Skocz do zawartości

Dubaj


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

a czytałem, że można kupić % na lotnisku po wylądowaniu w ZEA, w takim przypadku wszystko jest na legalu?

To jest "trochę" skomplikowane. Można kupić na lokalnym lotnisku po przylocie, czy na wspomnianym przez Ciebie można tego nie wiem. Pozostaje jeszcze kwestia zabrania alkoholu do hotelu, raz samego spożywania go - jesteś turystą a nie rezydentem. Wg mnie średnio się opłaca takie działanie. Możesz mieć potencjalne kłopoty - z tym różnie bywa. Generalnie "posiadanie" alkoholu w ZEA jest przestępstwem - podejście do tego jest zależne od konkretnego emiratu. Najlepiej w tym względzie jest w Dubaju ale nie tam lecisz tylko do innego emiratu.

 

Skup się na atrakcjach a nie na % więcej z tego skorzystasz.

 

Wracając do objazdówki do Dubaju - pytanie jakie atrakcje przewiduje wycieczka z biura podróży. Kolejna sprawa to do, którego hotelu jedziesz i jakie opcje oferuje sam hotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia % po prostu mnie zaciekawiła, jak zresztą pewnie prawie każdego Polaka  ;)

Hotel powinien się sprawdzić, to Hilton 5*

Co do wycieczki do Dubaju niestety na chwilę obecną nie mam pojęcia co oferuje, troszkę jestem zmartwiony, zazwyczaj wypożyczam auto i latamy po obcych landach...  ale jeżeli to ryzykowne to trudno.

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia % po prostu mnie zaciekawiła, jak zresztą pewnie prawie każdego Polaka  ;)

Hotel powinien się sprawdzić, to Hilton 5*

Co do wycieczki do Dubaju niestety na chwilę obecną nie mam pojęcia co oferuje, troszkę jestem zmartwiony, zazwyczaj wypożyczam auto i latamy po obcych landach...  ale jeżeli to ryzykowne to trudno.

Pozdrawiam

M.

 

Byłem 6x w ZEA , jeśli chodzi o % , to nie musisz brać z Polski choć możesz chyba 2litry na osobę , po przejsciu wszystkich bramek na terminalu 3 , bo pewnie tam wylądujesz jest sklep duty free ( po lewej stronie )  , gdzie możesz kupić ile chcesz i czego chcesz ( polecam kupić seszelyjski rum TAKAMAKA :) ) . W Hotelu Hilton 5* będzie na 99% sprzedawany alkohol , ale ceny grube , nie zdziw sie jak za piwo zapłacisz 50-70zł za butelkę 0,33 :). Co do auta z wypożyczalni to są bardzo tanie ! tak samo jak paliwo , nawigacja , ja np. korzystam z Sygic , działa bardzo dobrze , jak również google maps ( po wykupieniu karty z netem ) . trzeba bardzo uważać na fotoradary , jest ich całe mnóstwo i przychodzą zdjęcia do wypożyczalni w przeciągu 12h. Płaciłem to wiem  :biglol: . Ruch co prawda jest specyficzny ale da sie normalnie jeździć , taxi tanie , uber tani . 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na google maps i się sprawdziły - nie trzeba do nich netu. Ściągasz mapy wcześniej w PL lub na wifi w hotelu i już. Na fotoradary trzeba faktycznie uważać, choć ja dostałem fotkę przy grubo ponad 200 i szczęśliwie nic do mnie nie przyszło :)

 

Co do alkoholu to ja wiozłem z Polski (niestety za mało ;) a na lotnisku przeoczyłem i niestety dokupowanie w hotelu to miazga - 1500 PLN poszło nie wiadomo kiedy...


Kwestia % po prostu mnie zaciekawiła, jak zresztą pewnie prawie każdego Polaka  ;)

Hotel powinien się sprawdzić, to Hilton 5*

Co do wycieczki do Dubaju niestety na chwilę obecną nie mam pojęcia co oferuje, troszkę jestem zmartwiony, zazwyczaj wypożyczam auto i latamy po obcych landach...  ale jeżeli to ryzykowne to trudno.

Pozdrawiam

M.

 

Znajomi niedawno wrócili z Hiltona w Ras i niestety są bardzo zawiedzeni (ale oni są bardzo wybredni). Niestety standard typowo egipski. Nie ma porównania do hoteli w Dubaju.

Na pewno nie będzie źle ale nie nastawiaj się na super luksusy żeby nie być rozczarowanym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ściągasz mapy wcześniej w PL lub na wifi w hotelu i już.

można i tak , ale wtedy nie masz bieżących informacji o korkach , karta do netu w miarę tania jest jak pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit,

 

spostrzeżenia jak podajesz są jak najbardziej prawdziwe. Co do duty free to zdaje się piszesz o DXB a nie RKT. Wg mnie wypożyczenie samodzielne samochodu jest sensowne jak jesteś w ZEA trochę dłużej. Jak jesteś na tydzień to wg mnie wypożyczenie jest lekko mało sensowne. Jeżeli ktoś doskonale zaplanuje sobie pobyt i opracuje co chce zobaczyć to będzie to w miarę sensowne. Zwiedzanie/jeżdżenie np Dubaju w piątek i sobotę to jest generalnie bardzo utrudnione zadanie. Więcej czasu będzie zajmowało znalezienie miejsca parkingowo postojowego niż czas na zwiedzanie.
Odnośnie specyfiki jazdy po ZEA - mam także na myśli specyficzne prawo - wiecie co to "blood money". Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest potencjalnie niskie ale zawsze istnieje. O wielu aspektach prawnych mało kto zdaje sobie sprawę.

Koszt wynajmu samochodu to około 100$ - z niskiej półki, koszty paliwa jak się nie mylę to około .6$ za litr (nie znam aktualnej ceny). Do kosztów jeszcze musisz uwzględnić tzw Salik. Nie jestem pewny czy jest możliwość płacenia na stacjach np kartą. Jeżeli jest to doliczają dodatkową prowizję za to.
Co do mandatów - to nie tylko za fotoradar możesz dostać. Często mundurowi stoją na skrzyżowaniach i nawet nie wiesz o tym że "dostałeś" mandat, np za zatrzymanie na skrzyżowaniu (w jego tarczy/obramowaniu). Mandaty możesz sprawdzić online na stronach policji. Musisz wiedzieć tylko w którym emiracie jest zarejestrowany pojazd. Specyfiki której można się spodziewać jest dużo.
Osobną kwestią jest temat parkowania a raczej znalezienia miejsca do zaparkowania. W wielu miejscach jest to płatne, tak więc do chodzą to tego miedzy innymi takie koszty.

Co do % to zastanawiam się czy jedzie się aby mieć "kaca" czy na wakacje. Bez tego da się wytrzymać a przyłapanie na tym że jesteś pod wpływem alkoholu może przysporzyć kłopotów.


Co polecacie zwiedzić. Byliście w Rainbow Sheikh Car Museum? Tyle że z RAK to jest prawie całodzienna wyprawa :).

Edytowane przez pmastal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do duty free to zdaje się piszesz o DXB

Tak rzeczywiście pisze o DXB :)

Co do samochodów to sporo przesadziłeś ;) , wynajem to koszt ok 150 zł za średniej klasy auto , paliwo teraz ok 1,9 PLN za litr :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem w Dubaju i Ras-al-keimah. Alkohol w RAK bez problemu, to biedny emirat i są supermarkety z alkoholem (niedaleko Al-Hamra village), zaopatruje się tam wielu ekspatow, także z Dubaju, gdzie żeby kupić trzeba mieć specjalna kartę (będąc rezydentem, nie wiem jak to jest z turystami). Ceny niższe niż w PL, z wyjątkiem piwa. Standard hoteli wyższy w Dubaju, ale i znacznie drożej.

Muzeum samochodów - do obejrzenia jak ma się czas, trochę tam egzemplarzy stoi. Na pewno nie top na liście zwiedzania.

Co do jazdy samochodem, ruch spory, szczególnie w godzinach szczytu (rano z Sarjah do Dubaju, popołudniu w druga stronę), czasem jak się przejedzie zjazd (a ślimaki i ilośc pasów zacna, wiec o to nie trudno) to można ze 30 minut stracić. Blood money to już nie to co kiedyś, poza tum auto z wypożyczalnie bierze się z pełnym pakietem ubezpieczenia premium.

Ogólnie miejsca na wycieczkę fajne, spędzić kilka dni ok. Udanego wypoczynku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit,

 

spostrzeżenia jak podajesz są jak najbardziej prawdziwe. Co do duty free to zdaje się piszesz o DXB a nie RKT. Wg mnie wypożyczenie samodzielne samochodu jest sensowne jak jesteś w ZEA trochę dłużej. Jak jesteś na tydzień to wg mnie wypożyczenie jest lekko mało sensowne. Jeżeli ktoś doskonale zaplanuje sobie pobyt i opracuje co chce zobaczyć to będzie to w miarę sensowne. Zwiedzanie/jeżdżenie np Dubaju w piątek i sobotę to jest generalnie bardzo utrudnione zadanie. Więcej czasu będzie zajmowało znalezienie miejsca parkingowo postojowego niż czas na zwiedzanie.

Odnośnie specyfiki jazdy po ZEA - mam także na myśli specyficzne prawo - wiecie co to "blood money". Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest potencjalnie niskie ale zawsze istnieje. O wielu aspektach prawnych mało kto zdaje sobie sprawę.

 

Koszt wynajmu samochodu to około 100$ - z niskiej półki, koszty paliwa jak się nie mylę to około .6$ za litr (nie znam aktualnej ceny). Do kosztów jeszcze musisz uwzględnić tzw Salik. Nie jestem pewny czy jest możliwość płacenia na stacjach np kartą. Jeżeli jest to doliczają dodatkową prowizję za to.

Co do mandatów - to nie tylko za fotoradar możesz dostać. Często mundurowi stoją na skrzyżowaniach i nawet nie wiesz o tym że "dostałeś" mandat, np za zatrzymanie na skrzyżowaniu (w jego tarczy/obramowaniu). Mandaty możesz sprawdzić online na stronach policji. Musisz wiedzieć tylko w którym emiracie jest zarejestrowany pojazd. Specyfiki której można się spodziewać jest dużo.

Osobną kwestią jest temat parkowania a raczej znalezienia miejsca do zaparkowania. W wielu miejscach jest to płatne, tak więc do chodzą to tego miedzy innymi takie koszty.

 

Co do % to zastanawiam się czy jedzie się aby mieć "kaca" czy na wakacje. Bez tego da się wytrzymać a przyłapanie na tym że jesteś pod wpływem alkoholu może przysporzyć kłopotów.

 

 

Co polecacie zwiedzić. Byliście w Rainbow Sheikh Car Museum? Tyle że z RAK to jest prawie całodzienna wyprawa :).

 

Jakoś tak postraszyłeś mocno z tym wypożyczaniem samochodu. Nie wypożyczałem, choć pamiętam że nie było aż tak drogo. Paliwo duuużo tańsze niż podajesz - mniej więcej tyle, co pisał carfit.

Poruszanie się po ulicach nie jest dramatem. Wystarczy poruszać się z dozwoloną prędkością i po kłopocie.

Ale wg mnie tam najlepiej jest jeździć wszędzie taksówkami. Jest naprawdę tanio. Po mieście 10-20zł, a półgodzinny kurs to około 40-60zł.

 

Ściągasz mapy wcześniej w PL lub na wifi w hotelu i już.

można i tak , ale wtedy nie masz bieżących informacji o korkach , karta do netu w miarę tania jest jak pamietam.

 

Ale do kupienia karty nie potrzebny jest jakiś rezydent? Tam pamiętam jest obowiązek rejestracji każdego pre-paida.

 

 

Jeszcze a propos alk.

 

Ta cała prohibicja i zakazy, to .... jak wiele rzeczy w ZEA - hipokryzja.

O ile w Dubaju rzeczywiście nie kupi się alk bez karty rezydenta, to w bliźniaczej sieci w Abu Dhabi już bez problemu. Nie wiem jak w innych Emiratach. Sieć nazywa się Spinney's.

Wwożenie, czy też zakup w bezcłówce na lotnisko po przylocie i zabieranie do hotelu - to też nie jest problemem.

 

Oczywiście należy zachowywać się kulturalnie, nie wychylać się, jeśli w stanie "wskazującym", to poruszać się taksówkami, nie pieszo, ubierać się najlepiej według ich "kodu", wtedy nie naraża się na żadne większe nieprzyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, kwotę podałem na podstawie danych osoby która tydzień temu była w ZEA. Koszt wynajmu to było 350AED + pozostałe koszty. Co do ceny paliwa to nie znam 100% aktualnej. Nie przeliczam na złotówki, z prostej przyczyny. W cenę za paliwo się wstrzeliłem jak widzę: 60 centów za litr. Cena była jeszcze niższa ale ostatnio szła w górę. Zatankowanie 70 litrów super za 125 AED to była norma teraz to jak posiadam wiedzę jest około 175AED.

 

 

Ile czasu przebywaliście w ZEA? Posiadaliście "Alcohol Licence"? Ciekawe że w marketach możesz kupić alkohol a jeszcze większa że w Abu Dhabi szybciej kupisz niż w Dubaju.

 

Zgadza się, prawo w ZEA jest "często zaskakujące i skomplikowane".

 

Aktualnie nikt nie przesłał propozycji co zwiedzić. Mogę się zgodzić że muzeum samochodów nie musi być na szczycie zwiedzania - ale uważam że jak się ma dużo czasu to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyleciałeś do DXB i przy okazji przyleciałeś Emirates. Ceny podane na stronie oznaczają że to jest minimalna kwota, Kolejna sprawa cena jaką podałem jest od osoby, która była tydzień temu w ZEA i taką dostała przy ofercie wynajmu. W Dubaju może być taniej.

 

Dalej nie podaliście co jest warte zwiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ceny podane na stronie oznaczają że to jest minimalna kwota

Uwierz mi korzystam z rentalcars.com nie od dziś ;) i nie tylko w DXB , ceny owszem są z podstawowym ubezpieczeniem , ale za tyle możesz wypożyczyć, możesz również ubezpieczyć kaucję na  karcie kredytowej w razie wypadku , wtedy masz full insuarance znacznie taniej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ceny podane na stronie oznaczają że to jest minimalna kwota

Uwierz mi korzystam z rentalcars.com nie od dziś ;) i nie tylko w DXB , ceny owszem są z podstawowym ubezpieczeniem , ale za tyle możesz wypożyczyć, możesz również ubezpieczyć kaucję na  karcie kredytowej w razie wypadku , wtedy masz full insuarance znacznie taniej :)

 

Nie zaprzeczam temu i nie staram się polemizować za wszelką cenę ze jedynie słuszne dane podaję. Jest to zawsze szacunek. Jak wiadomo dochodzą do tego koszty przewalutowania itp. Kwoty które podałem są jak wspomniałem wcześniej od osoby która była na miejscu i jakie koszty ponosiła.

 

Co polecasz zwiedzić w ZEA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co polecasz zwiedzić w ZEA?

 

Oprócz samego Dubaju , który dla mnie jest fantastyczny , to z pewnością Sheikh Zayed Grand Mosque w Abu Dabi , a będąc tam koniecznie wpaść na kawkę do Hotelu Emirates Palace , i Ferrari World .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ile czasu przebywaliście w ZEA? Posiadaliście "Alcohol Licence"? Ciekawe że w marketach możesz kupić alkohol a jeszcze większa że w Abu Dhabi szybciej kupisz niż w Dubaju.

Oczywiście, że nie posiadałem licencji. W zwykłych marketach nie ma alkoholu. Podałem sieć marketów alkoholowych. Kupowałem osobiście wielokrotnie alk w Spinney's w AbuDhabi. Natomiast w Dubaju spróbowałem i nie mogłem. Poproszono mnie tam  o licencję lub jako minimum o kartę rezydenta. Mimo, że miałem ją wyrobioną, to nie mogłem korzystać - trzymał ją mój pracodawca.

 

 

 

Aktualnie nikt nie przesłał propozycji co zwiedzić.

Zwiedzanie omówione zostało na poprzednich dwóch stronach tego wątku. Ja nie mam nic do dodania. Jeśli mnie sprawdzasz, piszę tylko o tym co widziałem, robiłem i gdzie byłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zwiedzanie omówione zostało na poprzednich dwóch stronach tego wątku. Ja nie mam nic do dodania. Jeśli mnie sprawdzasz, piszę tylko o tym co widziałem, robiłem i gdzie byłem. :)

Nie sprawdzam Ciebie. Pytam o wrażenia innych i co polecają. Twoje opisy są bardzo ciekawe i interesujące. Jak wspominasz dużo było w budowie itp. Zmiana przepisów wizowych jak najbardziej także zmieniała się i teraz jest nazwijmy lepiej. Wymiana doświadczenia i wiedzy zawsze jest interesująca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...