Skocz do zawartości

nie-fabryczna navi do XV


eddie_gt4

Rekomendowane odpowiedzi

na gwarancje odsylaj czym predzej-takie zjawisko nie jest normalne w zadnej stacji multimedialnej niewazne czy takiej za 1k czy za 4k pln

.

 

Czepiłbym się tylko tego, że często nie łapie dotknięć palcem. I dwa razy podczas nawigowania powiesił się na amen. Znowu - musiałem zgasić stacyjkę do zera i poczekać 10 sekund

w kenwoodzie takie zjawiska nie wystepuja. ktos tu ze mna "dyskutowal" ze adayo jest tak samo wykonany jak markowe stacje multimedialne w dodatku ma takie same bebechy tylko mniej kosztuje.- po tym wpisie utwierdzam sie tylko w przekonaniu ze tak nie jest.

 

Tzn. po kilku sygnałach połączenia przychodzącego jeśli nie nacisnę "odmów", to połączenie zostaje odebrane

pewnie cos w ustawieniach

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na gwarancje odsylaj czym predzej-takie zjawisko nie jest normalne w zadnej stacji multimedialnej niewazne czy takiej za 1k czy za 4k pln
 

 

akurat podobny problem miałem z markową stacja w XV tylko, że ta sama w sobie radziła sobie z nim całkowitym restartem

 

jakoś kabelków w Subaru jest taka, że w momencie odpalania napięcie podane do radia spadało do 9,5 V gdy samo radio ma tolerancję do 10,5 V

 

na samym akumulatorze w momencie rozruchu silnika tez szału nie było bo coś ok 11V ale niestety po fabrycznych kabelkach przy radiu spadało masakrycznie

 

cóż można się śmiać ze Skody ale tam taki problem to abstrakcja  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hej! Ja również od kilku miesięcy mam w XV'ce sprzęt Adayo CE4KK2. Mam pytanie do pozostałych właścicieli tego urządzenia - czy po odpaleniu silnika zdarza wam się widzieć coś takiego?

 

Nie mam żadnego z opisanych przez Ciebie objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

 

jakoś kabelków w Subaru jest taka, że w momencie odpalania napięcie podane do radia spadało do 9,5 V gdy samo radio ma tolerancję do 10,5 V

 

Pewnie problemu nie było, albo występował znacznie rzadziej, gdy przekręcałeś stacyjkę do ACC, czekałeś do klikunastu sekund, i wtedy dopiero odpalałeś silnik?

Edytowane przez dreyhal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej! Ja również od kilku miesięcy mam w XV'ce sprzęt Adayo CE4KK2. Mam pytanie do pozostałych właścicieli tego urządzenia - czy po odpaleniu silnika zdarza wam się widzieć coś takiego?

 

attachicon.gifAdayo fakap.JPG

 

Pierwszy raz zobaczyłem to zimą. Wtedy uznałem, że mu niska temperatura szkodzi. Ale to ciągle wraca. Po odpaleniu silnika na obrazie jest śmietnik, i trzeba zgasić stacyjkę do zera, odczekać 10 sekund żeby Adayo się całkowicie wyłączyło, i spróbować ponownie.

A ostatnio problem występuje jeszcze w innej odmianie - mianowicie na starcie jest śmietnik, ale po kilku sekundach sam się naprawia.

 

No więc - ktoś coś? :) Bo jeśli wam działa na medal to znaczy, że muszę pędzić z gwarancją.

 

Poza tym, to generalnie ten sprzęt jest w miarę poprawny. Czepiłbym się tylko tego, że często nie łapie dotknięć palcem. I dwa razy podczas nawigowania powiesił się na amen. Znowu - musiałem zgasić stacyjkę do zera i poczekać 10 sekund. Ale tutaj jestem w stanie założyć, że to zwykły "wysyp do pulpitu" w wersji samochodowej.

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

Aha! W sumie to jeszcze jedno. Mam taki irytujący problem, że rozmowy telefoniczne są odbierane z automatu. Tzn. po kilku sygnałach połączenia przychodzącego jeśli nie nacisnę "odmów", to połączenie zostaje odebrane. Więc tutaj znowu pytanie - czy ktoś miał taki problem ze swoim "Adaykiem"?

 

z perspektywy czasu zapytam: i co z radyjkiem?

naprawiono w ramach gwarancji?

 

pytam też z tego powodu, że wczoraj mi założono takie samo, i było wszystko super, dziś rano odpalam i ta sama historia co u Ciebie...masakra normalnie i nie wiem, co robić...tym bardziej, że połasiłem się na używkę z allegro za małe pieniążki i gwarancji brak :(

(tanie mięso psy jedzą...)

Edytowane przez Adasko75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pytam też z tego powodu, że wczoraj mi założono takie samo, i było wszystko super, dziś rano odpalam i ta sama historia co u Ciebie...masakra normalnie i nie wiem, co robić
Napisz do importera, jest tam i serwis, może oni Ci coś podpowiedzą. http://www.gms.pl/pl/kontakt/. U mnie tego problemu nie ma i nie było, a radyjko już ma 1,5 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andnal - dzięki za ten namiar.

Chcę tylko dodać, że TO się dzieje nie za każdym razem. Zauważyłem, że jak od przekręcenia kluczyka w stacyjce trochę odczekam przed włączeniem radia to zazwyczaj zamiast "niewiadomoczego" na ekranie pojawia się logo Subaru, czyli ok.

Poczekam jeszcze, posprawdzam, ale nie ukrywam, że mam trochę żal do siebie, bo się napaliłem na to alpine

http://allegro.pl/alpine-ine-w920r-high-end-komplet-gps-gwarancja-pl-i6573974301.html

i już miałem zamawiać, aż znalazłem ogłoszenie z tym adayo i zachęcony pozytywnymi opiniami kupiłem. Myślałem gupi, że będę miał to samo za 1/3 ceny a tu figa z makiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tym bardziej, że połasiłem się na używkę z allegro za małe pieniążki i gwarancji brak
 

 

 

i już miałem zamawiać, aż znalazłem ogłoszenie z tym adayo i zachęcony pozytywnymi opiniami kupiłem.

Pewnie nie bez powodu ktoś je wystawił... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...choć dziś usłyszałem też, że ten alpine http://allegro.pl/al...6573974301.html nie byłby tak dopasowany do forka jak adayo. Byłby większy problem z perfekcyjnym dopasowaniem i zainstalowaniem, by przyciski na kierownicy działały i usb w podłokietniku, tak jak działają z adayo...

 

i chyba faktycznie jest coś na rzeczy z zasilaniem. Jak już pisał wcześniej ketivv - stacja akceptuje od 10,5v a możliwe, że na początku spada poniżej tej wartości..Otóż zauważyłem, że jak się nie odpala radia od razu ale poczeka z 10 sek od włączenia zapłonu, wszystko jest w porządku...

Edytowane przez Adasko75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Otóż zauważyłem, że jak się nie odpala radia od razu ale poczeka z 10 sek od włączenia zapłonu, wszystko jest w porządku...
Ja właśnie włączam, na ogół radio jak już auto odpalone. Muszę i ja sprawdzić jak to jest, kiedy radio włączone i odpalam auto, zobaczymy czy coś się będzie działo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety zasilanie nie ma tu wpływu :(    Przekonałem się, że te paski na ekranie pojawiają się kiedy chcą (oczywiście podczas uruchamiania). I już miałem zamiar wyrzucić to radio na śmietnik i kupić nówkę - taką samą (bo przecież instalacja pasuje), ale przyszło mi do głowy: a jak i w nowej tak samo będzie??   Kompletnie nie wiem, co mam robić, a jak się wkurzę konkretnie to z powrotem założe fabryczne, mega-prymitywne radio wersji comfort :(   Teraz żałuję, że od razu nie kupiłem wersji platyna, oszczędziłbym sobie tych nerwów i trosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adasko 75 to prawda radia alpine, kenwood potrzebują dodatkowej ramki. Wszystkie przyciski z kierownicy działają tzn. producenci oferują specjalne adaptery zeby działały. Kup cos markowego Kenwood/Alpine /Pioneer / Blaupunkt i będziesz miał problem z głowy. Niestety na taki sprzet musisz wydac nie 1,5 a 3,5 k pln.

 

 

Teraz żałuję, że od razu nie kupiłem wersji platyna, oszczędziłbym sobie tych nerwów i trosk

jakbys kupił wersje platyna miałbys inny problem imo dużo poważniejszy. A mianowicie : brak aktualnych map i update do i tak starych starych map kosztujący 1k pln + nie za szybkie działanie.  Natomiast w przypadku stacji multimedialnych znanych producentów update kosztuje niewiele 9 w chwili obecnej jest przez jakis okres czasu bezpłatny), dostawca nawigacji jest garmin/ tomtom itp czyli firmy jeżeli chodzi o navigacje pewne i bezproblemowe. Tutaj masz strone kenwooda ( u siebie mam model wczesniejszy i zapewniam Cie ze wszystko działa bezproblemu ) 

http://www.elcoexim.com.pl/car-audio/kenwood/multimedia/nawigacja

Takiego sprzętu nie warto kupowac używanego. Jest to elektronika a sam się już przekonałeś jak z nią jest ;)


 

 

ale przyszło mi do głowy: a jak i w nowej tak samo będzie?? 

to możesz zwrócic . A czy wogóle konsultowałes się w tej sprawie z serwisem adayo? Może warto spróbowac.  

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem fajnego blaupunkta chyba w niezłej cenie, i ma to, co trzeba...

http://allegro.pl/radio-2din-blaupunkt-new-york-800-automapa-gps-bt-i6222746061.html#thumb/1

przywykłem do Automapy i niechciałbym innej nawigacji...

Edytowane przez Adasko75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

temat staralem się zgłebic chcąc podłaczyc oem kamere do stacji kenwooda. Są 2 możliwosci tak jak pisze spawalniczy przerabianie kabelków albo sciągnięcie przejsciówki z USA do fabrycznego złacza którą dodatkow trzeba zasilic i teoretycznie powinno smigac. kontaktowałem się z firmą która produkuje takie przejsciówki w USA ( dane znalazlem w tym filmiku)

ale panowie odpisali mi ze wiązka w naszych autach nie jest taka sama i nie daja gwarancji ze to bedzie działało więc odpuscilem. Jak Ci sie uda daj znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chętnie podepnę się pod temat.

Jutro odbieram XV z salonu <niestety nie nówka no ale prawie> i zastanawiam się już trochę przyszłościowo jaką stację założyć?

Musi mieć koniecznie DAB+ i działać z kierownicy. W ostatnim aucie miałem GMS niby wszystko działało, jednak odbiornik DAB nie do końca był dobry, w dodatku czasem automapa zaliczała zwiechę.

Macie jakieś propozycje powiedzmy tak max do 4000PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAB do niestety mus, zwłaszcza, że od sierpnia wyłączaja mi FM i będzie tylko DAB.


Dzwoniłem dziś z ciekawości do serwisu w Krakowie z pytaniem o stacje navi z dab. To jak zostałem potraktowany przez telefon skutecznie zniechecilo mnie do montażu u nich radia. Mogli naprawdę wyłączyć mikrofon w telefonie w czasie dyskusji o tym ile mają powiedzieć za montaż itd. Szkoda że tak się traktuje klienta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę Ci polecić, to Adayo o którym pisałem na poprzedniej stronie - innych opcji nie testowałem. Do tego wynalazku można dokupić odbiornik DAB - funkcjonuje on jako oddzielny moduł podpinany do stosownego gniazda. Jak działa - nie wiem, bo nie posiadam. DAB mam w fabrycznym zestawie w OBK i tam działa bardzo słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...