Skocz do zawartości

Przegląd techniczny


Bjern

Rekomendowane odpowiedzi

no to automata możesz bezpiecznikiem chybaprzełączyc do trybu "serwisowego" i masz wtedy ośkę...na przegląd jak znalazł.

 

Czytałem coś takiego w instrukcji o przełączeniu w tryb FWD i nawet widziałem miejsce w skrzynce bezpieczników tyle, że instrukcja mówi, iz nie dotyczy to 3.0 H6. :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz reduktor ? Jeśli masz , to wystarczy dżwignię ustawić pośrodku i masz rozłączone napędy .

po raz kolejny piszesz bzdury na forum :!: (1 raz o lancuchach tylko na przednia os) napedow w subaru ze skrzynia reczna nie da sie rozpiac chyba ze wyjmiesz pol oski lub wal :!: :!: :!:

wyjatkie jest wersja ze skrzynia A/T o poj 1.8, 2.0 i 2.5

 

zeby zrobic przeglad i test hamulców nalezy cieciom - leniom kazac podlozyc rolki pod przednie a potem tylne kola zeby mogly sie swobodnie obracac :!: . Jak nie maja rolek jechac na inna stajce diagnostyczna :!: jak pojechalem i rolki sie znalazly po moim stanowczym rzadaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRAF Tekst jest z kwietnia i pisany w innym kontekście , więc nie wyrywaj tego , bo nie o to chodziło . Ten temat ewoluował i tamten wpis nie ma wiele wspólnego co potem się stało . :roll:

 

[ Dodano: Czw Gru 17, 2009 4:09 pm ]

Ja wtedy uczyłem się obsługi komputera i na pytanie PW odpowiedziałem publicznie . Pytanie było o podobnym temacie i dlatego tak wyszło . Odpowiedzi nie edytowałem , bo nie wiedziałem , że można tak zrobić i nie zrozumiałem dlaczego są ataki na mnie . Teraz widzę swój bład i teraz tak bym nie napisał na ogólnym . Odpowiedż była przeznaczona dla konkretnej osoby . :oops: Edytował nie będę

 

[ Dodano: Pią Gru 18, 2009 8:51 am ]

po raz kolejny piszesz bzdury na forum :!: (1 raz o lancuchach tylko na przednia os)

Bjern że zakładasz łańcuchy na obie osie to wiem , ale jak się zakłada łańcuchy w subaru na koło zapasowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel

Trochę dla wyjaśnienia wątpliwości.

1. W samochodach z M/T i reduktorem nie da się odłączyć osi przedniej od tylnej (połączone na stałe przez mechanizm różnicowy z blokadą wiskotyczną); przełożenie reduktora w pozycję pośrednią ma taki sam skutek, jak przełączenie skrzyni w położenie neutralne ( = odłączenie silnika od napędu).

2. W samochodach z 5 A/T (np. H6, Spec B, Tribeca, Legacy 2.5GT) - j.w. Różnica polega na tym, że blokowanie centralnego dyferencjału nie następuje wiskozą, lecz elektronicznie sterowanym sprzęgłem wielopłytowym mokrym.

3. Generalnie przy krótkim badaniu nie widzę problemu, gdyż w momencie hamowania i tak następuje blokowanie ( = zatrzymanie) wszystkich kół. Krótki moment niewielkiej różnicy obrotów pomiędzy osiami (bo rolki hamulcowe kręcą zazwyczaj dość wolno) nie powinien mieć negatywnego wpływu na system. Oczywiście nie należy po wjechaniu na rolki i ich uruchomieniu długo czekać z podjęciem badania = naciśnięciem hamulca.

 

Pozdrowienia

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Forka my 2004 w automacie, gdy chciałem zrobić przegląd na Bielanach w stacji diagnostycznej, z której dotychczas korzystałem, zostałem przez facia spławiony i wysłany do czegoś co zwie się Okręgową Stacja Diagnostyczną i mieści się przy ul. Staniewickiej 3 w Warszawie, tam przegląd został zrobiony bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji o tej tylnej forkowej ala szperze to mam wątpliwości co do jej działania bo:

 

auto wisiało na podnośniku na luzie, kiedy kiedyś kręciłem jednym tylnym kołem kręciły się wszystkie pozostałe, a ostatnio jak kręciłem jednym tylnym to kręciły się oba przednie a drugie tylne stało bez ruchu. ot ciekawostka, być może ręczny przytrzymywał ale ale nawet żeby to skoro jest szpera to nie powinienem móc tego pokręcić tak, że jedno się obraca a drugie nie. Przy następnej zmianie opon znowu to sprawdzę. Na pewno jak kręcę przednie to kręci się tylko drugie przednie ale w drugą stronę i wiem, że tak ma być.

 

Co do testów to byłem i na rolkach i i na płytach i wolę płyty bo opony zdecydowanie lepiej po takim hamowaniu wyglądają. dzięki 4x4 ręczny sam przez się też jest 4 koła :mrgreen:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Forka my 2004 w automacie, gdy chciałem zrobić przegląd na Bielanach w stacji diagnostycznej, z której dotychczas korzystałem, zostałem przez facia spławiony i wysłany do czegoś co zwie się Okręgową Stacja Diagnostyczną i mieści się przy ul. Staniewickiej 3 w Warszawie, tam przegląd został zrobiony bez żadnych problemów.

 

Tak z ciekawości, w którym miejscu na Bielanach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...