Skocz do zawartości

Co warto zobaczyć w Wiedniu?


DarekJ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jakie masz podejście do piwa. Moje jest takie że chętnie poświęcam czas na testowanie piwek i często wiążę to z angażowaniem rodziny i znajomych w przywożenie poszczególnych specjałów z zagranicy.

Udając się do Austrii, poszedłbym do specjalistycznego sklepu z piwem. Polecam poszukać czegoś z top 50 w rankingu ratebeer. Najlepiej wybrać sobie jakiś ciekawy styl piwa, znaleźć browar który je produkuje i spróbować znaleźć sklep w okolicy.

Dla zainteresowanych podrzucę link do rankingu piw Austriackich http://www.ratebeer.com/beer/country/austria/15/#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knajpy? najsłynniejsza w Wiedniu to griechenbeisl-czy jakoś tak podobno ma ponad 700 letnią tradycje,warto zobaczyć bo w jednej z sal autografy od Einsteina do Phila Collinsa,ale tanio nie jest i żarcie takie sobie(no bo jak nazwać krwistą kaczkę :P )

 

a z kawiarni napewno Cafe LEOPOLD HAVELKA-taki troche Kazimiersko-cesarsko-fandesieklowy klimat :)

 

Co do zakupów to nie mam pojęcia,nie jechałem na zakupy,piwo owszem mają dobre ale ostatnio coraz więcej dobrego wina.

Kuchnia wszędzie tam podobna,najlepiej zjedliśmy w Chińskiej przy rynku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wiedniu jadlem mega dobrego chinczyka. Na wejsciu placisz (wtedy 8euro, teraz pewnie ok 10) i jesz ile dasz rady. Wszystko przyszykowane skladniki surowe, sam komponujesz potrawy i zanosisz kucharzom ktorzy smaza to na twoich oczach z mozliwoscia dodania jednego z 10 sosow. Mega wybor od owocow morza, roznych mies, warzyw, ciast, owocow. Lepszego chinczyka jeszcze nie jadlem. Nie pamietam nazwy, ale jak cos to moge dopytac kolegi, ktory stacjonuje w Wiedniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wiedniu jadlem mega dobrego chinczyka. Na wejsciu placisz (wtedy 8euro, teraz pewnie ok 10) i jesz ile dasz rady. Wszystko przyszykowane skladniki surowe, sam komponujesz potrawy i zanosisz kucharzom ktorzy smaza to na twoich oczach z mozliwoscia dodania jednego z 10 sosow. Mega wybor od owocow morza, roznych mies, warzyw, ciast, owocow. Lepszego chinczyka jeszcze nie jadlem. Nie pamietam nazwy, ale jak cos to moge dopytac kolegi, ktory stacjonuje w Wiedniu.

Racja, chińczyki są rewelacyjne. Kiedyś świetny był na Rennweg'u (Imperator China Restaurant). :)

Ale najlepsza w Wiedniu jest golonka na Praterze, dokładniej Schweizerhaus. Lepszej w życiu nie jadłem. 8) Jedyny minus, to w ogródku cięzko miejsce znaleźć.

 

Co do zakupów to polecam cała Mariahilfer Strasse, a jak bardziej na obrzeżach to SCC, chociaż tam jest coraz większy syf :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Bylem w zeszły weekend, polecam (oprócz tego, co zostało wspomniane lub ewentualnie dodatkowe info):

 

Pałac Schonbrunn, ale tylko na zewnatrz. Wnetrze monotonne (wszystkie pomieszczenia takie same) i nawet poza sezonem pełno ludzi.

 

Cafe Hawelka - najsłynniejsza kafejka, rewelacyjny klimat :)

 

Kościół świętego Karola niedaleko stacji metra Karlsplatz. Fantastyczne wnętrze!

 

Pałac Belvedere

 

Jedzenie:

 

w centrum polecam dwie restauracje:

 

Najlepsze sznycle w mieście: Figlmüller na Bäckerstraße 6 - ale trzeba rezerwowac!!

Swietna kuchnia wloska: Da Capo, Schulerstraße 18

 

Swietna pasta, nieopodal Schönbrunn: Mario Pasta - Grill - Bar, Lainzer Str. 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam cos od siebie. a chyba nikt o tym jeszcze nie wspomnial i od razu uprzedzam, ze nie wiem, czy jeszcze istnieje - targowisko (flohmarkt) przy stacji Kettenbrücken. Istna graciarnia i mozna naprawde ciekawe rzeczy za bezcen kupic, a nie beda tak tandetne, jak z "pamiatkowych". No i tam jadlem najlepszy kebab, za ktorym tesknie - po jednej stronie jest wlasnie ta graciarnia, a po drugiej "zieleniak" i w tej wlasnie czesci byly po obu stronach budki z kebabem - w obydwu przepyszny i tak wielki, ze sie mozna zapchac bylo, a kobiety to raczej jednego na spole moga atakowac.

No i ewentualnie na Donauinsel - poszwedac sie wieczorem nad Dunajem, wypic, zjesc. Z daleka tez niezle wyglada wiezowiec, ktory zwie sie bodaj Millenium Tower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dodam cos od siebie. a chyba nikt o tym jeszcze nie wspomnial i od razu uprzedzam, ze nie wiem, czy jeszcze istnieje - targowisko (flohmarkt) przy stacji Kettenbrücken. Istna graciarnia i mozna naprawde ciekawe rzeczy za bezcen kupic, a nie beda tak tandetne, jak z "pamiatkowych". No i tam jadlem najlepszy kebab, za ktorym tesknie - po jednej stronie jest wlasnie ta graciarnia, a po drugiej "zieleniak" i w tej wlasnie czesci byly po obu stronach budki z kebabem - w obydwu przepyszny i tak wielki, ze sie mozna zapchac bylo, a kobiety to raczej jednego na spole moga atakowac.

No i ewentualnie na Donauinsel - poszwedac sie wieczorem nad Dunajem, wypic, zjesc. Z daleka tez niezle wyglada wiezowiec, ktory zwie sie bodaj Millenium Tower.

Targowisko istnieje a stacja metra to Kettenbrückengasse, ale działa chyba tylko w sobotę,

Prater trzeba zaliczyć obowiązkowo będąc w Wiedniu szczególnie Turbo Boost i sieć fast foodów ze sznyclami - Schnitzelhaus :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 lat później...

Zaproponuję panią Elwirę Rudecką . Pozytywnie ją wspominamy z żoną. To był nasz wyjazd w ramach 10 tej rocznicy ślubu i chcieliśmy jednak Wiedeń zwiedzić bardziej profesjonalnie niż tak na łapu capu – Wiedeń nocą wygląda rewelacyjnie, polecam każdej parze takie zwiedzanie właśnie z panią przewodnik.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkopuję! Ostatni post jest z 2018r, a po drodze były covidy itd. więc wolałbym mieć świeże info. ;)

 

W lipcu będę tydzień w Wiedniu. Ot taka wakacyjna wycieczka. Jedziemy autem, mamy już spanko, winieta na hajłej też kupiona.

Interesuje mnie co tam zobaczyć, jak się najlepiej poruszać i może gdzie i co zjeść. 

Wiem, że pełno felietonów w sieci ale mnie mdli jak czytam niektóre opisy rodem z Chłopów. 

Ostatecznie wejdę do biura informacji turystycznej i wezmę mapę/przewodnik - w Budapeszcie zadziałało i zobaczyłem nawet więcej niż mi kazali na Reddicie. 

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze nie łamie regulaminu wrzucając link do innego forum, ale to kompletnie inna „branża”:

 

https://www.fly4free.pl/forum/atrakcje,forum,1269

 

Moze tam znajdziesz jakaś inspiracje?

 

Od siebie rzucę, ze w ZOO maja pandy, wiec jeśli jedziesz z dziećmi to może być ciekawostka.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, QbaqBA napisał(a):

Mam nadzieje ze nie łamie regulaminu wrzucając link do innego forum, ale to kompletnie inna „branża”:

 

https://www.fly4free.pl/forum/atrakcje,forum,1269

 

Moze tam znajdziesz jakaś inspiracje?

 

Od siebie rzucę, ze w ZOO maja pandy, wiec jeśli jedziesz z dziećmi to może być ciekawostka.

 

O, świetny link, dziękuję! 

A pandę sam bym zobaczył. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzeum Historii Naturalnej, ogólnie tam w okolicy jest sporo ciekawych rzeczy, więc co kto lubi.

Hiszpańska szkoła jazdy, ale patrzeć czy wcześniej czy są jakieś pokazy.

jak lubi się świecidełka to Skarbiec królewski

Schonbrunn, przylegające zoo i ogólnie cały park

Muzeum techniki

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wien.info/pl/zbiór-z-dziedziny-patologii-i-anatomii-w-dawnym-zakładzie-zamkniętym-narrenturm-150756

A ja polecam to miejsce. Może z dziećmi niekoniecznie, ale i sama wieża ma fajny klimat, i zbiory mają tam ciekawe: różne narzędzia i preparaty anatomiczno-patologiczne.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2023 o 21:03, sartek napisał(a):

https://www.wien.info/pl/zbiór-z-dziedziny-patologii-i-anatomii-w-dawnym-zakładzie-zamkniętym-narrenturm-150756

A ja polecam to miejsce. Może z dziećmi niekoniecznie, ale i sama wieża ma fajny klimat, i zbiory mają tam ciekawe: różne narzędzia i preparaty anatomiczno-patologiczne.

chciałem odwiedzić, ale byłem z 9 latką to uznałem że chyba jeszcze nie czas.

to w takich tematach jest jeszcze muzeum Zygmunta Freuda https://www.freud-museum.at/en/

nie byłem więc nie powiem czy warto, ale może kogoś zainteresuje.

 

Jeszcze przypomniało mi się muzeum sztuki współczesnej Mumok zarówno mi jak i młodej się bardzo podobało

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie zagłębiałem się zbytnio co tam dokładnie jest i czy faktycznie nie ma za dużo rzeczy nieodpowiednich dla oczu w jej wieku, ale przede wszystkim właśnie zrezygnowałem zakładając że będzie dla niej nudne i lepiej wybrać inne ciekawsze miejsca.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...