Skocz do zawartości

Przedłużona gwarancja


Tiger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 8 miesięcy temu...

Proszę o rozjaśnienie sytuacji

w konspekcie reklamowym na stronie subaru są takie pkt.

-suma ubezpieczenia równa wartości pojazdu

- bardzo atrakcyjne ceny ubezpieczenia 

 

Czy to oznacza ze ubezpieczenie dilerskie oferowane przy zakupie (za ok 3200 zł ) auta można kupować przez 5 lat ( w tej samej cenie ?)  w czasie których wartość ubezpieczenia to wartość z faktury ?

 

Zwykle ubezpieczenie dilerskie z wartością z faktury można kupić przez 2-3 lat maks 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek dotyczy programu przedłużonej gwarancji...

 

można kupować przez 5 lat

 

Dla nowych aut można przedłużyć standardową 3 letnią gwarancję producenta na 4 i 5 rok eksploatacji do przebiegu 150 000 km.

 

Zależnie od wariantu przedłużoną gwarancję można wykupić w pierwszym miesiącu eksploatacji, wtedy jest najtaniej lub w kolejnych miesiącach trwania standardowej gwarancji producenta do 35 miesiąca eksploatacji i przebiegu 100 000 km.

 

wartość ubezpieczenia to wartość z faktury

 

Tak stanowią warunki tego ubezpiczenia:

Ogólne Warunki Ubezpieczenia - Program Przedłużonej Gwarancji - Pojazdy Subaru - nowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pytałem o przedłużoną gwarancję . 

Najbardziej interesuje mnie czy można kupić tzw dillerskie ubezpieczenie oc/ac na zasadach z pierwszych 3 lat użytkowania auta w 4/5 roku 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie... ale przedłużoną gwarancję można wykupić tylko w przeciągu pierwszych 35 miesięcy eksploatacji i do 100 000 km przebiegu. Tak więc nie można jej już wykupić w 4 i 5 roku eksploatacji. Warunki przedłużonej gwarancji nie są też tożsame z warunkami gwarancji producenta, zakres przedłużonej gwarancji definiują podlinkowane wyżej ogólne warunki ubezpieczenia. 

 

 

 

Oczywiście pytałem o przedłużoną gwarancję . 
 
dillerskie ubezpieczenie oc/ac

 

Jednak chodzi Ci o ubezpieczenie komunikacyjne... ale ono nie ma nic wspólnego z programem przedłużonej gwarancji... to całkowicie odrębne ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale to rozumiem że to są dwa oddzielne programy . Na stronie subaru wyraźnie sugeruje się że zakup przedłużonej gwarancji daje możliwość zakupienia tańszego oc/ac o wartości ubezpieczenia  z faktury .

Skoro widnieje taki zapis w konspektach reklamowych (ale nie umowie )  sam sobie dopisałem że prawdopodobnie SIP ma umowę z jakimś ubezpieczycielem komunikacyjnym który daje preferencyjne cenny dla klientów z przedłużoną gwarancją .

Tak samo jak dostajemy tzw dillerskie oc/ac przy zakupie nowego samochodu które dla wszystkich klientów jest w takiej samej cenię 

 

 

Jak mam rozumieć słowem "ubezpieczenie " jest nazywana przedłużona gwarancja czyli jest zwyczajnie nabijanie ludzie w bambuko bo każdy kierowca jak czyta ubezpieczenie w kontekście samochodów myśli oc/ac

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro widnieje taki zapis w konspektach reklamowych (ale nie umowie )  sam sobie dopisałem że prawdopodobnie SIP ma umowę z jakimś ubezpieczycielem komunikacyjnym który daje preferencyjne cenny dla klientów z przedłużoną gwarancją .

 

Pierwsze słyszę o takiej preferencji... nie wydaje mi się, żeby zapis z ulotki, który zacytowałeś:

 

bardzo atrakcyjne ceny ubezpieczenia

 

odnosił się do ubezpieczeń komunikacyjnych.

Odnosi się on raczej do programu przedłużonej gwarancji, który sam w sobie jest ubezpieczeniem.

 

Ale może masz słuszną intuicję? Trzeba w takim razie zaczekać na odpowiedź Dyrekcji.

 

 

Jak mam rozumieć słowem "ubezpieczenie " jest nazywana przedłużona gwarancja czyli jest zwyczajnie nabijanie ludzie w bambuko bo każdy kierowca jak czyta ubezpieczenie w kontekście samochodów myśli oc/ac

 

Nie ma mowy o żadnym nabijaniu... praktycznie wszystkie funkcjonujące na rynku tego typu programy, czy to dotyczy samochodów, telewizorów, wycieczek turystycznych czy jeszcze czegoś innego... bazują na ubezpieczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście , nikt nie pisze w regulaminie (którego nikt nie czyta ) że są jakieś zniżki 

ale już w pierwszym zdaniu głośnego stanowczego punktu 

CO ZYSKUJESZ DZIĘKI PRZEDŁUŻONEJ GWARANCJI?

 , ja rozumiem że dziś żeby coś sprzedać trzeba kłamać  ale to strasznie tani chwyt z grą słowną 

coś jak "prawie nowy samochód " prawie bezwypadkowy " 

Teraz jako osoba która zastanawia się na zakupem takiego ubezpieczenia czuje się zniesmaczony i zniechęcony .

 

 

Zresztą warunki tego "ubezpieczenia " są cholernie słabe w porównaniu do konkrecji 

  która ma zwykłe przedłużenie gwarancji tylko z wyłączeniami niektórych elementów jak wydech czy zawieszenie 

3. Suma ubezpieczenia ulega każdorazowemu zmniejszeniu
o kwotę wypłaconego odszkodowania aż do jej
całkowitego wyczerpania, kiedy to umowa ubezpieczenia
wygasa.

 

no i te standardy
Ochrona ubezpieczeniowa nie obejmuje

spowodowanych przegrzaniem, korozją lub
postępującym osłabieniem sprawności pojazdu,
proporcjonalnie do jego wieku i ilości przejechanych
kilometrów, w tym między innymi:
1) stopniową utratą kompresji silnika (max 10%
wartości wyjściowej; dopuszczalna różnica między
poszczególnymi cylindrami 7%);

 

 

 

2) stopniowym zwiększeniem zużycia oleju podczas
eksploatacji pojazdu (pow. 1 litra na 1.000 km);

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na stronie subaru wyraźnie sugeruje się że zakup przedłużonej gwarancji daje możliwość zakupienia tańszego oc/ac o wartości ubezpieczenia  z faktury.

 

Przykro mi ale, ani na stronie ani w ulotce nie widzę takich sugestii.

 

 

 

ja rozumiem że dziś żeby coś sprzedać trzeba kłamać  ale to strasznie tani chwyt z grą słowną

 

Zapewniam Cię, że nie trzeba... to forum jest zresztą najlepszym tego przykładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z cyklu co autor miał na myśli. wg. mnie suma ubezpieczania i jego atrakcyjna cena dotyczy tej przedłużonej gwarancji nie ma tu nic o AC/OC.

dokładnie tak. Bo ta "przedłuzona gwarancja" to ubezpieczenie auta od awarii do 24 miesiecy po zakończeniu gwarancji na auto cytuje pierwszy zapis ktory pojawia sie na stronie Subaru:

Program Przedłużonej Gwarancji

Szanowni Państwo.

 

Uprzejmie informujemy, że naszym nowym partnerem w Programie Przedłużonych Gwarancji (PPG) jest Zakład Ubezpieczeń HISCOX Syndicates Ltd., reprezentowany w Polsce przez WAGAS S.A. przy udziale brokera ubezpieczeniowego Towarzystwo Usług Ubezpieczeniowych i Obsługi Ryzyka TUR Sp. z o.o.

 

Zachęcamy do zapoznania się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia oraz z dokumentem określającym stawki ubezpieczeń. Zwracamy uwagę, że w PPG można ubezpieczać zarówno pojazdy nowe (przedłużenie gwarancji o 4 i 5 rok eksploatacji, do 150 000 km), jak i pojazdy używane, którym skończył się standardowy okres gwarancyjny. Program Przedłużonej Gwarancji dotyczy wyłącznie aut zakupionych w polskiej sieci dealerskiej Subaru.

 

nie wiem czego można tu nie rozumiec. O ubezpieczeniu OC/AC nie ma tu nawet mowy. A jezeli czegos nie rozumiesz to zawsze możesz zadzwonic do dowolnego ASO i po prostu zapytac.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel

 

 

Jednak chodzi Ci o ubezpieczenie komunikacyjne... ale ono nie ma nic wspólnego z programem przedłużonej gwarancji... to całkowicie odrębne ubezpieczenia

Zgadza się. To zupełnie inne ubezpieczenia, nie mające związku.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Chciałbym odświeżyć wątek pytaniem o analogiczną sytuację dla auta zakupionego poza EU, w Szwajcarii. 

http://www.subaru.ch/data/docs/fr/3171/StarPlusWarranty-dfi.pdf

 

Jako rezydenta CH, temat - na razie - dotyczy mnie w ograniczonym zakresie, ale jeżeli sprzedam samochód do Polski w czasie tego okresu, czy gwarancja będzie honorowana dla polskiego nabywcy?

Samochód naturalnie planuję kupić w sieci dealerskiej Subaru.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...