Skocz do zawartości

DOHC vs SOHC


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Które silniki są lepsze? Które przy tej samej pojemności osiągają większą moc (wolnossące)?

Jakie są wady i zalety w/w silników?

Czy turbo były tylko DOHC?

Wiem, tylko tyle że wolnossące SOHC są bezkolizyjne, zastanawiam się jaki silnik będzie lepszy jeśli chciałbym sobie zmienić z 2.0 SOHC na np 2.5.

 

na temat bezkolizyjności SOHC:

 

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... ht=rozrzad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

troche odkopie temat.

 

czyli jesli dobrze zrozumiałem żeby wsadzic 2,5 to napęd (przełozenia biegów jak i przełozenei główne) z 2,0 125KM bedą OK. problem bedzie w elektronice??

 

A drugie pytanie czy 2,5 150KM to SOHC czy już DOHC?? takie koło 1998-99 roku.

I jeszcze jakim momentem dysponują te silniki?? wyczytałem że około 230Nm ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziek iza odpowiedź, to znaczy że te 2,5 by zrobiło całkiem przyjemne autko do jazdy na codzień z takiej Imprezy :roll:

 

a jak wyglądają róznice w skrzyni i dyfrze?? ktoś wie?? jak by sie zachował skrzynka od 2,0 z motorem 2,5??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Które silniki są lepsze? Które przy tej samej pojemności osiągają większą moc (wolnossące)?

Jakie są wady i zalety w/w silników?

Czy turbo były tylko DOHC?

Wiem, tylko tyle że wolnossące SOHC są bezkolizyjne, zastanawiam się jaki silnik będzie lepszy jeśli chciałbym sobie zmienić z 2.0 SOHC na np 2.5.

 

w przypadku starszych Subarowskich 2.5 silnikow, SOHC afaik sa znacznie mniej-problemowe...

pierwsze 2.5 DOHC (ktore byly niczym innym tylko "rozwierconymi" 2.2 - ktore z kolei (chyba) byly rozwierconymi 2.0 :mrgreen: ) mialy notoryczne problemy z przegrzewaniem sie... wlasnie dlatego Subaru zmienilo 2.5 DOHC na 2.5 SOHC (chyba od MY'99 w Europie i od MY'00 w USA), a moc pozostala podobna...

o nowszych silnikach 2.5 wiem niewiele :grin:

 

a turbo byly takze i SOHC... USDM Legacy turbo 2.2 SOHC (i bez IC)

 

Czesc Wam,

W takim razie mam pytanie: forek 2,5 XT model 2006 (czyli w budzie po FL) a produkcja 2005 w opisie ma 2.5L H4 SFI SOHC 16V od hamerykanow ale wyczytalem na pewnie stronie: http://www.cars101.com/subaru/forester/ ... r2006.html ze 2,5 XT nie ma SOHC ale ma DOHC i teraz mam zagwostke. Mozecie pomoc?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ktos sie dowie, ze ma bezkolizyjny i pasek bedzie zmieniał co 200tys km:PPPP

Z ciekawosci EJ20 SOHC regulacja luzów zaworowych na blaszkach a EJ20 DOCH ma tez blaszki czy hydraulikę?? Mowie o wolnym ssaku impreza klasyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z ciekawosci EJ20 SOHC regulacja luzów zaworowych na blaszkach a EJ20 DOCH ma tez blaszki czy hydraulikę?? Mowie o wolnym ssaku impreza klasyk.

W moim 2.0 regulacja za pomocą szczelinomierza i śrubek.

Godzina roboty razem z kawą między stronami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja po ostatniej wymianie łożyska mam dojść smarów itp, wiec oddaje do zrobienia cala regulacje wymiane uszczelnien wszystkich, rozrządu itp, A niech inni teraz poklną :PPP

 

Mam nadzieje, panowie tylko od zaturbionych aut dadzą rade:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...