Skocz do zawartości

Montaż kamery cofania


bartholus

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro sprawdzę piny w poszukiwaniu zasilania i sprawdzę też na baterii 3V 


znalazłem przetwornice TracoPower TEL 5-1210 DC/DC 12 na 3.3 (6V też są do wyboru do koloru) tutaj wszystkie inne http://www.tracopower.com/products/ten5.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Potwierdziłem w Czeskim i Polskim sklepie, że kamera ma na kablu-rozgałeźniku przetwornik 12-3.3V 

Dostałem też instrukcję montażu, którą złączam i w tym przypadku jest to TYP2

Sprawdzę wszystko jeszcze raz w sobotę i dam znać

Instrukcja instalacji kamery.pdf

Edytowane przez sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Potwierdziłem w Czeskim i Polskim sklepie, że kamera ma na kablu-rozgałeźniku przetwornik 12-3.3V 

Dostałem też instrukcję montażu, którą złączam i w tym przypadku jest to TYP2

Sprawdzę wszystko jeszcze raz w sobotę i dam znać

...weź pod uwagę ten czerwony przewód, że wystające końcówki przy wtyczkach tworzą ciągłość w przewodzie, czyli jest to przewód niezależny od dwóch przewodów wizyjnych...

 

Dlatego też będę obstawał przy zdaniu, że lepiej zrobić sterowanie kamerą z radia niż ze wstecznego. Po prostu mniej roboty  :)

post-17407-0-04149700-1443694376_thumb.jpg

Edytowane przez baca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony przewód jest "ekstra", przemierzyłem go miernikiem,

zamiast podłączać się do światła cofania, możesz posłać nim +12V z radia do kamery, jeżeli ma taką możliwość - w naszym przypadku radio subaru daje +6V

niektóre kamery mają dużą tolerancje napięcia, np te z przetwornikiem do 3.3V mogą pradopodobnie pracować z 6-18V ale nigdzie oficialnie to nie jest napisane, możesz sprawdzić czy ci zadziała z +6V jak nie wepniesz się do światła cofania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony przewód jest "ekstra", przemierzyłem go miernikiem,

zamiast podłączać się do światła cofania, możesz posłać nim +12V z radia do kamery, jeżeli ma taką możliwość - w naszym przypadku radio subaru daje +6V

niektóre kamery mają dużą tolerancje napięcia, np te z przetwornikiem do 3.3V mogą pradopodobnie pracować z 6-18V ale nigdzie oficialnie to nie jest napisane, możesz sprawdzić czy ci zadziała z +6V jak nie wepniesz się do światła cofania

...z tego co wiem, któryś pin daje 12 V z naszego radia. Z amerykańskiej strony wynika, że kamerka 3,3V pójdzie na 6 V, różnica będzie taka, że w szarówce lepiej będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera działa!

Zrobiłem czeski błąd, byłem troszkę zmęczony i  kamerę źle podłączyłem.

Kabelek z chinchem - musiałem odciąć jedną wtyczkę, gdyż nie byłem wstanie jej przepchnąć przez rurkę klapy i potem własnie zamiast podłączyć żółty kabelek do radia podłączyłem czerwony o którym wyżej mowa.

Na razie widzę tylko jeden problem, kamerę należało by jednak montować jak najbliżej środka, ponieważ obrazu z kamery nie da się przesunąć, kamera też nakłada linie pomocnicze (da się je wyłączyć zwierając zielone kabelki na kamerce) co może mocno mylić - patrz fotka - zaparkowałem dokładnie przed tym Peugotem.

Kamerę chyba przesunę jak najbliżej środka

post-3552-0-16855400-1443720259_thumb.jpg

post-3552-0-66757600-1443720268_thumb.jpg

Edytowane przez sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera działa!

Zrobiłem czeski błąd, byłem troszkę zmęczony i  kamerę źle podłączyłem.

Kabelek z chinchem - musiałem odciąć jedną wtyczkę, gdyż nie byłem wstanie jej przepchnąć przez rurkę klapy i potem własnie zamiast podłączyć żółty kabelek do radia podłączyłem czerwony o którym wyżej mowa.

Na razie widzę tylko jeden problem, kamerę należało by jednak montować jak najbliżej środka, ponieważ obrazu z kamery nie da się przesunąć, kamera też nakłada linie pomocnicze (da się je wyłączyć zwierając zielone kabelki na kamerce) co może mocno mylić - patrz fotka - zaparkowałem dokładnie przed tym Peugotem.

Kamerę chyba przesunę jak najbliżej środka

...zanim będziesz przenosił kamerkę, w ukrytym menu masz linie opcję uruchomienia i ustawienia lewo/prawo linii pomocniczych na ekranie (zupełnie inna opcja niż te z kamerki). Spróbuj najpierw sobie poprzesuwać i poregulować te linie, potem kombinuj z przeniesieniem kamerki. Większość imprez i foresterów mają kamerki w tych mniej/więcej miejscach... 

Procedura wejścia do ukrytego menu: 

1. klikasz radio off

2. klikasz lewa strona ekranu, prawa strona ekranu, lewa,prawa, lewa i prawa.

3. otwiera Ci się menu diagnostyczne, trzeci od góry to ustawienie linii do kamery cofania. Krzyżyk oznacza kamerkę...

 

PS. Dobra rada na przyszłość, kamerkę montuj na końcu... :rolleyes:

post-17407-0-05771100-1443730401_thumb.jpg

post-17407-0-23832700-1443730401_thumb.jpg

post-17407-0-47154000-1443730401_thumb.jpg

Edytowane przez baca
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak; widocznie regulacje można wykonać tylko z oryginalną kamerą;

Co do montażu zbyt mocno zasugerowałem się Twoimi radami :)

PS. U ciebie nie ma niebieskiego przycisku Menu, u mnie jest. 

post-3552-0-04533500-1443767572_thumb.jpeg

post-3552-0-24663600-1443767580_thumb.jpeg

Edytowane przez sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak; widocznie regulacje można wykonać tylko z oryginalną kamerą;

Co do montażu zbyt mocno zasugerowałem się Twoimi radami :)

PS. U ciebie nie ma niebieskiego przycisku Menu, u mnie jest. 

...jakimi radami...? Jakiego przycisku nie ma....? Fotki, które zamieszczałem były na szybko ściągane z netu. Jeżeli natomiast chodzi o te linie w radio, to one pochodzą z oprogramowania, czyli z płyty. Jak włożyłem płytę z 2009 roku, to ich nie było, natomiast po włożeniu płyty 2015, ta funkcja działa. Działanie tej funkcji zależy od wersji oprogramowania. Jest o tyle dobra, że krzyżykiem zaznaczasz sobie umocowanie kamery lewa/prawa i regulujesz linie.

 

Już wiem, o który przycisk Ci chodziło... :)

Edytowane przez baca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_user.php?uid=10680240

http://allegro.pl/show_item.php?item=5626372723

 

...

Koszt oryginalnej mapy 250+20 przesyłka za pobraniem.  

Więcej informacji pod numerem telefonu 732-989-646.

...

Edytowane przez sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Potwierdzam że na nowej płycie jest też nowszy soft który potrafi nałożyć na obraz kamery linie pomocnicze a te da się lekko regulować lewo-prawo, góra-dół co rekompensuje niesymetryczne zamontowanie kamerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej

 

Mam pytanie, czy ktoś się spotkał z takim problemem:

 

Dorobiłem złączkę do radia (piny 1 i 5 sygnał i osłona, pin 6 - zwarty do masy obudowy)

 

Po podłaczęniu kamery i włączeniu biegu wstecznego widać biało/czarny szum (tak jakby był niezgodny system nadawania) Jednak

 

Po Podłaczeniu kamry do AUX Video In - działa ona bez zarzutu. Co może być problemem?

 

 

aIwoLt.jpg

IzqykR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co to za kamera musi być NSTC 420 lini, wyglada to właśnie jak nie zgodność sygnału, kamerę da się tez przetestować na zwykłym telewizorze jeśli tylko masz analog in

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co to za kamera musi być NSTC 420 lini, wyglada to właśnie jak nie zgodność sygnału, kamerę da się tez przetestować na zwykłym telewizorze jeśli tylko masz analog in

 

Hej Kupiłęm u Chińczyka NTSC 420lini.

 

http://www.aliexpress.com/snapshot/6988189334.html?orderId=69963685801613

 

Działa dobrze gdu podłacze do wejścia video IN w nawigacji Kenwooda. Zakładam problem programowy. Jedyne co przychodzmi mi na myśl.

 

Czy da się w sofcie gdzieś zmienić typ sygnału, oryginalny software mam z 4300 z 2007 roku wersja 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pomoc.aee-magicam.pl/support/solutions/articles/1000033595-czym-r-ni-si-format-pal-od-formatu-ntsc-kt-ry-format-wybra-

Coś mi się wydaję że twoja kamera jest PAL, wejście VideoIn może działać zupełnie inaczej, obsługując oba formaty.

Na 99% nie da się zmienić rodzaju sygnału (albo o tym nie wiem) w menu serwisowym tylnej kamery możesz jedynie właczyć/wyłaczyć/wyregulować linie pomocnicze ale ta opcja nie jest dostępna w sofcie 2007-2008

Edytowane przez sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może tutaj ktoś się znajdzie z odpowiednią wiedzą, a mianowicie potrzebuję takie ustrojstwo które zamieni mi napięcie idące ze stacji multimedialnej 12V na 6V do oryginalnej kamery cofania.

Help! :D

@Ayu

 

Jest taki przetwornik, pisał o nim Sebek. Ale w stacji przystosowanej do kamery cofania powinien być pin 6V. Możemy pogadać wieczorem w C66...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...