Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

faza20, DETT

dzieki o to własnie mi chodziło :)

 

Panowie dla pewności, otwór centrujący do Imprezy to 56? Bo już zaczynam się gubić od natłoku ogłoszeń :o

56,1mm z tego co pamietam.

Jesli sie myle to poprawcie mnie prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

faza20, DETT

dzieki o to własnie mi chodziło :)

 

Panowie dla pewności, otwór centrujący do Imprezy to 56? Bo już zaczynam się gubić od natłoku ogłoszeń :o

56,1mm z tego co pamietam.

Jesli sie myle to poprawcie mnie prosze.

 

Nie ma co poprawiać - 56,1. Tak samo jak w Daihatsu B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dziwny efekt wizualny... felgi wzgledem seryjnych mniejsze o cal, opony to rozmiarowy zamiennik (225/60-17 zamiast 225/55-18)

Sadze, ze efekt "malych" kolek poteguja czarne nakladki na nadkolach

 

fb7ed9edc05dfc70med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym jeździł tam gdzie jeździsz to zrobiłbym dokładnie tak samo.

 

Ale tu nie chodzi tylko o wyglad - na zime zawsze lubie ciut wiecej gumy/miesa :)

 

OBK od MY10 i Forek od MY13 zdecydowanie lepiej wygląda zimą na 18" ale to w klimacie jaki mamy w PL się sprawdzi. Dlatego chciałem zamienić w tym roku 17" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie śmigacie na felgach z grupy VAG? Dedykowanego do subaru ciężko cokolwiek znaleźć natomiast z audi, VW, itd jest trochę fajnych kółek.. Czy oprócz innej średnicy otworu centrującego, coś jeszcze może dyskwalifikować użycie takich felg w Subaru (oczywiście mam na myśli felgi gdzie rozstaw, szerokość felgi oraz ET spełniają kryteria dla Subaru) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z większych Toyot też poszukaj - Avensis T25 na przykład. Często nadają się płaskie nakrętki, które przychodziły z OEM alusami Subaru. Trzeba tylko roztoczyć otwór centrujący, bo Toyot ma fi=54,1.

Chyba od pewnego momentu Fordy też mają PCD 5x100, ale nie badałem tematu dogłębnie.

Z felgami do VAG'ów to zwykle jest tak, że mają dużo niższe ET i to jest najbardziej problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może ktoś coś doradzi, piastę mam 56,1 a chce założyć felgę 56,6 naturalnie zrobiłbym to pierścieniami ale takich nie ma. Podobno można zrobić takie małe z puszki, ktoś ma jakieś inne sugestie co robić? Roztoczyć otwór w feldze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...