Skocz do zawartości

help - czesci na szybko potrzebne - justy 1.2 kada 91 ......


uwak

Rekomendowane odpowiedzi

ehlo all

potrzebuje na szybko (ponieważ sprzeglo umiera, co by na raz zrobic pare rzeczy.....) = komplet sprzegla (lozysko tarcza docisk), wszystkie poduchy do silnika, kopułka aparatu zapłonowego + palec rozdzielacza, uszczelka pokrywy zaworow , uszczelka aparatu zapłonowego (tak ?) uszczelka pod głowice, ewentualnie chłodnica ........

 

problem duży bo co reseler czesci to są jakieś pojedyncze rzeczy z czasem oczekiwania nawet do 6 tygodni :o !

 

thx uwak

 

-- Cz lut 09, 2012 12:25 am --

 

...a i jeszcze w justy jest taki smieszny uklad od 4wd - na podcisnienie = przekaznik elektryczny na dwa zawory (jedna wchodzi rurka = 2 elektrozawory i wychodzi od zalaczania i odlaczania ) - jeden nie dziala .... mozna to to kupic gdzies albo dopasowac od czegos innego ? = odpinanie napedu poprzez zatrzymywanie, podnoszenie maski, zmaienianie wezy i odpinanie guzika z ponownym zamknieciem maski i wsiadaniem jest delikatnie mowiac wqrwiajace ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witajcie.

 

jestem posiadaczem Justy z 1986r. (wersja kwadraciak KAD I, napęd 4WD, poj 1,0)

 

Potrzebuję wymienić w niej korektor siły hamowania, wysprzęglik hamulca (cylinderek) oraz chłodnicę :/ ...

 

Pytanie do Was gdzie mogę dostać używane części ewentualnie czy z innych aut można dobrać (mam na myśli np. Suzuki Swift)

 

Proszę o szybką odpowiedź.

 

P.S. nie wiem gdzie najlepiej to wrzucić (nie mogę jeszcze otwierać swoich wątków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę gratów od Justy bo trochę jeździłem w rajdach i przy okazji kupiłem 2 na części. Co do sprzęgła i uszczelek to niestety nie mam nic sensownego. Na pewno mam 2-3 chłodnice sprawne. Obecnie jestem jednak na Rajdzie Polski więc nie mam możliwości sprawdzić które dokładnie części posiadam, ale jak byłoby coś potrzebne to mogę w poniedziałek się tym zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chłodnicą to najmniejszy problem, kolega wyżej pisze, że ma, poza tym z tego co się orientuje to do Justy możesz kupić normalnie zamienniki, np.:

http://www.iparts.pl/czesc/chlodnica-wo ... U2007.html

 

gorzej z korektorem siły hamowania, musisz chyba w jakichś częściach używanych poszukać, może właśnie z jakiegoś rozbitka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korektor sily hamowania znajduje się z przodu pod maską po lewej stronie. przy poduszcze amortyzatora.

 

wysprzęglik niestety nie wiem gdzie się znajduje ale znajomemu mechanikowi chodzilo raczej o cylinrerki w tylnych kolach. ale to zostanie sprawdzone po zalożeniu korektora.

 

no i zależy mi również na tej chodnicy.

 

 

Proszę o info czy to masz i ile za to chcesz (przesylka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

moze chcesz cale justy z nowa chlodnica ? (moje zostalo rozbite - prawe drzwi+ próg) do tego potzrebuje nowe sprzegło ....

chlodnica w marcu kupowana (2 kwietnia dostalem hakiem w bok ;/ ) - silnik ma 150 000 (i tyle ma bo swojego kupilem od 80 letniego dziadka ktory jezdzil nim od nowosci prawie) - masz blisko a mi szkoda na zlom oddawac a nie mam $ zeby go robic

w bagazniku nowy filtr i lozyska na przod calkiem spoko kólka na stalówkach - opony wielosezon goog year (+ zapas maly i 2 zapas w normalnym rozmiarze tez goodyear)

 

serce mi sie kraje wiec jakby trafil w dobre rece bylbym mniej smutny

 

501 095 292 - uwak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze sprzęgła idzie bez problemu kupić, docisk jedynie regeneracja chociaż ciężko jest go zniszczyć. Odnośnie uszczelek to polecam silikon (po za uszczelką pod głowicą) na rynku wtórnym jakość uszczelek jest tak słaba, że po 2-3 tygodniach czasem miesiącach puszczają...

Chłodnica można wsadzić inną. Kiedyś przypasowałem mniejszą od civica byle by układ rurek pasował, aby nie trzeba było węży sztukować.

Kolektor siły hamowania znajduje się pod maską z lewej strony jak się stoi przed autem wchodzą do niego przewody hamulcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huzar a mosze masz prawe drzwi od 2 drzwiowego na zbyciu ?

 

-- N paź 21, 2012 3:31 am --

 

to jednak wspanialy samochód - mimo ze na pych ze sprzegło sie ślizga .... tłumik na szybko dospawany

- uśmiech na twarzy syna (3,5 roku) i "nie krećmy już kółeczków bo się zwymiotuje..... wziuuu robimy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wybaczcie za moją ostatnią nieobecność na forum

 

 

Przed sezonem zimowym postanowiłem zabezpieczyć moją Justynkę ;)

 

Została cała rozkręcona... oczyszczona... w kilku drobnych miejscach poszło uzupełnienie szpachlą... no i stało się 2,5 l Bitexu w podwójnej warstwie zabezpieczyło autko.

 

 

Zimowe opony także przygotowane już są do działania. Nowy akumulator również zawitał ponieważ stary po 4 latach przestał trzymać i okazało się, że jest jednak jeden PROBLEM.. brak ładowania niemalże z dnia na dzień. Jako że te autka nie mają regulatora napięcia poszukuję alternatora....

 

 

obecnie siedzi alternator o nr 23700KA150 [A7T30471]... znalazłem niby jedne ale o troszkę innym nr 23700KA250. jaka jest między nimi różnica? jak będzie mocniejszy to dla mnie jeszcze lepiej. Proszę o pomoc w odszukaniu go. zależy mi na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Sprzedawcy to debile ... Szukałem łożysk przód/ tył nie ma nie ma niema

Gowno prawda jak znasz wszystkie numery zamienników to się okazuje że są na półce .....

 

Wysłane z mojego 2014813 przy użyciu Tapatalka

I kupiłem w sumie ... 4 zestawy (2xprzod i 2xtyl) za cenę JEDNEGo w intercars ..... ( z czego dwa porządne a dwa chinole/Korea ....podobno średnia półka) - nie ufaj sprzedawcy agenci intercars (i reszty ) to debile ;/

 

Wysłane z mojego 2014813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam ... Sprzedawcy mają problem znaleźć w swoim burdelu

 

Wysłane z mojego 2014813 przy użyciu Tapatalka

Huzar105 - a może wiesz gdzie kupić wszystki gumki na przód do zawiasu (silentblocki sworznie końcówki drążków sa ) - chodzi mi o cały stuff z prozdu (te podłuzne "wachacze" ? i drążek rekacyjny - wszystki gumki do wymiany też mam ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...