Skocz do zawartości

Malowanie Felg


wookie76

Rekomendowane odpowiedzi

Mam lamerskie pytanie:

 

Czy felge raz malowaną mozna malować raz jeszcze?

Czy da się uzyskać efekt blasku czy tylko felgi matowe?

Chodzi mi o kolor grafitowy.

 

Jakieś pkt w Warszawie gdzie profi robią i koszt malowania szt?

 

dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy felge raz malowaną mozna malować raz jeszcze?

 

tak

 

Czy da się uzyskać efekt blasku czy tylko felgi matowe?

 

da się wybierasz sobie połysk albo mat

 

Chodzi mi o kolor grafitowy.

 

ja mam pomalowane jeden komlet felg grafitowe a drugi grafitowe z bardzo delkatnym brokatem i do daje zajebisty efekt :D jeżeli chcesz to mogę Ci jakieś fotki podesłać obu tych kolorów na moich felgach

 

Jakieś pkt w Warszawie gdzie profi robią i koszt malowania szt?

 

bardzo polecam już nie jedną rzecz malowałem na ul.instalatorów http://www.renowacjafelg.pl/

 

z tego co pamiętam 17 cali bez prostowania czyli samo piaskowanie i malowanie proszkowo 100 zł szt

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pkt w Warszawie gdzie profi robią i koszt malowania szt?

 

bardzo polecam już nie jedną rzecz malowałem na ul.instalatorów http://www.renowacjafelg.pl/

 

z tego co pamiętam 17 cali bez prostowania czyli samo piaskowanie i malowanie proszkowo 100 zł szt

 

Potwierdzam. Robiłem na Instalatorów zarówno prostowanie jak i malaowanie, wszystko profi.

W Forku wyszło przepięknie, mam trochę ciemniejsze felgi, takie "magnezowe" jak zawsze chciałem mieć 8)

Prostowanie dodatkowo kosztuje kilkadziesiąt złotych od sztuki.

Panowie również uczciwie powiedzą, która felga po prostowaniu nadaje się jedynie na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkiełkowanie aluminium w zasadzie tylko wtedy gdy zamierzamy zostawić powierzchnię niepomalowaną. Tą metodę stosuje się w renowacji np. elementów bloków silników, części maszyn, itd. dostępnych wizualnie. Ta metoda nie uszkadza / nie zamazuje np. napisów na elementach aluminiowych co często może być istotne. Nie za bardzo (jest to pracochłonne) w ten sposób można pozbyć się powłok lakierniczych zwłaszcza tych proszkowych z felg.

 

Tu masz przykłady tego co się zwykle szkiełkuje -> http://www.szkielkowanie.com/szkielkowanie.html

 

Do felg aluminiowych, które podlegają malowaniu wystarczy standardowe piaskowanie oczywiście robione w umiejętny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wznawiam temat i mam ot taką propozycje :)

Drażniły mnie wżery na moich felgach. Przedsięwzięcie foliowe trwało od godzin przedpołudniowych do wieczornych :)

Takie folie mają gwarancje od 6lat w górę ąa bardzo mocne i trwałe a parametr temp jest od -50 do +90 jeżeli powierzchnia jest dobrze odtłuszczona nie ma prawa się odkleić na prawdę bardzo mocno trzyma

tutaj jest specyfikacja tej co mam http://www.fabertec....-Gold-100cm/281

Patrząc 2m rewelka Przyglądając się im z bardzo bliska idealne nie są sadze że Brak wprawy, a może po prostu folie 3M są jeszcze bardziej plastyczne niestety dużo dużo droższe. Ostatnia felga którą robiłem wyszła mi mogę powiedzieć świetnie, jedną ofoliuje raz jeszcze bo mnie w domu drażnili :-) a cierpliwości do tego trzeba. Jak to się mówi z tego się nie strzela. Efekt jak dla mnie rewelacyjny

 

Koszt foli na 4kółka około 50zł

 

 

 

post-7546-0-01667000-1358527122_thumb.jpg

post-7546-0-35298500-1358527165_thumb.jpg

post-7546-0-77139300-1358527132_thumb.jpg

post-7546-0-24744900-1358527144_thumb.jpg

post-7546-0-62719200-1358527155_thumb.jpg

 

efekt końcowy

 

post-7546-0-70397000-1358527177_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super patent z taką folią! Mam totalnie przeżarte felgi, nigdy nie ściągane na zimę (a ta zima jest ich 11-stą). Ale,że to oryginalny wzór foresterowski zdecydowanie wolę je zreanimować niż kupować inne.

Napisz z czasem jak ta folia zachowuje się w kontakcie z szutrem,piachem, solą na drogach itp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki na razie nic w zeszłym tyg orałem w polu w zmarzniętym błocie z kamorami po osie na Jurasowy Spocie. Folia nienaruszona franca trwała jak cholera sam się zdziwiłem ze nie odpadła.

 

 

O właśnie tak orałem :)

post-7546-0-40864800-1358791367_thumb.jpg

Edytowane przez kubabb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubabb - piszesz,że koszt na 4 kółka to około 50zł,ale jedna płachta folii to 25zł około..styka na dwa koła??

 

ps. fajne masz pole do poszalenia na białym:)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się jak na razie nie strzępi , Co do zużycia powiem ci po sezonie zimowym na razie jeżdżę od jakiś 3tyg i nie ma żadnych zadrapań ani rys. Bez problemowo się ją odrywa można się jeszcze wspomóc suszarką do włosów staje się bardziej plastyczna. Cholernie dużo siły trzeba użyć żeby dwoma rekami ją roztargać. Tak jak pisałem wszczesniej one maja gwarancje od 6lat a koszt foli niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...