Skocz do zawartości

Projekt oklejenia SUBARU Imprezy STI


bor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki mały konkursik. 

 

A mianowicie chciałbym okleić swojego STI  zgodnie z wizualizacją swojej firmy, jednak przy zachowani charakteru samochodu oraz w nawiązaniu do rajdówki. Poniżej umieszczam aktualne zdjęcia Autka(w zimie i na niektórych rajdach sa białe felgi) 

 

Autem jeżdżę amatorsko, jednak warto aby przy okazji Impreza była widoczna i zarabiałana swoje utrzymanie... :)

tematyką ma byc firma www.mrjob.pl, (do osób zainteresownaych  a wyślę stałą wizualna firmy oraz loga w rożnych formatach, prosze o kontakt na priv)

 

Firmy graficzne które przedstawiały swoje propozycjie bardziej chciały je okleić jak auto dla Handlowca, niż amatorską rajdówkę, zabrakło im tego czegoś.... może pasji do sportu....oraz do SUBARU

 

Stad moja propozycja "konkursu" jury bedzie mało demokratyczne, gdyż praktycznie jednoosobowe :)jednak opinię na formum będa dla mnie bardzo cenne .

Liczę że trafie na pasjonatów którzy znają sie na grafice i mają fajne pomysły. Nagroda w konkursie jest satysfakcja ....oraz jeśli projekt zostanie wykorzystany chociaż w 50% dodatkową nagroda będzie 1 L Jacka D :).

 

Auto chciałbym okleić do końca stycznia zatem termin zgłaszania propozycji proponuje do 23-01-2016,

24-25 zrobimy głosowanie i ogłoszenie wyników :)

zapraszam do zabawy oraz wsparcia :)

post-20406-0-21559500-1452025782_thumb.jpg

post-20406-0-15071400-1452025783_thumb.jpg

post-20406-0-17607100-1452025784_thumb.jpg

post-20406-0-25208100-1452025785_thumb.jpg

Edytowane przez rafal_legnica@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy graficzne które przedstawiały swoje propozycjie bardziej chciały je okleić jak auto dla Handlowca, niż amatorską rajdówkę, zabrakło im tego czegoś.... może pasji do sportu....oraz do SUBARU

 

Zaprezentuj tutaj projekty firm, które przedstawiły swoje propozycje.... zobaczymy jak to wygląda..... i co Ci się nie podoba, czego nie chciałbyś robić.

 

Jest wiele firm, które oklejają samochody. W internecie jest masa oklejonych rajdówek subaru. Można się tym zainspirować. Przecież firma z Tobą rozmawia co do Twoich oczekiwań i można im podrzucić choćby przykładową grafikę z internetu aby wiedzieli mniej więcej o co Ci chodzi..... 

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal_legnica@wp.pl: chcesz okleić samochód który ma reprezentować Twoją firmę, a pewnie chciałbyś żeby brano ją na poważnie i oklejenie było profesjonalnie.

To, co tu próbujesz uwskutecznić to jest tzw. crowdsourcing, czyli taka spekulatywna metoda na uzyskanie dizajnu.

Żaden profesjonalny grafik na coś takiego się nie zgodzi, plus nawet nieprofesjonajny niewydarzeniec nie poświęci wielu roboczogodzin na stworzenie czegoś, za co najpewniej nie zostanie wynagrodzony, lub dostanie w zamian satysfakcję, czy tzw. "będziesz pan miał do portfolio" i przysłowiową flaszkę. Więc zostaniesz w najlepszym wypadku z jakimś półprofesjonajnym ulepem najpewniej stworzonym amatorsko i bez zachowania podstawowych zasad dizajnu na darmowych czy stockowych fontach i grafikach. Także to jest stytuacja loose-loose bo i Ty i "grafik nie bhędziecie z wyniku usatysfakcjonowani.

Moja rada: poszukaj jeszcze agencji, poprzeglądaj ich portfolia, wysupłaj z budżetu odpowiednią kwotę, zainwestuj czas w stworzenie porządnego briefu, a dostaniesz produkt wart swojej ceny.

A jeśli upierasz się jednak na crowdsourcingu to zaloguj się na któryś contest crowdsourcing, stwórz projekt, ustal jakąś kwotę za dizajn i czekaj co wpadnie. Ale nie licz na cuda: http://99designs.com/contests

 

Ja osobiście żadnych do dizajn-contestów nie przystępuję.

http://www.nospec.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście eurojanek ma rację, porządny, dopracowany i indywidualny projekt wymaga czasu i dużo godzin pracy dobrego grafika. Nie wiem czy akurat zainteresowanemu o to właśnie chodzi. 

 

Już sam fakt, że będzie widoczne niebieskie STI z rajdowym oklejeniem (nie koniecznie robionym przez rok i zespół 100 osobowy) zwraca na siebie uwagę.... większość osób widzi takie auto w ruchu i dość krótko, dlatego dla nich nie będzie możliwe dokładne śledzenie każdego detalu na samochodzie. Na parkingu czy innym miejscu postojowym też nie będzie się chodzić w kółko przez godzinę i analizować.

Ma zrobić wrażenie i pozostawić w głowie potencjalnego odbiorcy nazwę firmy.

 

Moim zdaniem w miarę ogarnięta agencja, która oklejała już samochody bez problemu taką kompleksową usługę wykona.

 

To auto jest tak charakterystyczne, że wystarczy duży napis z nazwą firmy i jakiś element graficzny i będzie gitara  :D (nie ma co zaśmiecać karoserii-nazwa ma być głównym elementem) ..... ja bym się oglądnął...... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi pewnie nie zwróci nawet uwagi, ale kto choć trochę pojęcia ma (a okazuje się że świadomość dobrego dizajnu się podnosi) i zobaczy na aucie darmowy krój fontu z jakiegoś dafontu, czy innego squirrela z rozwalonym kerringiem to aż oczy bolą nie mówiąc już o samym koślawym foncie. Chodząc przez miasto mam taka zabawę w rozpoznawanie fontów z dafonta na banerach i szyldach, nawet sporo graficznych elementów kojarzę z darmowych stocków. Widząc coś takiego w identyfikacji wizualnej firmy wysyła to prosty przekaz klientowi: ta firma oszczędza gdzie nie powinna, pewnie na produkcie też to samo robi i przy okazji klienta w wała. Gdzie jak gdzie ale na identyfikacji wizualnej się nie oszczędza, chyba że to jakaś januszową firma ma być, ale będą tez januszowe pieniądze i klienci. Ja jak coś takiego gdzieś w firmie widzę, to od razu obrót na pięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za Wasze uwagi, jednak niestety nic one nie wnoszą nowego tego projektu.

 

Doprecyzowując

Moim założeniem jest dotrzeć do pasjonaty z umiejętnościami graficznymi, nie strikte profesjonalisty. Nie oczekuję gotowego do druku projektu a Ciekawych pomysłów wartych do wykorzystania. Oklejenie Imprezy do taki celów nie jest łatwym zadaniem, nie jest to samochód dla handlowca ani rajdówka na której widoczne są reklamy sponsorów, na tą chwile sponsor jest tylko jeden. Dlatego zgodzę sie z Wami ze łątwo jest taki projekt popsuć. 

 

Moze znajdzie się ktoś kto chciałby spróbować swoich sił, jeśli natomiast znacie firmy mające doświadczenie przy podobnych projektach chętnie sie z nimi skontakuje, zatem będę wdzięczny za namiary, te na które ja trafiłem nie specjalnie czuły klimat.... poniżej projekty jakie otrzymałem od tych firm:


propozycje, jutro doślę pozostałe 

post-20406-0-89008900-1452185110_thumb.jpg

post-20406-0-91516000-1452185112_thumb.jpg

post-20406-0-05425800-1452185114_thumb.jpg

post-20406-0-19552900-1452185115_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mogę Ci polecić dwie firmy które robiły dla mnie projekt oklejenia mojego samochodu. Zajmują się projektami rajdówek a nie samochodami handlowców do tego właściciel jednej z nich sam ma rajdówkę (Subaru) i upala, więc raczej czuje klimat ;)

 

Daj znać na PW jak jesteś zainteresowany. Mogę podesłać Ci adres + wizualizacje moich projektów + ceny żebyś miał pojęcie jak to wygląda :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt oklejenia to nie jest prosta sprawa aby miało ręce i nogi. Siedziałem nad tym dobrych kilka tygodni a na końcu aby dopiąć wszystko i tak musiałem się wspomóc specami od grafiki. 

 

W tej chwili najłatwiej zaprojektować najróżniejszej maści ciapy, bo to łatwe, dynamiczne i przyjemne a jak się coś źle naklei to nie widać.  

 

Jak poszedłem z liniami prostymi, 3 kolorami głównymi, kwadratami, kątami prostymi i złotem do tego, to się okazało, że dwie firmy poległy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z takim autem to powinno być na nim hasło " mr job - właśnie o nas uslyszales " - a my słyszeliśmy o pracy dla Ciebie" tylko trochę za długie jak na hasło z ta drugą częścią zdania.

...ooo, super pomysł, ale córka od reklamy podpowiada mi, że lepiej by brzmiało "Mr Job - mamy dla Ciebie pracę/or/mamy pracę dla Ciebie"  :)

Edytowane przez baca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 
A może spróbuj zarzucić temat na fajnelogo.pl ! Swego czasu zleciłem tam z kolegą parę projektów i byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony ilością ofert i jakością wykonania. Mimo, że byliśmy niszowym sklepem internetowym, trudniącym się w sprzedaży profesjonalnych modeli RC :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...