu nie ustępuje Teneryfie a wręcz ją przewyższa ;)

Dzięki za radę, faktycznie o tych 6h lotu nie pomyślałem. Poszukałem na necie i wybrałem Baleary, a konkretnie Ibizę, wylot w czerwcu i powrót przed rozpoczęciem wakacji u nas w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...