Skocz do zawartości

Czunik cisnienia powietrza w kolach


artix

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzilem cisnienie moim manometrem i tym na stacji nastepnego dnia - bylo idelanie 2.3 przod; 2.2 tyl.

 

Prawdopodobienstwo, ze czujnik w nowkach oryginalnych felgach jest uszkodzony jest znikome, wiec raczej polubie sie z zolta diodka do ponownej zmiany kol na jesieni na zimowe. Pol roku z diodka, pol bez :-)

 

A poza tym to ten system jest do doopy, jezeli zauwazyl zmiane kol dopiero po kilkudziesieciu kilometrach. Howgh :!:

 

Dziekuje za dobre rady, mimo to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czujniki trzeba zaprogramować i działaja OK - nie jest do tego konieczny Subaru Select Monitor a jedynie laptop z kawałkiem odpowiedniego softu, który nie boi się gniazda US.. U mnie działa to super - zapala się gdy ciśnienie spada poniżej 2.0 a powinno być 2,2 - 2,3.

Z tego co wiem to ten system czujnik-komp weryfikuje ciśnienie przejechaniu 5,5 mili od uruchomienia silnika i zebraniu kilku parametrów (m.in. temperatury) stąd czasami jego jakby brak działania..

Na pw mogę polecić firemkę, która daje sobie z tym radę (pw bo spoza ASO) - okolice Wawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u nich na przeglądzie z moją Tribecą i rozmawiałem m.in. o tym - chociaż specjalizują się w Subaru to robią też czujniki w innych autach US, Nissany, Toyoty itp. które mają czujniki na 315MHz ale o soft nie pytałem - będę jutro jechał to wpadnę i podpytam.. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - mieli przypadek kiedy panowie z ASO przyjechali :-) bo nie dali rady a obiecali... Moi znajomi poprosili o 350zł za wszystkie czujki (jakiś czas temu - może teraz jest drożej - nie wiem) a ASO 200zł za koło od klienta :-) kosmos jakiś :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sezon zimowy juz za moment wiec postanowilem zalozyc moje oryginalne kola na zimowkach (z oryginalnymi wprogramowanymi czujnikami).Panowie zakladajacy kola twierdzili, ze system zwariuje jak zrobie przekladke kol przod - tyl i probowali mnie namowic na przekladanie opon, tak aby felgi trafily dokladnie na swoje miejsce.

Po odpaleniu zolta kontrolka cisnienia zapalila sie (tak samo jak na moim komplecie kol letnich z czujnikami, ktore nie sa wprogramowane), ale po przejechaniu kilku kilometrow zgasla i wiecej sie nie pojawila.To potwierdza, ze systemowi jest dokladnie wszystko jedno, ktore kolo gdzie sie znajduje, wystarczy miec je w zasiegu odbiornika z cisnieniem nie nizszym niz 2.0

 

Crazy_Ivan,

Mialem w reku czujnik, ktory widzisz w linku pierwszego posta. Na pewno wyglada na hermetycznie zamkniety (pracuje na cisnienie) i nie jest ten czujnik standardowo rozbieralny. Byc moze znajdziesz w srodku jedna ze standardowych baterii, ale czujnik ma jednak juz swoja wage, wiec jezeli go rozprujesz, to trzeba bedzie go potem zalepic dokladajac mu jeszcze wiekszej wagi. Wiec chyba skorka za wyprawke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem na pozbycie sie problemu jest pozbycie sie czujnikow i zarowki w zegarach, te czujniki nikomu do niczego nie sa potrzebne cisnienie od wielu lat sprawdzalo sie i nikomu to nie przeszkadzalo. Jezdzilem 3 tyg Lanosem i strasznie wku... jest ta lampka teraz kolege denerwuje, dodam ze zeby lampka przestala swiecic musialem napompowac z 2.4-2.5bar wg manometra na stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artix! Sprawdzałeś ponownie cisnienie w oponach?Wiesz pewnie, że system ten jest BARDZO wrażliwy na zmiany cisnienia. Wystarczy nawet , że spadnie temperatura na zewnątrz o kilka stopni i kontrolka się zapala :!:

 

... a może próbował ktoś z azotem :?: teoretycznie powinien wykluczyć takie wahania ... :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a może próbował ktoś z azotem teoretycznie powinien wykluczyć takie wahania ...

Myslałem o tym...ale nie próbowałem. Może na wiosnę. Ostatnio sprawdzając ciśnienie napompowałem (w południe, temp ok.15 stopni C) o 0.2 Bar więcej od zalecanego i jest spokój. Czujniki są tak wrażliwe, że gdy ruszam czasem wcześnie rano i trochę opony się rozgrzeją na trasie, lampka gaśnie. W cyklu miejskim nadal by świeciła :!:

Najlepszym sposobem na pozbycie sie problemu jest pozbycie sie czujnikow i zarowki w zegarach, te czujniki nikomu do niczego nie sa potrzebne cisnienie od wielu lat sprawdzalo sie i nikomu to nie przeszkadzalo.

Kiedyś stosowano dętki i też było super! :wink: :mrgreen: Czujnik naprawdę się sprawdza, szczególnie w oponach niskoprofilowych, gdzie trudno (szybko :!: ) wyczuć spadek ciśnienia.....szczególnie na prostej przed ostrym zakrętem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

i przyslowiowa d...a, musze poprosic o dalszea pomoc, auto sprowadzone kontrolka swieci ciagle a kola zimowki bez czujnikow i co????

 

[ Dodano: Nie Gru 13, 2009 6:27 pm ]

ponoc wylaczenie wtyczki z urzadzenia odbiorowego sygnal pomorze, sprawdzalem i d...pa :twisted: co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyslowiowa d...a, musze poprosic o dalszea pomoc, auto sprowadzone kontrolka swieci ciagle a kola zimowki bez czujnikow i co????

 

[ Dodano: Nie Gru 13, 2009 6:27 pm ]

ponoc wylaczenie wtyczki z urzadzenia odbiorowego sygnal pomorze, sprawdzalem i d...pa co dalej

Ale o co chodzi? Nie rozumiem. Chciałbyś, żeby kontrolka migała?

EDIT:

Dzisiaj zmieniłem koła na zimowe (felgi bez czujników) i kontrolka świeci ciągle. Zrobiłem tylko kilka kilometrów - ~5. Z tego co pamiętam, kontrolka zacznie mrugać po przejechaniu większej ilości kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie chciałbym kupić i wymienić uszkodzony czujnik ale który, najlepiej kupię wszystkie ale kto mi to przyuczy?

Dziwne zdanie :roll:

 

Skąd wiesz, że masz uszkodzony czujnik?

Nie wiem, czy źle szukam, ale w tym temacie napisałeś tylko:

i przyslowiowa d...a, musze poprosic o dalszea pomoc, auto sprowadzone kontrolka swieci ciagle a kola zimowki bez czujnikow i co????

 

[ Dodano: Nie Gru 13, 2009 6:27 pm ]

ponoc wylaczenie wtyczki z urzadzenia odbiorowego sygnal pomorze, sprawdzalem i d...pa co dalej

_________________

Z czego NIC nie wynika i trudno Ci pomóc :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec pokolei, sprowadzone auto - kontrolka swieci( nie miga), skad wiem ze czujnik do wymiany - nie wiem to tylko moje przypuszczenie ponieważ byla uszkodzona felga. Najlepiej sprawdzic czujniki a potem komputer ale gdzie to moge zrobi tego już nie wiem? przepraszam za haotycznosc :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec pokolei, sprowadzone auto - kontrolka swieci( nie miga), skad wiem ze czujnik do wymiany - nie wiem to tylko moje przypuszczenie ponieważ byla uszkodzona felga. Najlepiej sprawdzic czujniki a potem komputer ale gdzie to moge zrobi tego już nie wiem? przepraszam za haotycznosc :oops:

Artur1973 - Już sam nie pamietam, czy musi mrugać. Kiedys wydaje mi się, że mrugała. U mnie (po zmianie na koła bez czujników) świeci ciągłym światłem, nie mruga. Zrobilem już z 300 km i napewno system działa poprawnie

Pisalem już o tym, jak wrażliwe są czujniki na zmiany temperatury zewnętrznej, dlatego na wszelki wypadek radzę Ci jeszcze raz podjechać na stację i dokładnie sprawdzić ciśnienie w kołach :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...