Skocz do zawartości

Montaż kamery cofania


bartholus

Rekomendowane odpowiedzi

@baca nie ma wyjścia na 6V w GMS-ie (rozmawiałem już z przedstawicielem). Już wiem, że potrzebuję separator napięciowy i teraz szukam miejsca gdzie to kupić.

@Ayu

 

Tam gdzie ASO Koper wysyła na audio, albo giełda elektroniczna pod GUS... Poczytaj ten wątek, Sebek coś takiego kupował. Nie powinno być kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Do OEM Kenwood z nawigacja. Fakt, że radia jeszcze nie mam, ale myślę nad kamerą wstępnie. Na radio czekam z okazją :)

Zapraszam w takim razie do tego wątku, który założyłem celem zgrupowania informacji dotyczących tego radyjka 

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/80941-kenwood-fxdd07ef2-dyskusja-oem-navi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie :-) mam prośbę - chciałbym w Imprezie 2012 również podpiąć kamerę do oryginalnej navi - kupiłem kamerę kenwood CMOS 130 zasilaną 12V - zasilanie podepnę z żarówki wstecznego

A kabel RCA poprowadzę do navi, mam dwie 4-pinowe złączki komputerowe i jak je podpiąć? Tzn w które konkretnie piny? Jakieś piny także muszę zetrzeć? Powiecie mi które konkretnie, bo nie chcę czegoś popsuć... Baca help!

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

Witajcie :-) mam prośbę - chciałbym w Imprezie 2012 również podpiąć kamerę do oryginalnej navi - kupiłem kamerę kenwood CMOS 130 zasilaną 12V - zasilanie podepnę z żarówki wstecznego

A kabel RCA poprowadzę do navi, mam dwie 4-pinowe złączki komputerowe i jak je podpiąć? Tzn w które konkretnie piny? Jakieś piny także muszę zewrzeć? Powiecie mi które konkretnie, bo nie chcę czegoś popsuć... Baca help!

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :-) oczywiście zielony "+" biały "-"??? :-)

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Jeszcze raz dziękuję, kamera hula jak wściekła :-) polecam wszystkim Kenwood CMOS-130 NTSC, 12V ze wstecznego, fajna, malutka, piękny obraz

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mam problem następujący (i pewnie częsty): kupiłem chińską kamerę na e-bay. Jej zasilanie podłączyłem do lampy wstecznego. Kamerę kablem video podłączyłem do navi FXDD07EF2 OEM (którą dokładałem, bo w oryginale był zamontowany Clarion), do gniazda kamery przy pomocy wtyczki zamówionej u wspomnianego tu Dave'a z ae64.com, spodziewając się, że to wystarczy. I teraz wyświetla mi się piękny i wyraźny obraz z kamery, ale tylko w trybie serwisowym "rear camera check". Niestety, obraz nie wyświetla się automatycznie po wrzuceniu wstecznego i nie jestem w stanie go znaleźć w nawigacji. Podobno jest opcja, że aby obraz wyświetlał się automatycznie, powinienem sygnał wstecznego podłączyć do navi, do PINu "reverse gear signal" w 24 PINowym gnieździe. Pytanie na dzisiaj jest takie: czy to jedyny sposób, żeby mieć obraz automatycznie, a jeśli tak, to skąd wziąć sygnał wstecznego z przodu auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla automatycznego trybu to jedyny sposób. 

 

Pod schowkiem pasażera masz wtyczkę, w której masz zasilanie światła wstecznego. Stamtąd możesz wziąć synał do reverse gear.

 

Poniżej masz zdjęcie wtyczki:

 

https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/80941-kenwood-fxdd07ef2-dyskusja-oem-navi/?p=2500843

 

@Baca, jeśli się mylę, popraw mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem następujący (i pewnie częsty): kupiłem chińską kamerę na e-bay. Jej zasilanie podłączyłem do lampy wstecznego. Kamerę kablem video podłączyłem do navi FXDD07EF2 OEM (którą dokładałem, bo w oryginale był zamontowany Clarion), do gniazda kamery przy pomocy wtyczki zamówionej u wspomnianego tu Dave'a z ae64.com, spodziewając się, że to wystarczy. I teraz wyświetla mi się piękny i wyraźny obraz z kamery, ale tylko w trybie serwisowym "rear camera check". Niestety, obraz nie wyświetla się automatycznie po wrzuceniu wstecznego i nie jestem w stanie go znaleźć w nawigacji. Podobno jest opcja, że aby obraz wyświetlał się automatycznie, powinienem sygnał wstecznego podłączyć do navi, do PINu "reverse gear signal" w 24 PINowym gnieździe. Pytanie na dzisiaj jest takie: czy to jedyny sposób, żeby mieć obraz automatycznie, a jeśli tak, to skąd wziąć sygnał wstecznego z przodu auta?

Zrobiłeś połączenie jak na mojej fotce 6 wierszy wyżej? Navi sama się przełączy jak dasz wsteczny, nawet jak nie będzie podłączana kamera. Pokaże ci czarny obraz z liniami naprowadzajacymi. Edytowane przez sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Batik wielkie dzięki. Poszedłem Twoim tropem i znalazłem w sieci taki obrazek:

post-27612-0-00294400-1484002809.png

 

Mam też linka z opisem (byle jakim, ale zawsze):

 

https://forums.nasioc.com/forums/showpost.php?p=38949834&postcount=8

 

@sebek właśnie kurczę tak mam podłączone i też byłem przekonany, że to zamyka temat. Nie jestem pewien, ale śledząc wpisy @bacy wydaje mi się, że może to być problem mojego softu. Ja mam płytę pierwszą jaka w ogóle wyszła, z 2007 roku, w menu serwisowym nie mogę na przykład regulować ułożenia linii cofania. Może o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem soft z 2007 roku, ale kamera włączała mi sie automatycznie. Jedynie co mi nie działało to wykrycie prędkości przez radio mimo odpowiedniego podłączenia jak Baca pokazał wyżej. Linii tez nie było. Po aktualizacji sortu jak ręka odjął

Edytowane przez Batik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem soft z 2007 roku, ale kamera włączała mi sie automatycznie. Jedynie co mi nie działało to wykrycie prędkości przez radio mimo odpowiedniego podłączenia jak Baca pokazał wyżej. Linii tez nie było. Po aktualizacji sortu jak ręka odjął

Miałem podobnie soft 2007/2008, obraz kamery włączał sie automatycznie i był napis Check surround..., ale nie było linii naprowadzających i możliwości kalibracji obrazu. Po aktualizacji softu z mapy 2015/16 funkcje ukazały się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Batik wielkie dzięki. Poszedłem Twoim tropem i znalazłem w sieci taki obrazek:

attachicon.gif15941793_10209612474406612_1751193050_n.png

 

Mam też linka z opisem (byle jakim, ale zawsze):

 

https://forums.nasioc.com/forums/showpost.php?p=38949834&postcount=8

 

@sebek właśnie kurczę tak mam podłączone i też byłem przekonany, że to zamyka temat. Nie jestem pewien, ale śledząc wpisy @bacy wydaje mi się, że może to być problem mojego softu. Ja mam płytę pierwszą jaka w ogóle wyszła, z 2007 roku, w menu serwisowym nie mogę na przykład regulować ułożenia linii cofania. Może o to chodzi?

 

 

Musisz podłączyć jeden z pinów do masy jak u użytkownika _sebek_ na zdjęciu.

Ja przykręciłem do obudowy radia.

 

W menu sygnałowym (serwisowym kamery) pojawia się wtedy opcja stanu aktualnie wrzuconego biegu.

 

Zobacz obrazek: REVERSE : OFF / ON - przełącza się gdy wrzucisz bieg wsteczny.

 

http://img.photobucket.com/albums/v368/EnJaNir/2008%20Subaru%20STI/IMG00014-20090218-1657.jpg

 

Miałem soft bodajże v1.04 i działa bez problemu.

I kilka fotek:

 

Połączenie z kamerą:

subaru_navi_reverse_camera_Connection_In

 

 

Menu sygnałowe - bieg neutralny

subaru_navi_reverse_camera_Vehicle_Signa

 

 

Menu sygnałowe - bieg wsteczny

subaru_navi_reverse_camera_Vehicle_Signa

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mr mdx dziękuję, ale już zdążyłem zrobić tak, jak pisałem powyżej (z pewną modyfikacją) i działa.

 

Już wcześniej kamerę połączyłem z navi za pomocą dołączonego do kamery kabelka video z czerwonym przewodem wyprowadzonym na zewnątrz. Ponieważ kamerę już zasiliłem z lampy wstecznego, a kabel video z bonusowym czerwonym przewodem miałem przeciągnięty przez całe auto, poszedłem na łatwiznę. Czerwoną końcówkę od strony navi podłączyłem do 24pinowego gniazda do reverse gear signal, a drugi koniec przy kamerze podłączyłem do zasilania kamery poprowadzonego wcześniej od lampy wstecznego. Gra i buczy.post-27612-0-61239300-1485297552_thumb.jpg

 

Na następnym zdjęciu podłączenie zasilania żarówki lampy cofania, zasilania kamery i czerwonego przewodu od kabla video. Mało profesjonalne, ale już nie miałem czasu ani możliwości dalej kombinować.post-27612-0-95683600-1485297758_thumb.jpg

 

Na koniec złota rada dla użytkowników WRX GH :) Proponuję ciągnąć kabel video z prawej strony auta, bo w gumie izolacyjnej między furą i klapą bagażnika jest w miarę cienka wiązka elektryczna i dużo łatwiej jest cokolwiek jeszcze przez nią przeciągąć. Ja oczywiście ciągnąłem z lewej, bo miałem tam już kabel mikrofonu, wcześniej tego nie sprawdziłem, i... trafiłem w gumie na przewód płynu do spryskiwacza :) Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. 

Podłączyłem kamerę (Chińczyk), sygnał video zgodnie ze zdjeciem: sygnał na górny i dolny pin od prawej, masa na dolny pin drugi od prawej. Zasilanie 12v kamery, po wrzuceniu wstecznego radio (OEM kenwood), przełączył się, na dole widnieje napis jak u wszystkich i nic więcej. Nie ma obrazu. 

Czy mój pierwszy zakup z Chin okazał się nieudany? Czy też może coś źle zrobiłem? 

Czerwony przewód (ten dodatkowy pozostawilem nie podłączony). 

Jeśli ma ktoś jakieś rady, chętnie przyjmę. 

Jeśli powielilem jakiś wątek, temat to przepraszam, ale wydawało mi się, że  przeczytałem wszystko nt. kamery i navi OEM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...