Skocz do zawartości

nie-fabryczna navi do XV


eddie_gt4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak bedzie montowana w ASO jak auto przypłynie z kraju kwitnącej wiśni. Skusiłem się na taką ponieważ w ASO widziałem ja w foresterze i mi sie spodobała do tego mapy garmina sa całkiem spoko. Szczerze to nie wiem co z fabrycznym radiem tzn czy mi je oddadza czy sobie zatrzymają- nie pytałem się.  Cene w aso z montazem to cos okolo  4k pln ( dokladnie nie pamietam ) - wiem ze sama stacje multimedialna mozna kupić za 2,9k pln ( po tyle smigaja na portalach aukcyjnych ) do tego dochodzi przejsciówka zeby działały przyciski z kiery + montaz. Wydaje mi się ze to całkiem uczciwa cena jak na ASO no i jakby cos sie stało z elektryka auta to jest gwarancja.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Kenwooda u siebie w OBK'u. Radio fabryczne oddają, także wala mi sie teraz gdzieś po garażu.

Z kiery działa wszystko poza wybieraniem głosowym (przycisk działa teraz jako funkcja Mute czy jakoś tak, wycisza radio). Reszta przycisków normalnie. Kamera cofania też działa tylko że bez tych linii naprowadzających.

Radyjko bardzo fajne z dobrymi mapami Garmina. Teraz czas na wymianę głośników.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

fabryczna navi montowana jest tylko w najwyzszzej wersji wyposazenia z szyber dachem skora i innymi bajerami. Malo kto kupuje xv'a w tej wersji bo jest po prostu za drogi :) ( przynajmniej ja wolalbym za ta kase kupic nowego forka comforta w dieslu ) Oczywiscie mozna kupic auto ze stanow z fabryczna navi ale podejrzewam ze z mapi na EU moze byc slabo

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Robiąc pierwszą, dłuższą trasę nowym XV zauważyłem, że radio w Kenwood'zie ma problemy ze śledzeniem zapamiętanej stacji. W każdym razie w fabrycznym radiu jakie miałem w Foresterze wyglądało to lepiej.

Oczywiście navi Garmina miała pewne braki w zakresie S8 (Sieradz - Kępno), ale co by nie powiedzieć, w kraju się buduje drogi w sporym tempie ;) a aktualizacje nie nadążają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zapamietaniem stacji radiowych faktycznie cos jest na rzeczy. Co do garmina poza polska sprawdza sie bdb -bedac w Chorwacji ani razu nie zbladzil badz" nie widzial "trasy. Bylem w szoku poniewaz nawi niewiem skad otrzymywala informacje o utrudnieniach i korkach na drodze i dzieki niej nie stalem w kilkudziesiecio kilometrowym korze w czechach tylko poinformowala mnie o korze i  poprowadzila  inna droga . Co do polskich drog to na dolnym slasku i malopolsce kenwood widzi jak dotad wszystkie trasy ktorymi jechalem. Zawsze jest opcja aktualizacji map:

https://kenwood.garmin.com/kenwood/?lang=pl_PL

jeszcze tego nie robilem nie wiem czy cos trzeba placic ale dobrze ze jest takie rozwiazanie poniewaz w oem subarowskiej nawi jest podobno lipa z aktualnymi mapami

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja map Garmina na tę chwilę nie wchodzi w grę, bo mam mapy z 2014 r i komunikat - po odpaleniu karty pamięci w komputerze na stronie Garmina (w moim profilu) - mówi, że mapy aktualne. W sumie to odcinek  S8 od Sieradza do Walichnowów oddano ok. miesiąca temu, więc trudno żeby był w mapach.

 

Powiedz mi jednak Karas, czy na autostradach na południu Europy jest na navigacji asystent pasa ruchu, a więc nie tylko podświetlenie właściwych strzałek w lewym górnym rogu, ale też dzielenie ekranu na pół (w pionie) i odwzorowanie widoku rozjazdu z zaznaczeniem strzałkami właściwych jezdni/pasów.  Pytam dlatego, że navi Garmina używałem od kilku lat, ostatnio modelu 3970 T i tam - także w Polsce- opisana powyżej - funkcja asystenta działała (tzn. z tym dzieleniem ekranu itd.)

Osobną kwestią - jak wynika z komunikatu  na Garmin Expres - jest niemożność wgrania do Kenwooda systemu kamer monitorujących (bardzo dobrze sprawdza się w Austrii).

Porównując navi w Kenwoodzie z 3970T nie mogę kategorycznie powiedzieć, która jest lepsza. Po prostu się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robgass44 powiem Ci szczerze ze nie wiem ( bardziej skupiony bylem na jezdzie niz na patrzeniu w nawi -od tego mialem ekipe z tylu i pasazerke obok),  natomiast pamietam ze cos na ekranie nawigacji sie zmienialo i nas informowalo  jak przejezdzalismy np przez zakorkowany wieden

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

POI polskie z UMP PC Pl wgrane skutecznie :) . W osobnym katalogu wgrałem kamery monitorujące Austrii, Włoch i Czech, ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzić ich działania.

Samego Kenwooda można już teraz aktualizować, ale  mapy Garmina 2015 prawdopodobnie dopiero późną wiosną.

 

BTW - nie mam ze sobą książki obsługi, więc krótkie pytanie, jakie żarówki :question: do świateł mijania do XV 2.0CYT Comfort MY 2014?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...