Skocz do zawartości

Szosa Transfogarska i Transalpina w 3-4 dni


xt6

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Mechanik, przymierzam się do powrotu do Rumunii latem tego roku. Tranfogaraską miałem przyjemność jechać (2010 r.), a chciałbym zaliczyć Transalpinę. Mam prośbę o informację, jak wygląda podstawowa infrastruktura przy tej trasie - w szczególności chodzi mi o stacje paliw i ewentualnie jakieś motele lub pensjonaty. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z tankowaniem. Transfogarska: od północy lpg dostępny w Sibiu, a jadąc od strony Braszowa w ostatniej wsi przed zjazdem na 7c. W tej ostatniej nie można płacić kartą. Z drugiej strony w Curtea de Argesz. Przy zasięgu 350km, tendencji do penetrowania bocznych dróżek i wypadów "po wędzonkę do pasterzy" zbiornik zawsze wystarczał. Przed transalpiną na pewno tankowałem się w sebesz, potem nie pamiętam gdzie, może dopiero w Drobeta Turnu Severin.

Obie trasy oblepione dołem są pensjonatami, rzadsze są kempingi. Osobiście polecam na dziko w odnogach trasy. Noce mogą być zimne.

W Drobecie nad Dunajem jest odlotowy hotel prowadzony przez byłego nauczyciela rosyjskiego. Samo centrum, tanio, licho, ale atmosfera...

Edit: róg str Decebal (parking free) i str Bibicescu. Nic już nigdy nie będzie takie samo.

Edit: Próba odczytania nazwy ze streetviev nic nie dała, ale żona ofiarnie odnalazła przewodnik. Cytuję: Hotel Hip strada Bibicescu 4. W pobliżu hotelu continental, ale oprócz położenia nic z nim nie łączy. Niezbyt czysto, bardzo tanio, łazienki w pokojach. Na dole kawiarnia Ada kaleh"

Edytowane przez BiP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transalpina z Sebes do Novaci to ok 140 km. Dwa razy przejeżdżałem tę trasę raz z południa i raz z północy - wg mnie przejazd z północy na południe jest o wiele bardziej atrakcyjny widokowo. Nocowałem niedaleko Sebes w miejscówce http://www.casa-faur.ro/ . 110 zł pokój trzyosobowy, 80 zł dwuosobowy. Jak dla mnie warunki OK - na ich stronie są zdjęcia i mogę potwierdzić, że tak to wygląda w rzeczywistości. Tankowałem się w Sebes, ale po drodze była jeszcze co najmniej jedna stacja. Wzdłuż trasy jest jeszcze dużo pensjonatów, np w miejscowości Ranca, niedaleko szczytu transalpiny.

Zjeżdżając z transapliny warto zajechać do miejscowości Polovragi, Jest tam ładny wąwóz i  jaskinia. 

Warto również, w tym miejscu: https://goo.gl/maps/YyDDfPm5LEt, odbić na szuter i spróbować przejechać do miejscowości Cingetu. Jest tam trochę offroadu, ale sam widziałem jak dobrze na tej trasie radzi sobie Dacia 1310 z 4 pasterzami na pokładzie i trzema owcami w bagażniku wiec i subarak powinien dać radę  :)

Edytowane przez AdamB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)widziałem jak dobrze na tej trasie radzi sobie Dacia 1310 z 4 pasterzami na pokładzie i trzema owcami w bagażniku wiec i subarak powinien dać radę  :)

:lol:

Ja z tej drogi mam fotkę, jak świnia wolnego chowu czochra się o przydrożny krzyż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, a co do Dacii 1310, to miejscowi na Tranfogaraskiej takimi wozami wycinali mniej uznane :D marki. A co do kierunku przejazdu, to polecałbym jazdę z południa na północ.

Edytowane przez FanSub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...