Skocz do zawartości

Montaż kamery cofania


bartholus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

kupiłem sobie kamerę cofania do Forka, ściągnięta z Hongkongu.

 

Chcę ją podłączyć do DVD, które ma taką możliwość.

 

Pytanie, jak przeciągnąć kabel z tylnej klapy do przedniej konsoli ?

 

ma ktoś w tym doświadczenia jakieś ?

 

jak ma się do tego gwarancja ? Forek 2.0D MY09

 

pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam antenę CB na tylnej klapie a radio przy dźwigni biegów, więc tak samo można przenieść kabel DVD :idea: czyli pod plastikami "tapicerki" na bokach, potem pod siedzeniem itd.

--

aha, byłbym zapomniał : gdzie się montuje DVD w Foresterze :?: I po co :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam taki service manual w wersji angielskiej do Forka wersja US.

sam kiedys sie go naszukalem. nie wiem czy to Cie interesuje.

moze do wersji EU bedzie mu niedaleko.. :)

 

a kamerke nie trzeba bylo sciagac az z Honkongu:)

ja swoja kupilem niedaleko Trojmiasta i gosc zamontowal mi na miejscu, wraz z przeciagnieciem kabli pod tapicerka.

za wszystko zaplacilem cos okolo 300zl. gosc oglasza sie na allego i zalacza instrukcje montazu.

zdjecia chyba tez (sam robil zdjecia mojego Forka) ale nie jestem pewny tych zdjec, trzeba by sie go zapytac.

 

mam ja zamontowana zamiast jednego oswietlenia tablicy rozdzielczej.

 

jestem mega zadowolony!

 

jak cos to pisz:)

 

-- So sie 06, 2011 12:23 am --

 

posiadam taki service manual w wersji angielskiej do Forka wersja US.

sam kiedys sie go naszukalem. nie wiem czy to Cie interesuje.

moze do wersji EU bedzie mu niedaleko.. :)

 

a kamerke nie trzeba bylo sciagac az z Honkongu:)

ja swoja kupilem niedaleko Trojmiasta i gosc zamontowal mi na miejscu, wraz z przeciagnieciem kabli pod tapicerka.

za wszystko zaplacilem cos okolo 300zl. gosc oglasza sie na allego i zalacza instrukcje montazu.

zdjecia chyba tez (sam robil zdjecia mojego Forka) ale nie jestem pewny tych zdjec, trzeba by sie go zapytac.

 

mam ja zamontowana zamiast jednego oswietlenia tablicy rozdzielczej.

 

jestem mega zadowolony!

 

jak cos to pisz:)

 

-- So sie 06, 2011 12:27 am --

 

ale sie porobilo...:) a wyslac sie nie chcialo

sorry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Czy ktoś może mi doradzić jaką kamere kupić do Forka MY2009 z oryginalną Navi ?

jakie złączki itp, kamera ma się włączać jak dam wsteczny, przeciąganie kabla już przeczytałem

za oryginalną kamere usłyszałem okolo 3000zl oczywiście dopasuje zamiennik

dzięki za pomoc

Edytowane przez sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi doradzić jaką kamere kupić do Forka MY2009 z oryginalną Navi ?

jakie złączki itp, kamera ma się włączać jak dam wsteczny, przeciąganie kabla już przeczytałem

za oryginalną kamere usłyszałem okolo 3000zl oczywiście dopasuje zamiennik

dzięki za pomoc

 

http://maxitec.pl/uniwersalna-kamera-cofania-maxicam-ca-t003.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś może mi doradzić jaką kamere kupić do Forka MY2009 z oryginalną Navi ?

jakie złączki itp, kamera ma się włączać jak dam wsteczny, przeciąganie kabla już przeczytałem

za oryginalną kamere usłyszałem okolo 3000zl oczywiście dopasuje zamiennik

dzięki za pomoc

 

http://maxitec.pl/uniwersalna-kamera-cofania-maxicam-ca-t003.html

 

 

baca dzięki za typ, jak mi tylko potwierdzisz, że ta kamera działa z forkiem, zaraz ją kupie gdyż średnio podoba mi się pomysł montowania kamery zamiast oświetlenia tablicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ktoś może mi doradzić jaką kamere kupić do Forka MY2009 z oryginalną Navi ?

jakie złączki itp, kamera ma się włączać jak dam wsteczny, przeciąganie kabla już przeczytałem

za oryginalną kamere usłyszałem okolo 3000zl oczywiście dopasuje zamiennik

dzięki za pomoc

 

http://maxitec.pl/uniwersalna-kamera-cofania-maxicam-ca-t003.html

 

 

baca dzięki za typ, jak mi tylko potwierdzisz, że ta kamera działa z forkiem, zaraz ją kupie gdyż średnio podoba mi się pomysł montowania kamery zamiast oświetlenia tablicy :)

 

...jeżeli masz taką cegłę, jak w wątku poniżej, to musi działać. Kamera musi być NTSC, 420 linii

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/80941-kenwood-fxdd07ef2-dyskusja-oem-navi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kamera zamówiona, postaram się zrobić jakieś fotki przy montażu

@baca w którym miejscu przykręciłeś ją u siebie i jak puszczałeś kable. do złączki w cegle lutowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamera zamówiona, postaram się zrobić jakieś fotki przy montażu

@baca w którym miejscu przykręciłeś ją u siebie i jak puszczałeś kable. do złączki w cegle lutowałeś ?

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/rear-view-camera-install-lots-pics-custom-non-navi-72513/

 

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/factory-reverse-camera-input-navi-51351/

 

...żeby zdjąć ramkę, podważ jakimś szerokim nożem prawy górny róg ramki, następnie palcami z czuciem pociagaj do siebie, najpierw góra, potem boki, a następnie dół. Radio jest przykręcone na 4 śruby. Ja, w celu łatwiejszego dostępu, odkręciłem i wyjąłem ten podwójny nawiew pod radiem... Przyjemnej lektury. Moja kamerka jeszcze w pudełku, bo nie mam czasu.... Przed montażem kamerki dobrze jest ją sobie sprawdzić w różnych miejscach z tyłu, przed przykręceniem, zobaczyć jak wygląda obraz z tyłu w monitorze radia...

 

Złączkę sobie zrobiłem, wkleję fotkę jak ją tylko znajdę...

Edytowane przez baca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki, żeby temat był kompletny dla innych na przyszłość musimy jeszcze dać opis jak zrobić złączkę :)

...taki jest plan, ale w tamtym dedykowanym wątku cały manual trzeba zawrzeć  :) W listopadzie wybieram się do Pragi, może znajdziesz 15 minut...

Super dzięki, żeby temat był kompletny dla innych na przyszłość musimy jeszcze dać opis jak zrobić złączkę :)

...przygotowanie złączki jest zależne od kamery, jaką się posiada. Właśnie robię takową dla siebie  :D

kamera zamówiona, postaram się zrobić jakieś fotki przy montażu

@baca w którym miejscu przykręciłeś ją u siebie i jak puszczałeś kable. do złączki w cegle lutowałeś ?

...jeżeli w foresterze będziesz montował, obejrzyj blendę od spodu, czyli po lewej w okolicy lewej lampki oświetlenia tablicy. Powinien tam być gdzieś taki prostokątny znak, to jest miejsce gdzie fabrycznie się motnuje w forkach...

post-17407-0-97859500-1442938481_thumb.jpg

Edytowane przez baca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozpocząłem montaż, od razu napiszę że wymaga to cierpliwości i jest dość pracochłonne :)

udało mi się dziś (4h) przykręcić kamerę, przeciągnąć kabel do przodu, i podłączyć zasilanie do lampy cofania

straciłem trochę czasu na odkręcaniu blendy - brak klucza nasadkowego 8mm, trzeba było skoczyć kupić

niestety konieczny był również demontaż silniczka wycieraczek

dziurka zrobiona kamerka na miejscu, blenda s powrotem na auto, i zaczynamy przeciąganie kabli... i tu może piwko dobrze otworzyć :)

oba kable puściłem razem z innymi przez elastyczną rurkę harmonijkę po prawej stronie ale wymagało to trochę umiejętności i sprytu - pomogła szprycha od roweru i szara taśma

kabel anteny puściłem po podłodze od strony pasażera - nawet szybko poszło

kabel zasilający okazał się za krótki i musiałem sztukować - lutownica poszła w ruch

aby podłączyć zasilanie wyjąłem klosz lampy i sprawdziłem które kable to cofanie, zasilanie podłączyłem tuż przy wtyczce, tak było łatwiej a całość zawinąłem taśmą i założyłem klosz

post-3552-0-91846500-1443283618_thumb.jpg

post-3552-0-72858600-1443283629_thumb.jpg

post-3552-0-22572200-1443283638_thumb.jpg

post-3552-0-82875700-1443283650_thumb.jpg

post-3552-0-58567000-1443283657_thumb.jpg

post-3552-0-90298100-1443283672_thumb.jpg

post-3552-0-20885600-1443283684_thumb.jpg

post-3552-0-42208800-1443283698_thumb.jpg

post-3552-0-00245800-1443283711_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebek

 

Nie wiem, czy nie zacząłeś od końca z tą kamerą... Ja jeszcze nie rozpocząłem montażu, bo szykuję zrobienie zaprawek na tylnej klapie, a nie chce mi się dwa razy rozbierać, ale należało zacząć od podłączenia kamery do radia, w konfiguracji, która Ci pasuje, przymierzyć z tyłu, wyregulować wskaźnik odległości który masz w radiu, przemyśleć sterowanie kamerą (ona jest na 3,3V) itp. W radiu, które masz, jest sterowanie zasilaniem kamery, jak włączysz wsteczny (6V lub 12V), ja natomiast nie wie, czy w przypadku tej kamery dobrym pomysłem jest podłączanie się do światła cofania. Instrukcja do tej kamery jest jakaś uboga i pokazuje tylko sposoby podłączania pod monitorek, a nie pod rado... Tak myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerę kupiłem tutaj

http://www.levnealarmy.cz/eshop/bezpecne-cestovani/kamerove-parkovaci-systemy/parkovaci-kamery/zadni-kamery/univerzalni-couvaci-kamera-maxicam-ca-t003-ntsc.html

jest w opisie i na zdjeciu +12V "po włączeniu biegu wstecznego"

ale racja zacząłem od dupy strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerę kupiłem tutaj

http://www.levnealarmy.cz/eshop/bezpecne-cestovani/kamerove-parkovaci-systemy/parkovaci-kamery/zadni-kamery/univerzalni-couvaci-kamera-maxicam-ca-t003-ntsc.html

jest w opisie i na zdjeciu +12V "po włączeniu biegu wstecznego"

ale racja zacząłem od dupy strony ;)

...w opisie tak jest, jest i czerwony przewód do podłączenia do wstecznego, ale na kabelku kamerki (mam tą samą) jest srebrna naklejka 3,3V  :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kamerę kupiłem tutaj

http://www.levnealarmy.cz/eshop/bezpecne-cestovani/kamerove-parkovaci-systemy/parkovaci-kamery/zadni-kamery/univerzalni-couvaci-kamera-maxicam-ca-t003-ntsc.html

jest w opisie i na zdjeciu +12V "po włączeniu biegu wstecznego"

ale racja zacząłem od dupy strony ;)

...w opisie tak jest, jest i czerwony przewód do podłączenia do wstecznego, ale na kabelku kamerki (mam tą samą) jest srebrna naklejka 3,3V :mellow:
Posiadam kamerę w ramce na tablice rejestracyjna. Zasilana ona jest 3.3v z napięcia 12v.jest kostka na kablu gdzie jest przetwornik z wejściem na 12 a wyjściem juz na 3.3v. Tu będzie zapewne identycznie.

 

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podpinanie pod radio aby wyjąć radio zobacz tutaj 

Do podłączenia do gniazdka użyłem jakiś starych kabelków komputerowych, pasują idealnie.

Wrzucam wsteczny i... ekran przepina się na kamerę, ale poza napisem sprawdź otoczenie przed cofaniem, widzę czarny ekran :(

'Napis' robi samo radio a kamera nie działa, sprawdziłem szarą etykietę na kabelku jak uświadomił mnie baca kamery faktycznie jest tam 3,3V or u can damage camera

Pokombinuje jak zrobić tam 3,3V, sprawdzę jeszcze inne piny na gniazdku w radiu, może radio puszcza którymś zasilanie do kamery. Kabel który użyłem miał dodatkowy kabelek który mógłbym do tego wykorzystać, ale to jutro więc dajcie na wstrzymanie. 

Jeżeli z prawidłowym napięciem kamera nie zadziała, oczywiście zwrócę ją do sklepu w celu wymiany.

post-3552-0-91013100-1443353898_thumb.jpg

post-3552-0-04655500-1443353909_thumb.jpg

post-3552-0-74570700-1443353919_thumb.jpg

Edytowane przez sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...