Skocz do zawartości

Panewki


Krzychu24

Rekomendowane odpowiedzi

zawsze mnie to zastanawiało czy profilaktyczna wymiana panewek w Subaru jest opłacalna tj. czy wydanie załóżmy 2-5 tyś zł na ich wymianę pozwoli uniknąć remontu silnika czy najlepszym wyjściem jest jednak nie myśleć o tym  i jeździć do zastukania i wtedy robić wszystko po kolei poprawiając fabrykę?



w renault profilaktyczna wymiana panewek wydłuża życie silnika - przynajmniej w autach które znam więc zakładam że w Subaru jest podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zaczną stukać to tak naprawdę potrzebujesz mierzyć korbowody sprawdzać, ew. szlifować wał, lub nowy wał, przy wymianie nie uszkodzonych panewek podobna procedura koszty nie wiele niższe, więc uważam, że profilaktyczna wymiana panewek jest zbędna, jak już chcesz robić profilaktycznie to w komplecie można zrobić pierścienie głowice itd: ) profilaktycznie:P Jak wszystko ładnie śmiga nie ma co sobie nadawać roboty i kosztów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku panewek akurat koszty są dużo niższe - mówię o leczeniu przed niż po.

Też jestem zwolennikiem wymiany panewek, zależy od modelu samochodu. Niektórzy producenci zalecają profilaktyczną wymianę co 100 tyś km.

Zawsze mniej boli potem. Kolega AlexClyde bardzo się myli pisząc że koszty niewiele niższe, zwłaszcza że wał do wymiany (ostatecznie szlif) i przeważnie korbowód na którym stanęła.Koszty bez porównania większe, zwłaszcza że wtedy trzeba ściągać głowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku panewek akurat koszty są dużo niższe - mówię o leczeniu przed niż po.

Też jestem zwolennikiem wymiany panewek, zależy od modelu samochodu. Niektórzy producenci zalecają profilaktyczną wymianę co 100 tyś km.

Zawsze mniej boli potem. Kolega AlexClyde bardzo się myli pisząc że koszty niewiele niższe, zwłaszcza że wał do wymiany (ostatecznie szlif) i przeważnie korbowód na którym stanęła.Koszty bez porównania większe, zwłaszcza że wtedy trzeba ściągać głowice.

Jak chcesz w Subaru wymienić panewki bez ściągania głowic? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem, w Subaru jeszcze nie wymieniałem :P

 

:D

 

Jednak jest ciut inaczej i wymiana panewek profilaktycznie, nie posiadając własnego warsztatu i wolnego czasu to bez sens.

Znaczy można to zrobić, ale od razu na poważnie z przeglądem każdej śrubki w silniku a to koszty już dość spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...