Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze sparowaniem zestawu głośnomówiącego z telefonem, radio panasonica ze zmieniarką na 6 płyt. Próbowałem z 3 telefonami i zawsze próba kończy się "PARDON". Spotkałem się z terminem "reset audio" tylko jak..? odłączenie akumulatora nie resetuje tak audio żeby przejść od początku konfigurację radia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Genialne!

Żadnej ingerencji w plastiki. Też coś takiego zrobię.

Powiedz w jaki sposób łączysz go z głośnikami? Jaki moduł BT jak GROM AUDIO?

Jak będziesz zasilał? Przez USB czy może przykleisz ładowarkę indukcyjną pomiędzy magnesami?

 

 

Cześć.
Wczesniej pisalem o jednostce na bazie tabletu Navroad Nexo Mobi ale koncepcja sie zmienila i w to miejsce wyladowal Nexus 7 2013. Wydaje mi sie, ze nie bede rzezbil ramki i zostanie tablet umieszczony przed schowkiem na magnesach, dzieki, ktorym bedzie latwo demontowalny.
Kabel USB Y jest, DAC Audio tez i hub rowniez. Poki co dzis zamontowalem tablet i tak to sie prezentuje:

 

Pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne!

Żadnej ingerencji w plastiki. Też coś takiego zrobię.

Powiedz w jaki sposób łączysz go z głośnikami? Jaki moduł BT jak GROM AUDIO?

Jak będziesz zasilał? Przez USB czy może przykleisz ładowarkę indukcyjną pomiędzy magnesami?

 

 

Cześć.

Wczesniej pisalem o jednostce na bazie tabletu Navroad Nexo Mobi ale koncepcja sie zmienila i w to miejsce wyladowal Nexus 7 2013. Wydaje mi sie, ze nie bede rzezbil ramki i zostanie tablet umieszczony przed schowkiem na magnesach, dzieki, ktorym bedzie latwo demontowalny.

Kabel USB Y jest, DAC Audio tez i hub rowniez. Poki co dzis zamontowalem tablet i tak to sie prezentuje:

 

Pozdrowka!

1. Polaczenie z fabrycznym audio poprzez:

 

Tablet > Kabel OTG USB typ Y> Hub USB > Przetwornik USB DAC > Kabel jack 3,5mm > Fabryczny AUX

 

Cudow nie mozna tutaj oczekiwac ale jest poprawnie i lepiej chyba się nie da.

 

2. Zasilanie

 

Tablet > Kabel OTG USB typ Y > Przetwornica DC 12V/5V 4x USB 5A

 

Jesli bym zrobil to za pomoca indukcji to kolejny WIELKI plus do wygladu i schludnosci. Ale wtedy trace obsluge DAC USB, kamery USB, nosnikow USB, ktore podpinane sa do huba USB.

No i najwazniejsze - Timur ROM tego nie obsluzy czyli usypiania i wybudzania tabletu po zabraniu zasilania. W uspieniu tablet bedzie mi trzymal okolo 10 dni :D

 

A tak 3cm kabelka micro USB wystaja mi z prawej kratki wentylacyjnej potem wpietego do tabletu.

 

 

Tablet Asus Nexus 7 2013 z ROMem Timur'a. Jedyny slyszny tak na prawde.

Edytowane przez yARO_81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROM Timur'a jest spoko, chociaż u mnie deep sleep tak sobie działał.  Zasilanie takiego tabletu to bardzo ważna sprawa, niech komuś nie przychodzi do głowy używanie najtańszej ładowarki pod gniazdo zapalniczki. Tego typu przetwornica jest o niebo lepsza:

 

lm2596_usb_woltomierz.jpg

http://www.gotronik.pl/przetwornica-napiecia-lm2596-woltomierz-wyjscie-usb-p-2674.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROM Timur'a jest spoko, chociaż u mnie deep sleep tak sobie działał. Zasilanie takiego tabletu to bardzo ważna sprawa, niech komuś nie przychodzi do głowy używanie najtańszej ładowarki pod gniazdo zapalniczki. Tego typu przetwornica jest o niebo lepsza:

 

lm2596_usb_woltomierz.jpg

http://www.gotronik.pl/przetwornica-napiecia-lm2596-woltomierz-wyjscie-usb-p-2674.html

Moze miales starego ROMa albo pierwszego Nexusa. U mnie poki co fajnie to dziala. I pradu bierze tyle co nic.

 

A przetwornice mam taka

9bc56c501c0813c3cda661e350a8952a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy ktos ma lub testowal polskiego chinczyka gms w wersji android 7731?

egzemplarz ktory ogladalismy po wlaczeniu startowal ok 1 minuty

nastepnie zamienil sie w goraca cegle wiec musielismy go wylaczyc

ponowne uruchomienie nie powiodlo sie ;)

sprzedawca twierdzi ze te z androidami szalenie sie grzeja i chcialbym to zweryfikowac

sprzet na androidzie ma zastapic padnietego blaupunkta w xv mojej kolezanki

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy ktos ma lub testowal polskiego chinczyka gms w wersji android 7731?
 

 

chwilę się tym bawiłem ale niestety nie był zamontowany w aucie, muzycznie tysiąckrotnie lepszy jak Blaupunkt Cape Town na Andku, streaming po BT jak i BT w ramach i obsługi telefonicznej dobrze pracowało

niestety wiele więcej nie testowałem gdyż w testowym egzemplarzu nie było dongla wifi a mój (jakiś zwykły TPLink) nie chciał z z tym GMS-em działać

 

też zauważyłem, ze prawdopodobnie GMS na Andku nie ma funkcji szybkiego startu, wymagało by testowania w aucie żeby mieć 100% pewności, choć w tym przypadku Subaru może sprawiać niespodzianki tzn. radio ma szybki start ale w Subaru może nie zadziałać z racji spadku napięcia w momencie odpalania przerobiłem to u siebiea muszę przyznać, że to jedyna zaleta wspomnianego Blaupunkta Cape Town możliwość ustawienia szybkiego startu

 

 

 

 

sprzet na androidzie ma zastapic padnietego blaupunkta w xv mojej kolezanki
 

 

z jakiego powodu musi to być sprzęt na Andku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

z jakiego powodu musi to być sprzęt na Andku ?

 

widzimisie wlascicielki ;) plus dostep do navi googla bo wiem ze z niej korzysta

proponowalem gms6818 lub tanszego blaupunkta san diego oba na win.ce

o blaupunkcie nie chce slyszec nad tym drugim zastanawia sie

 

 

 

nie ma funkcji szybkiego startu

 

dramatycznie dlugo ten android ladowal sie

nie moglem sprawdzic restart bo po prostu sie sfajczyl

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

widzimisie wlascicielki
 

 

to akurat doskonale rozumiem  ;)

 

po jakiś tam doświadczeniach zainspirowanych swoim "widzimisię" najlepiej używa mi się się usług androidowych na ...

 

... smartfonie

 

choć Blaupunkt na Andku cały czas w aucie siedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.01.2017 o 17:45, jarek-malopolska napisał:

6818... mam problem z połączeniem mojego telefonu (wygląda na to, że wine ponosi albo mój Huawei ...

 

do tego gms-a podlaczylem huaweia p8 android 6.0

w telefonie wejdz w opcje programistyczne i uruchom debugowanie usb pozostale ustawienia domyslne

z ekranu uruchomilem muzyke, kalendarz i navigacje here

nie sprawdzalem poczty kontaktow i sms bo nie chcialem parowac telefonu z radiem w sklepie

wyglada i dziala calkiem ok napewno lepiej niz tanie wynalazki na androidach

 

tapatalked

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne pytanie mam, przymierzam się do montażu audio i pytanie gdzie puścić kable z bagażnika od wzmacniacza żeby to w miarę sprawnie poszło? No i do aku również... Jakieś wskazówki? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, aQq napisał:

Podobne pytanie mam, przymierzam się do montażu audio i pytanie gdzie puścić kable z bagażnika od wzmacniacza żeby to w miarę sprawnie poszło? No i do aku również... Jakieś wskazówki? ;)

 

Czemu bagażnika? Pod siedzeniem pasażera jest wystarczająco miejsca. Będzie wtedy bliżej do akumulatora, radia i głośników.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dokonałem montażu drugiego wzmacniacza. Też w bagażniku. Przewody pod tapicerką po stronie pasażera,przez tunel środkowy, pod kierownicą i do oryginalnego przejścia przez ścianę grodziową (chodź musiałem się nagimnastykować, żeby to zrobić).
 

uprzedzając pytanie dlaczego w bagażniku? Bo przeszedłem już etap, wygłuszenia i zmiany głośników na inne, ale dla mnie było mało. Musiałem wstawić coś co uzupełni scenę o pomruki na niskich częstotliwościach, a że akurat miałem taki zestaw z poprzedniego auta, to aż żal było nie wykorzystać.

 

Całość jest tak zrobiona, że w razie potrzeby odpinam przewody + i - od kondensatora i wyciągam całą kosntrukcję. (dlatego przewody nie są spięte z resztą, co mnie kuje w oko, ale funkcjonalność przede wszystkim).

17236884_1365347230191947_1124104393_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na zestaw odseparowany morel maximo w przednie drzwi pod ori radio w Legacy 4? Oczywiście będę chciał też je wytłumić. Czy będzie co nieco lepiej czy raczej inny zestaw zamontować? Dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymonch napisał:

Co powiecie na zestaw odseparowany morel maximo w przednie drzwi pod ori radio w Legacy 4? Oczywiście będę chciał też je wytłumić. Czy będzie co nieco lepiej czy raczej inny zestaw zamontować? Dzięki za porady

 

U mnie było tak:

Kupiłem morel maximo coax na tył i maximo 6.2 na przód. Zamontowałem wszystko, wygłuszyłem drzwi.

Przód grał lepiej niż fabryczne, tył coś przeszkadzał.

Wymontowałem tył i zostawiłem sam przód - lepiej ale jeszcze nie to :)

Wymontowałem przód, sprzedałem tylne i przednie maximo i kupiłem Morel Ultra Tempo 602 na przód :)

Ultra Tempo w porównaniu do Maximo mega przepaść.

 

Morel Ultra Tempo gra super. Nie wiem tylko czy ori radio bez wzmacniacza to pociągnie. U siebie mam położone nowe grubsze kable, wzmacniacz pod siedzeniem pasażera, bezpośrednie zasilanie z aku i bezpiecznik no subwoofer w bagażniku.

 

Maximo zestaw odseperowany kosztuje 550zł a za 999zł można kupić w promocji Morel Ultra Tempo z gratisem 4 maty Dynamat xtreme(jedna mata normalnie kosztuje około 100zł). Te 4 gratisowe maty powinny wystarczyć na wygłuszenie przednich drzwi. Nie polecam dokonywać zakupu tych głośników w promocji w firmie car audio z Zakopanego, która tym handluje na Allegro:)

 

Pytanie tylko czy radio bez wzmacniacza poradzi sobie z zasileniem Morel Ultra Tempo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szymonch napisał:

@Gamsiu dzięki za info. Ja raczej wzmacniacza nie będę stosował chce tylko trochę poprawić serię poprzez wygłuszenie drzwi i wymianę głośników.

 

Też tak mówiłem i skończyło się na montowaniu wzmacniacza :)

No to tak jak pisałem Maximo około 550zł a Morel Ultra Tempo 999zł ale w komplecie z matami dynamat extreme.

W przypadku Morel Ultra Tempo trzeba będzie prawdopodobnie rzeźbić w obudowie tweetera(u mnie w imprezie musiałem powiększyć).

 

Najlepiej byłoby jakbyś podjechał do jakiegoś sklepu Car-Audio i przymierzył czy tweeter się zmieści albo czy da się pod tweetera coś wyrzeźbić. Przy okazji zapytaj czy Twoje radio i fabryczne przewody głośnikowe uciągną Morel Ultra Tempo, bo przy Maximo na pewno kable wystarczą tylko radio zagra na 50% możliwości tych głośników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legas ma bardzo cieniutkie radio i głośniki. Głośniki zmieniasz na całkiem przyzwoite, drzwi wygluszasz- bardzo dobra droga! Tylko pozostaje nieszczęsne radio które poprostu nie podaje prawie nic ponad 10 kHz a na dole ma koszmarne przestery. Wymiana radia to duża przygoda ale różnica jest kolosalna!

Kabli nie ruszaj- strata czasu- co z tego że dasz kabel przekroju wiadra skoro z radia czy wzmaka sygnał wychodzi sciezunia o przekroju ... małym! Subaru ma ori kable w pełni miedziane (co w czasach księgowych projektantów nie jest oczywiste) i mają one całkiem normalne parametry (spróbuj kabel polutowac- wynalazki nie chcą się poprostu cynowac).

Pomysl o wygluszeniu bagażnika i nie przesadzaj z jakością mat- ważniejsze żeby były dokładnie przyklejone i nie zostały dziury czy nie doklejone fragmenty

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pacjent to OBK z 2012 z fabrycznym radiem, które chciałbym podmienić na jakąś stację 2din. Nie mam nadzwyczajnych oczekiwań, ważne żeby dało się bez cudowania podpiąć do fabrycznej instalacji / kamerki cofania, żeby działała obsługa z kierownicy + żeby dało się zmirrorować telefon na ekran stacji.

 

Prośba do praktyków i śledzących nowinki sprzętowe o podpowiedź 2-3 aktualnie dostępnych modeli do ~ 1500pln (im taniej tym lepiej). System operacyjny bez znaczenia :)

 

z góry dziękuję

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...