Skocz do zawartości

Outback 2.0D MY10 pierwsze kilometry.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Odebrałem nówkę Outbecka na dwa dni przed wyjazdem do Chorwacji, w czasie podrózy (piątek wieczór) koledzy zauważyli, że nie mam świateł tylnych.

Jakoś udało się dojechać, cała noc w podróży dobrze, że jechaliśmy na kilka aut, ja oczywiście w środku. Zadzwoniłem do assistance Subaru by wskazali mi najbliższy serwis, najpiew przez dwa dni wydzwaniałem, bez odpowiedzi. Później pojechałem w ciemno do Splitu (pozostałe dwa serwisy w Chorwacji w odległości 400 i 600 km), pod podanym adresem blok mieszkalny i nikt z mieszkańców nie słyszał o subaru. Wstąpiłem do serwisu Hiundaja :-) i nie ma jak solidarność braci motoryzacyjnej, podali mi adres serwisu Subaru. Okazało się , że przy montażu alarmu jakieś zwarcie zrobili i bezpiecznik wywalał, wymienialiśmy w podróży ale palił kolejne bezpieczniki. Nie ma jak zorientowany Asistance ;-)

Czy klapa bagażnika też się u was żle zamyka jeśli samochód jest zaparkowany na nierównym podłożu ( jedno koło sporo wyżej) ?

Nawigacja nie chce się przełączać z trybu nocnego na dzienny mimo ustawień na auto.

Po zrobieniu 2500 km zapaliła się kontrolka oleju, sprawdziłem poziom i dolałem litr. Czy on tak cały czas będzie konsumował olej? Pathfinderem jeżdziłem 5 lat i nigdy grama oleju nie musiałem dolewać, :-) To normalne?

Hill holder raz działał raz nie :-) dopoki nie wyczytałem, że trzeba zapiąć pasy by poprawnie funkcjonował :-)

BraK jakiejkolwiek instrukcji do nawigacji to jakiś cyrk .

Generalnie jestem zadowolony z auta, w trasie ok, tylko muszę się go "nauczyć" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia Unii ? Może assistance działa tylko na jej terenie ? Można to sprawdzić na liście serwisów dołączonej do książki serwisowej.

Klapa zamyka się ciężko nawet na równym. Konieczna pewnie będzie regulacja w serwisie.

Ciekawe czy u mnie navi się przełącza. Nie używałem trybu AUTO jeszcze.

Mój ma już 3500 km i wskaźnik jest pod full cały czas. W instrukcji piszą że sprawdzanie oleju powinno być 5min. po zgaszeniu silnika w innym przypadku wskazania mogą być błędne. Dla mnie to kuriozum ale może coś w tym jest.

Instrukcja do navi jest w grubej książce. Co prawda nie sprawdzałem ale tak mnie zapewniał sprzedawca z ASO :) sprawdzę to za moment.

 

Generalnie nowy OBK ze względu na gadżety jest jakiś taki nieprzewidywalny :

1. czasami ręczny nie wyłącza się przy ruszaniu

2. czasami system key less nie otwiera drzwi i trzeba pilotem

 

U was wajcha od wycieraczek też nie przełącza się o jeden stopień do góry ( z trybu OFF ) w tryb MISC ? U mnie mogę tylko w dół na tryb AUTO lub niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12, jako, ze masz wersje z nawigacja to zapytam. Probowales jakos podlaczyc ipoda? Albo pendrive?

 

W akcesoriach widze, ze sa 2 kabelki do aut z nawigacja. Jeden kosztuje 1000zl... Jest jakis sposob, zeby podlaczyc to tak jak jest w wersjach bez nawigacji? Czyli jakis standardowy kabel, aux czy cos? Troche przesada, nie dosyc ze doplaca sie za nawigacje, to trzeba wydac 2000zl zeby miec funkcjonalnosc jaka ma nizszy model nie wyposazony w navi (sa chinche zamiast wejscia usb i axu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Czekam na białego MY10, będzie we wrześniu. Kupiłem za pośrednictwem firmy brokerskiej.

Jaką nawigację 2 DIN kupić najlepiej i czy nie będzie problemu z zamontowaniem? Oczywiście montaż w salonie razem z alarmem i przyciemnianiem szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to kupic sobie palmtopa z automapa :P W zyciu bym nie doplacil do seryjnej nawigacji (w 3,6 wyboru nie ma).

A jak checsz koniecznie to jest w katalogu akcesoria outback 2010 - ale takim papierowym, bo tu w wersji elektronicznej brak kilku stron - jakas nawigacja 2din ktora oferuje subaru. Jest tez subwoofer, dodatkowe kabelki do ipodow itp itd. Niestety zeby zobaczyc caly katalog trzeba sie wybrac do salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy u mnie navi się przełącza. Nie używałem trybu AUTO jeszcze.

 

 

Tryb AUTO może być zaburzany przez włączenie świateł- tak mam w Legacy MY05- samochód myśli że noc jest wtedy jak się światła włącza, więc żeby lepiej widzieć w dzień mam ustawiony tryb dzienny a wieczorem przyciemniam ekran pokrętłem po lewej stronie kierownicy, przy regulacji od lusterek,

w mojej navi jest też opcja pokazywania prędkości wg GPS, mogę włączyć ekran, który pokazuje dł i szer geograficzną oraz prędkość wg gps właśnie- tyle tylko że wtedy mapy ani nic innego nie widać...

 

Nie wiem cz te rzeczy dotyczą MY10 ale pomyślałem że może przydadzą się do porównania

 

jak macie opisaną wersję mapy? ciekawe czy coś poprawili z pokryciem Polski jak mam mapę 2009 ver.1,0.

 

Może ktoś z Was jest z Warszawy, żeby się spotkać i porównać pokrycie Polski i kompatybilność mapy ze starszym sprzętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12, jako, ze masz wersje z nawigacja to zapytam. Probowales jakos podlaczyc ipoda? Albo pendrive?

 

W akcesoriach widze, ze sa 2 kabelki do aut z nawigacja. Jeden kosztuje 1000zl... Jest jakis sposob, zeby podlaczyc to tak jak jest w wersjach bez nawigacji? Czyli jakis standardowy kabel, aux czy cos? Troche przesada, nie dosyc ze doplaca sie za nawigacje, to trzeba wydac 2000zl zeby miec funkcjonalnosc jaka ma nizszy model nie wyposazony w navi (sa chinche zamiast wejscia usb i axu).

 

 

nie próbowałem jeszcze. Wejście CINCH ( RCA ) jest w schowku i jest to raczej standardowe rozwiązanie więc nie wiem po co kabelek za 1000pln. :idea: :?:

niższe modele maja tylko wejście AUX. W wolnej chwili pogrzebię dlaczego jest inne złącze i co ono daje.

 

 

w trybie auto navi świeci ja ruski telewizor. Trzeba ręcznie przełączyć podświetlanie. Pokrycie jest dość dobre ale co dziwne wybiera różne trasy mimo tych samych ustawień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iphona podłączyłem kabelkiem czinczowym kupionym u appla :-) za 100 zł śmiga ok, albo po bluetoofie też można ale jako odtwarzacz muzyki, jako telefon nie zadziała równocześnie :-(

Navi mam wrażenie, że na początku mi się przełączała sama między trybami nocnym i dziennym, teraz rzeczywiście świeci jak tv bez znaczenia czy dzień czy noc :-)

Trasy dziwnie wybiera, mam wrażenie , że opcja najkrótszych jest lepsza od najszybszych :-) instrukcja by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iphona podłączyłem kabelkiem czinczowym kupionym u appla :-) za 100 zł śmiga ok, albo po bluetoofie też można ale jako odtwarzacz muzyki, jako telefon nie zadziała równocześnie :-(

Navi mam wrażenie, że na początku mi się przełączała sama między trybami nocnym i dziennym, teraz rzeczywiście świeci jak tv bez znaczenia czy dzień czy noc :-)

Trasy dziwnie wybiera, mam wrażenie , że opcja najkrótszych jest lepsza od najszybszych :-) instrukcja by się przydała.

 

Wielkość ekrany LCD robi swoje. Mimo że w folderach piszą bzdurę o 8" to jednak jest duży.

Fajne jest to, że pokazuje 3 alternatywne drogi i można wybrać która nam pasuje.

 

Muzyka przez BT to nie jest dobry pomysł. Jakość chyba nie najwyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma Polskiego lektora i wejścia na kartę SD ale ma najważniejszą cechę: nikt jej nie wymontuje na parkingu. Z Pioneerem może być różnie.

Po za tym ma sterowanie telefonem + 100 innych opcji których mi się nawet sprawdzać nie chciało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phona podłączyłem kabelkiem czinczowym kupionym u appla za 100 zł śmiga ok

 

1) A laduje sie tez przez niego? Pewnie nie.

2) Kabelek masz podlaczany od spodu telefonu? Czy w gniazdo sluchawek?

3) Czy da sie jakos sterowac z fabrycznego audio czy tylko glosnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phona podłączyłem kabelkiem czinczowym kupionym u appla za 100 zł śmiga ok

 

1) A laduje sie tez przez niego? Pewnie nie.

2) Kabelek masz podlaczany od spodu telefonu? Czy w gniazdo sluchawek?

3) Czy da sie jakos sterowac z fabrycznego audio czy tylko glosnosc

 

pytanie po co to wszystko ? Ad3 to jeszcze rozumiem ale pozostałe to chyba nie mają wielkiego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie czy mógłby ktoś z Was zerknąć czy na mapie Polski do MY10 jest np obwodnica Wyszkowa, bo byłby to dla mnie punkt orientacyjny odnośnie tego czy pokrycie mapy uległo poprawie od mojej wersji.

 

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pozostałe to chyba nie mają wielkiego znaczenia.

 

No dla mnie ma znaczenie czy musze wyciagac ipoda do ladowania z auta co drugi dzien, czy tez zostawiam go tam do czasu az zaplesnieje :P

 

Ewentualnie jak nie laduje, to trzeba kupic ladowarke samochodowa.

 

Co do podlaczenia - to jak nie jest "od spodu" - to na 100% nie masz ladowania, ani nie masz sterowania.

 

Jak jest od spodu - to mozesz miec sterowanie, a nie miec ladowania.

Mozesz miec tez i jedno i drugie (i ladowanie i sterowanie).

A mozesz nie miec ani jednego ani drugiego :P (tylko sam dzwiek).

 

Wiec chcialbym poznac wszystkie detale - bo moze jest roznica miedzy kablem za 25zl z allegro a tym za 100zl z apple, oraz tym za 1000zl z sip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie czy mógłby ktoś z Was zerknąć czy na mapie Polski do MY10 jest np obwodnica Wyszkowa, bo byłby to dla mnie punkt orientacyjny odnośnie tego czy pokrycie mapy uległo poprawie od mojej wersji.

 

Z góry dziękuję!

 

 

jakiś numer drogi / obwodnicy ? na mapie może się pokrywać z starszą drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12, Chodzi mi o odcinek drogi S8 na wysokości Wyszkowa- będący obwodnicą tego miasta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Adam12, OK, z góry dzięki! :)

 

-- 8 sie 2010, o 21:10 --

 

przy najbliższej okazji sprawdzę to.

 

gdybyś mógł w wolnej chwili zerknąć na ten odcinek S8 o który pytałem będę bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj przyjechal (jak i pewnie wszystkie inne) na yokohamach Geolander. Faktycznie te opony sa hmmm....takie sobie?

Pierwsze 500km jezdzilem bardzo spokojnie i dawaly rade. Potem zaczalem sie przyzwyczajac do auta i na zakretach jezdzic troche szybciej i okazuje sie, ze bardzo szybko piszcza i dosyc nerwowo reaguja przy hamowaniu z wyzszych predkosci (mowie o hamowaniu np ze 110km/h takim mocniejszym - ale nie awaryjnym). I tak wlacza sie esp i po problemie.

Inna sprawa jest, ze outback jest tak wyciszony, ze osiaga sie niewiadomo kiedy 110km/h a potem trzeba szybko i mocno hamowac i pojawia sie zdziwienie - dlaczego tak autem rzuca :P Ano dlatego, ze ma sie 110 w zabudowanym....

 

Nie wiem jak w deszczu, albo jak bedzie 35 stopni (nie zalapalem sie na takie temperatury) ale da sie na tym jedzic. Mozna oczywiscie wymienic na bridgestone potenza...pytanie tylko czy warto wydawac te 3000zl. To nie wrx/sti, autem i tak mocno bedzie bujalo, scianki opon sa wysokie wiec i tak zawsze sie beda kladly, waga 1600kg tez robi swoje... Najlepiej niech kazdy pojezdzi i sam oceni, zeby nie bylo znowu urban legend - ze gelandery sa do niczego. Moim zdaniem sa srednie, najlepiej dojezdzic i potem kupic sobie inne. Ale zeby wydac 3tys na nowe... niee......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na Geolandarach 2 lata i do tej pory uważałem że przy normalnej jeździe szosowej (dość szybkiej) ogarniają. Parę dni temu byłem na SJS (II st) i niestety muszę jasno stwierdzić że są do d... . Przy szybkiej jeździe na suchym torze non stop piszczą - chociaż na granicy przyczepności chyba każde by piszczały. Dramat się zaczął jak spadł deszcz - totalna utrata kierowalności - najpierw się ślizgają - potem kładą. W przyszłym roku zmieniam komplet i będę na pewno szukał czegoś z twardszym barkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...