Skocz do zawartości

Zakup SVX


eddi29

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich jestem tu pierwszy raz, ale chyba nie ostatni...

Nawiązując do tematu od pół roku szukałem svx-a ponieważ mam zamiar włożyć silnik do vw t3

jakiś czas temu na portalu tablica pojawił się svx biała perła cenił 9000pln napisałem że moge zapłacić 7000 a on odpisał że zaprasza na oględziny więc odpuściłem bo sobie pomyślałem że niezła lipa. kilka dni temu pojawił się bordowy rejestracja WR, dobra cena więc się skusiłem i pojechałem 330km. Panowie myślałem że rozszarpie tego faceta zapewniał mnie że stan jest ok a ok to chyba tylko kluczyk był czułem się jak bym wsiadł do fiata 125p, odkopałem telefon do faceta z tym perłowym, w sumie nie daleko bo 160 km ale byłem juz zdesperowany. Na miejscy miłe zaskoczenie przejechane 260000km ale stan super trzy punkty rdzy silnik zegarek skrzynia biegów malina a mi o napęd głównie chodziło. resztę części mi nie potrzebne więc jeżeli szukacie czegoś do svx mogę pomóc

 

a ja uwazam, ze pomysl jest bardzo ciekawy. Bardzo popularny w Stanach, gdzie jest cale mnostwo tak przerobionych VW.

O ile z zewnatrz auto pozostanie seryjne, to bedzie bardzo fajny silent killer.

 

deber daj jakis kontakt to moze pokradne Ci troche gratow ;)

 

-- 23 mar 2012, o 19:59 --

 

pierwszy raz na allegro: http://otomoto.pl/subaru-svx-C23479277.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silników, to zawsze było to 3,3l H6, natomiast ta zmiana w mocy z 230 początkowe lata produkcji na 220 w końcowych latach jest niestety dla mnie zagadką

 

Norma emisji spalin :)

 

Jeżeli ktoś ma ochote możecie kupić kwietniowy nr TOP GEAR, jest opis mojego svx-a i opis nowego BRZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie ma tajemnicy. Pojechałem do Sprzedającego z listą uwag, którą ściągnąłem z naszego Forum. Po negocjacji kupiłem auto za 8900. Z ciekawostek, to po zregenerowaniu zacisków hamulcowych ustąpiła połowa objawów wymienionych przez Forumowicza, który oglądał to auto, odbył jazdę próbną i podzielił się uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Również przymierzam się do kupna SVX...Prawdopodobnie będę chciał to zrobić około czerwca / lipca. Nie widziałem go nigdy na żywo, ale po zdjęciach, opisach itp po prostu się w nim zakochałem...szkoda, że na forum nie ma żadnego wystawionego ;) Na chwilę obecną są dwa na allegro, jeden wisi już jakiś czas...wygląda świetnie, ale coś mi rozsądek mówi, że nie jest z nim tak do końca fajnie ;) Chyba ciężko będzie coś znaleźć. Pozdro :)

SVX to raczej bezawaryjny model ,na co zwrocic uwage szczegoly :

czy plastiki kompletnei czy nie popekane ,przelaczniki szyb ,SAME SZYBY !!!czy nie pekniete !!!(koszmarnie drogie w zakupie! nawet z demontazu ), jesli znajdziesz model z nawalona skrzynia biegow (automat oczywiscie) -rozwaz raczej nie ma problemow z naprawa ,mozna sporo zbic z ceny tylko najwaznijsze licz sie z tym ze naprawa circa 5 baniek ,czy byl wymieniany pasek rozrzadu (w serwisie 2400 !na ebay znalazlem cos ponad 1000 w niemczech ,w stanach 600 ),najwaznijsze by auto bylo kompletne i zadbane bo moga byc problemy z dostaniem jakis drobiazgow, poza tym auto rewelacja bedziesz zadowolny

 

Pasek rorządu 120 euro bez problemu dostepny, tarcze i klocki różnej maści wszędzie dostępne, jak ktoś coś potrzebuje z demontażu to ja mam 2 SVXy na części i jak ktoś ma problem ze swoim SVXem to zapraszam do mojego warsztatu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lesniczy dobrze wiedziec i mam pytanie czy mozna zamowic u ciebie pasek rozrzadu :) poszukuje jeszcze plastkowych dibli do mocowania paneli plastikowych na drzwiach ,kto moze naprawic central ? szukam zmieniarki cd do svx i kola dojazdowego

Zapraszam mam kompletne drzwi i całe pudło różnych spinek i śrubek.

zmieniarki nie polecam sam ją mam i działa ,ale na Polskich drogach.......czasem trzeba coś sobie samemu dośpiewać.

A pasek rozrządu to daj znać 660565353

aaa i dojazdówek mam chyba z 5 sztuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

http://allegro.pl/subaru-svx-1997-4x4-instalacja-gazowa-stan-idealny-i2886008895.html

 

zileony na rej.BIA - pisaliście juz o nim, że nie warto - może troche więcej szczegółów? oglądał ktoś osobiście, co dokładnie z nim nie tak? - może ktoś podjechałby zobaczyć, ja mam 250km :) cena zdaje się byc niezła - a o przebiegu juz nawet nie ma słowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mi udało się zakupić w zeszłe wakacje SVXa z pierwszego rocznika 92 w Szwajcarii, z przebiegiem 298k za bardzo śmieszne pieniądze.

Auto stało chyba 2 lata, kupiłem przywiozłem na lawecie i zacząłem powoli doprowadzać do porządku.

Taka pamiątka z wakacji.

Wady, jakie były, lub wyszły.

- rdza na tylnych błotnikach (jedną stronę już zrobiłem)

- skóra na fotelch zaniedbana, natłuszczam cały czas mleczkami i efekty widać.

- cieknie olej spod dekli zaworowych , podokręcałem co mogłem trochę już jest lepiej, ale to trzeba poprawić.

- silnik pomimo sporego przebiegu działa idealnie pracuje równo i bardzo ładnie.

- skrzynia biegów po 298kkm i działa bardzo dobrze, jeszcze nie wymieniałem oleju, ale to musze zrobić i na wiosnę myśle o dodaniu chłodniczki.

- hamulce były słabe wymieniłem tarcze przód + klocki przód i tył.

- wywalone mocowanie/guma drążka stablilzatora - kupiłem poliuretaniwe i wymieniłem

- reszta zawieszenia i amortyzatory w stanie bardzo dobrym.

- wyły łożyska z tyłu - wymiana

- wyłamane mocowanie lusterka wewnętrznego - poszło nowe.

- wyłamane przełączniki od podnoszenia szyb(kierowca) - wymienione

- kupiłem radio orginalne, ale jeszcze nie zamontowałem

 

 

nie wiedziałem na początku co z tym autem zrobić, bałem się skrzyni i jej awaryjności.

Teraz minęło już 6 miesięcy jak go mam i WRX stoi w garażu a SVXem jeżdżę - tak mi się spodobała jazda i tak fajne to auto.

Mam wersję z 92 więc koni 230 i spalanie teraz w zimie mam strasznie wysokie 17-18l/100 - Fakt robię bardzo krótkie trasy po 10kkm dziennie. czy to norma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mam wersję z 92 więc koni 230 i spalanie teraz w zimie mam strasznie wysokie 17-18l/100 - Fakt robię bardzo krótkie trasy po 10kkm dziennie. czy to norma?

To chyba nie tak źle,przy tak dużym silniku,zimą i na krótkiej trasie.Kolega w forku xt ma tyle,a i mój wolnossący bug pali w takich warunkach prawie 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie,

Chcę zakupić SVX z Białegostoku - kolor srebrny - europejczyk z 96t rejestracja BI. Czy może coś wiecie o tym sprzęcie podobno 5 lat temu sprowadzony ze szwajcarii

i później uzytkowany w kraju. Będe wdzięczny z jakieś info.

 

pozdrawiam

Junges

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dublując posta z wątku "ebay/allegro" - może kogoś to zaciekawi: http://otomoto.pl/subaru-svx-youngtimer-C28744209.html - sam bym się zainteresował, ale czwarty Subaru w stadzie to trochę za wiele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...