Skocz do zawartości

Skrzypienie po wymianie gum stabilizatora


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno w ASO wymieniono mi gumy przedniego stabilizatora, bo na nierównościach było słychać stukanie. Teraz w czasie jazdy po dziurach jest cisza, jak makiem zasiał, pojawił się jednak inny objaw. Przy pełnym skręcie kierownicy, np. podczas zawracania, ale tylko w lewą stronę słychać skrzypienie. Wczoraj jeździłem w kółko i skrzypi w rytm drobnych nierówności na które natrafiają koła. Co to może być? Forek XT MY 2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Wczoraj jadąc usłyszałem skrzypienie w okolicach chyba przodu a może i z tyłu też już sam nie jestem w 100% pewien, które ujawniło się na nierównościach, z tym że występuje niezależnie czy skręcam, czy jadę na wprost. Jest bardzo irytujące. Psiknę olejem i zobaczę czy nastanie cisza.

sebxyz

 

Witam.

Dziś po roztopach skrzypienie ucichło ;) .

sebxyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w swoim zalozylem poliuretany i jest kompletna cisza. Polecam ten zabieg.

podobno chwilowo, potem jest jak w starym żuku ale to zasłyszana opinia bo się nie zdecydowałem na wymianę gum.

Ja wymieniłem na poliuretany i mimo smarowania po 2 miesiącach zaczęło skrzypieć i skrzypi powyżej 0st.C. Więc zmiana na poliuretany to nie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno chwilowo, potem jest jak w starym żuku ale to zasłyszana opinia bo się nie zdecydowałem na wymianę gum.

 

To niestety prawda, niektórzy zakładają kalamitki i jak zaczyna skrzypieć to lecą ze smarem i tak w kółko... w poprzednim aucie byłem bliski zmiany wszelkich gum na poli, ale po rozmowach ze znajomymi po tym zabiegu odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...