Skocz do zawartości

Co ile wymiana oleju


lukA87

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

 

Niedługo strzeli rok odkąd mam Forka i tu moje pytanie co powinienem zrobić przy przeglądzie poza olejem i filtrem?

 

W ogóle jakie są bezpieczne interwały wymian oleju? 

 

Interwał wymiany zależy od stylu jazdy. Jak zgodnie z przepisami to 15kkm jest OK (zobacz w manualu) Jaki masz przebieg lub który to przegląd (może dojść wymiana oleju w skrzyni biegów)?  

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg od wymiany 9 500 no i mija właśnie rok dlatego pomyślałem że przed podbiciem dowodu rejestracyjnego zrobię mu pełen przegląd. 

 

W skrzyni co ile trzeba zmieniać? 

 

15kkm lub rok. Więc jest dobry moment.

Skrzynia co 60kkm. Pamiętaj też od pasku rozrządu czy na niego czasem nie pora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd regulację zaworów zrobiłem rok temu więc jeszcze trochę :)

 

To może jeszcze filtr przeciw pyłkowy do wymiany (o ile jest). Tarcze, klocki do kontroli tak samo jak czyszczenie hamulców, zawiedzenie też do sprawdzenia poszukaj na Forum takiej rozpiski co się robi na przeglądach w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wg mojej instrukcji (dotyczącej forków xt i x) jeśli samochód użytkowany jest w warunkach intensywnej eksploatacji to olej silnikowy i filtr oleju powinny być wymieniane częściej, niż 1x w roku  (lub co 15 tys. km). Warunki te są takie, że praktycznie każdy subi w Polsce powinien częściej przechodzić czynności serwisowe (np: eksploatacja w czasie bardzo niskich temperatur, holowanie przyczepy, częste jazdy na krótkim dystansie, jazda na drogach silnie zakurzonych i drogach nierównych/ zabłoconych, jazda na drogach posypywanych sola (no to akurat dotyczy okresowych przeglądów pod kątem rdzy). Ja postanowiłem wymieniać olej 2x w roku, czyli co jakieś 4-5tys. km - wiem, może jest to przesada (bo samochodzik ma u mnie lekkie życie!) ale co tam, niech ma - na pewno mu to nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...