Skocz do zawartości

Wymiana sprzegla


Dziedzic

Rekomendowane odpowiedzi

Pedał sprzęgła zaczyna ciężko chodzić, więc chyba się kończy.

 

niekoniecznie , pedal sprzęgła ciezko chodzi z powodu braku smaru na tulei po której przesuwa sie łozysko oporowe. łozysko warto wymienic a przy okazji obejrzec tarczę i docisk...byc moze warto wym. sama tarcze lub jak ktos lubi to komplet z dociskiem a nawet z dwumasą....jezeli sa duze slady zuzycia gladzi.... :rolleyes: ..tak czy tak zdemontowac skrzynie trzeba.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W Subaru ogólnie są problemy z Dieslami...Przedwcześnie awarii ulegają koła dwumasowe i sprzęgła.

 

interesujace.....problemy z dwumasą to byly w Leg/OBK my 05/06 (piski przy ruszaniu).....jeżeli chodzi o dwumasę i sprzegło w dieslu to po zmianie oprogramowania w 09/10 trzeba sie troche przylozyc , zeby je "przypadkowo" zniszczyć..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Subaru ogólnie są problemy z Dieslami...Przedwcześnie awarii ulegają koła dwumasowe i sprzęgła. Na Twoim miejscu udałbym się do warsztatu żeby dokładnie sprawdzili układ napędowy!

Hmm,a ile to kilometrów zrobiłeś tymi dieslami Subaru?

Popsuło się coś w tym dieslu?Czy tylko czytałeś,słyszałeś i chciałeś się podzielić tą wiedzą?

Jeździłem na starym sofcie ok.45 tys.km,w tym 2 trasy terenowe na Plejadach.Teraz nowa "mapa" i ok.50 tys. przelotu,a sprzęgło żyje i ma się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się dołączę:

przejechałem na oryginalnym sprzęgle ponad 95 tys. km - dodam, że na starym sofcie. Przy tym przebiegu tarcza była zużyta tylko w 50%.

problemów w SBD ze sprzęgłem i dociskiem nie miałem. Rzeczywiscie w Obk MY06 dwumasa piszczała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam.

Chciałbym odgrzać nieco temat...

Otóż przy "puszczaniu" sprzęgła (= ruszanie z miejsca) słychać przez ułamek sekundy dziwny dźwięk, takie krótkie "zawycie"...

Czy to może być oznaką umierającego sprzęgła? spotkał się ktoś z podobnym objawem?

Pozdrawiam.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Dnia 28.07.2012 o 11:42, Andrzej Koper napisał:

 

kompl. sprzęgło ( Subaru ) do For. 2.0 1183 zł brutto ..- rabat dla forumowiczów :wink:

Witam,

czy promocja nadal aktualna? I w jakiej cenie 5 lat później :-).

I przede wszystkim pytanie zanim rozbiorę skrzynię. Czy po VIN-nie mogę poznać jakie będę miał sprzęgło? Są 3 rodzaje dostępne. Nie wiem, które jest do mojego Forestera II 2.0 n/a, produkcja październik 2007. ...  Bo mi chyba padło (przebieg 186kkm) Myślałem, że to tylko łożysko, ale chyba całe sprzęgło nadaje się do wymiany.

Pozdrawiam

Edytowane przez Jeck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...