Skocz do zawartości

Outback 3.6L 2010


Sebastian.R

Rekomendowane odpowiedzi

ie wiem co Pan Balkan znowu ściemnia bo mi głośniki padły ale pewnie odnosi się do lekko problematycznego umiejscowienia wejścia na płyte DVD do navi. Nie jest to może szczęśliwe rozwiązanie ale z tym kluczem to bzdura. Bez najmniejszych problemów zaślepka odskakuje przy pomocy 2 palców w czasie 2 sekund. Po drugie po cholerę tam "zaglądać' skoro jedna płyta jest na połowę Europy od Francji po Ukrainę i na południe do Grecji. Pan pseudu dziennikarz ( inaczej tego nie da sie określić ) chyba znowu

 

Tym razem sie z nim zgodze.

1) miejsce do wsadzenia dvd jest beznadziejne

2) bez instrukcji - nie do odnalezienia

 

Jestem tego żywym przykładem.

Wydano mi auto - na środku nawigacji napis - insert dvd. Siedziałem przed salonem z pół godziny (bo oczywiscie przeciez cd nie chciało odczytac, myslalem ze jest popstute) i kombinowałem gdzie to wsadzic. Kamera cofania nie działała - w ogole NIC bez tej plyty w srodku nie działa. Swieci sie tylko napis zeby wlozyc płyte.

Dodam, że oczywiscie instrukcji nie dostałem. Została mi ona dosłana tydzien później, po moim wydarciu gęby przez telefon na pracownika w Krakowie - pocztą (bez komentarza, zebym musial o instrukcje "prosic").

 

Zirytowany wróciłem do salonu i kazałem sobie to dvd naprawic. Kombinowano co zrobic z 15 minut (bo oczywiscie salon tez instrukcji, nawet na własny uzytek nie miał). W końcu znalazł sie jeden mądry - który wiedział, ze ta zaślepke trzeba zdjac i pod nią jest dodatkowy czytnik. Więc nawet w seriwsie - dopiero jakas czwarta czy piąta osoba - wiedziała, ze pod tym jest ukryty drugi czytnik.

 

Gdybym dostał instrukcje to dzis nie odezwałbym sie na temat umiejscowienia tego czytnika - a że instrukcji nie dostałem - i przez to godzine nerwów straciłem - uważam umiejscowienie czytnika, jego zaślepienie bez dodatkowego oznaczenia ze znajduje sie pod zaslepka dodatkowy czytnik dvd - za wyjątkowo głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan pseudu dziennikarz ( inaczej tego nie da sie określić ) chyba znowu próbuje komuś coś wmówić. Podobnie jak w "wypocinach" na temat rzekomo wadliwego sprzęgła.

Zdaje sie , że akcja sprzęgło nie doprowadziła do tego czego oczekiwal...... :roll: ...więc teraz ..."klapka jest glupia" :mrgreen:...jak glupia może byc klapka..... :?: .....

 

-- 22 wrz 2010, o 15:52 --

 

dopiero jakas czwarta czy piąta osoba - wiedziała, ze pod tym jest ukryty drugi czytnik.

 

który wydawali z Navi.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...więc teraz ..."klapka jest glupia" :mrgreen:...jak glupia może byc klapka
nie ważne, ważne że w razie czego zawsze można ka kogoś zwalić że to on (ona) jest głupia a nie my :mrgreen:

 

E to będę sobie robił jaja w salonach :twisted:

Rozumiem że u Pana Panie Andrzeju nie mam co próbować bo się nie uda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian gdzie Ty kupowałeś swojego OBK ? W "Mandżurii" ? W moim przypadku nie dostałem instrukcji ale Pan mnie posadził i przekazał podstawowe informacje :

1. pod ta klapką jest dodatkowe wejście na nośnik DVD i pyk dwoma palcami podważył klapkę.

2. jeden z dwóch podstawowych nośników musi być zawsze w navi.

 

Takie rozwiązanie jest dla mnie OK z dwóch podstawowych powodów :

1. nie ma osobnego odtwarzacza DVD, który by zajmował miejsce w jednym z dwóch schowków lub w bagażniku.

2. navi jest tak zaprojektowane, że trzeba pojechać do Hiszpanii żeby była konieczność zmiany nośnika.

 

Jak dla mnie to się czepiacie. Podobnie ja Pan J.B.

Ciekawe kto mu udostępnił ten samochód ? Pewnie będzie zadowolony, że dostanie z porysowaną kluczem konsolą.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian gdzie Ty kupowałeś swojego OBK ? W "Mandżurii" ?

 

W Kielcach. Wiec niedaleko od Mandzuri :P

 

-- 23 wrz 2010, o 09:38 --

 

przekazał podstawowe informacje :1. pod ta klapką jest dodatkowe wejście na nośnik DVD i pyk dwoma palcami podważył klapkę.

 

Pewnie, jak sie komus ta informajce poda - to podpisuje sie pod Twoim postem. Może sobie tam byc to dvd, w niczym nie przeszkadza, ja plyty pewnie nigdy nie wyjme.

 

-- 25 wrz 2010, o 21:21 --

 

Edit: Odnośnie podłączenie iphona i transmisji przez bluetooth - jest możliwość przerzucania piosenek! Na ekranie nawigacji, co prawda jest tylko pauza i play - ale przekrecając pokrętło od cd tune/track - piosenki po 2-3 sekundach opóźnienia (pewnie BT sie buforuje) są zmieniane. Nie przyszło mi do głowy wcześniej kręcic pokretłem od cd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie naszło takie pytanie:

 

Po jakiego trzy płyty DVD plus Europa wschodnia (jeżeli ktoś ma to szczęście),

skoro mapa całej Europy Garmina zajmuje ok. 2GB, TomTom'a podobnie?

 

Natomiast ja mam takie pytanie:

Czy jest jeszcze w ogole sens kupowac fabryczna navi :?: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast ja mam takie pytanie:

Czy jest jeszcze w ogole sens kupowac fabryczna navi :?: :roll:

 

No chyba wersji 3,6 l nie ma bez navi.

 

Porażką było natomiast, jak mój tata kupił w 2007 roku Outbacka 3,0,

model z navi był o 2500 euro droższy, do tego trzeba było kupić

kenwooda za 3700PLN, żeby w ogóle mieć mapy Polski... w dodatku nieaktualne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba wersji 3,6 l nie ma bez navi.

 

Porażką było natomiast, jak mój tata kupił w 2007 roku Outbacka 3,0,

model z navi był o 2500 euro droższy, do tego trzeba było kupić

kenwooda za 3700PLN, żeby w ogóle mieć mapy Polski... w dodatku nieaktualne...

 

Tak wiem ze te topowe wersje maja navi w standardzie ale te skromniejsze juz nie :)

 

Rzeczywiscie poraszka z ta navi za 3700 bez aktualnych map polski :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja mam takie pytanie:Czy jest jeszcze w ogole sens kupowac fabryczna navi

 

Patrząc przez pryzmat kasy - nie ma. Ja od lat używam palmtoa i automapy - za nic nie zamieniłbym na fabryczna navi.

 

Natomiast wszystko przychodzi z wiekiem, pieniędzmi, czasem... Kolega w BMW 7 ma bardzo aktualne mapy, nawigacja działa, chciał miec komfort nie przyklejania do szyby dodatkowego urzadzenia - dopłacił i jest zadowolony. Więc zależy jakie priorytety są. No i jaka jest szczegółowość map u danej marki. Żeby nie dopłacic za cos, co działa w 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jestem zupełnie innego zdania.

 

Choćby przyklejona wyświetlała zdjęcia budynków 3D, 4D, czy 5D,

ja i tak wolałbym zabudowaną nawigację, nawet jakby miała być 2D.

 

Chociażby z powodu klasy sprzętu (szybkość działania, zimny start,

dead reckoning itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażką było natomiast, jak mój tata kupił w 2007 roku Outbacka 3,0,

model z navi był o 2500 euro droższy,

3.0 był chyba tylko w wersji z navi, zresztą przecież nikt nigdzie nie ukrywał że nie ma map polski więc każdy wiedział na co się decyduje.
Patrząc przez pryzmat kasy - nie ma. Ja od lat używam palmtoa i automapy - za nic nie zamieniłbym na fabryczna navi.

 

Natomiast wszystko przychodzi z wiekiem, pieniędzmi, czasem... Kolega w BMW 7 ma bardzo aktualne mapy, nawigacja działa, chciał miec komfort nie przyklejania do szyby dodatkowego urzadzenia - dopłacił i jest zadowolony. Więc zależy jakie priorytety są. No i jaka jest szczegółowość map u danej marki. Żeby nie dopłacic za cos, co działa w 30%.

Ja dokupiłem moduł Garmina. Samochód głównie używa ojciec i jest zadowolony, pokrycie jest naprawdę dobre, a żaden palmtop czy inne ustrojstwo nie wchodziło w grę bo po prostu ojciec tak tego nigdzie więcej nie używa, a tu ma zawsze tam gdzie potrzebuje i też wyświetlacz jest dużo większy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda mam legacy 2010 to pozwolicie że też się wypowiem na temat wnętrza bo jest podobne

skóra w tym aucie porażka i od razu odradzili mi przy zamawianiu

za to zaoferowali w cenie nie zmienionej skórę pełną(co opóźniło trochę odbiór) ale było warto

idealnie spasowane i do tego świetnie wygląda.

poza tym reszta mi odpowiada nie ma tej pasludnej wstawki drewnianej tylko aluminium powiedzmy że to jest aluminium.

przejechałem już 6k km i jak na razie wszystko jest autem ok, nic nie trzeszczy wewnątrz, zero problemów z DPF i sprzęgłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 był chyba tylko w wersji z navi, zresztą przecież nikt nigdzie nie ukrywał że nie ma map polski więc każdy wiedział na co się decyduje.

Był też bez navi 2500 Euro tańszy, ale chodzi o to, że sprzedali nam kenwooda ze starą mapą za 3700PLN.

Czyli w sumie ok. 13700 PLN za navigacje z nieaktualną mapą...

 

co prawda mam legacy 2010 to pozwolicie że też się wypowiem na temat wnętrza bo jest podobne

skóra w tym aucie porażka i od razu odradzili mi przy zamawianiu

za to zaoferowali w cenie nie zmienionej skórę pełną(co opóźniło trochę odbiór) ale było warto

idealnie spasowane i do tego świetnie wygląda.

poza tym reszta mi odpowiada nie ma tej pasludnej wstawki drewnianej tylko aluminium powiedzmy że to jest aluminium.

przejechałem już 6k km i jak na razie wszystko jest autem ok, nic nie trzeszczy wewnątrz, zero problemów z DPF i sprzęgłem

Poproszę o jakieś zdjęcia, może być na priv, żeby offtopa nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 był chyba tylko w wersji z navi, zresztą przecież nikt nigdzie nie ukrywał że nie ma map polski więc każdy wiedział na co się decyduje.

Był też bez navi 2500 Euro tańszy, ale chodzi o to, że sprzedali nam kenwooda ze starą mapą za 3700PLN.

Czyli w sumie ok. 13700 PLN za navigacje z nieaktualną mapą...

 

co prawda mam legacy 2010 to pozwolicie że też się wypowiem na temat wnętrza bo jest podobne

skóra w tym aucie porażka i od razu odradzili mi przy zamawianiu

za to zaoferowali w cenie nie zmienionej skórę pełną(co opóźniło trochę odbiór) ale było warto

idealnie spasowane i do tego świetnie wygląda.

poza tym reszta mi odpowiada nie ma tej pasludnej wstawki drewnianej tylko aluminium powiedzmy że to jest aluminium.

przejechałem już 6k km i jak na razie wszystko jest autem ok, nic nie trzeszczy wewnątrz, zero problemów z DPF i sprzęgłem

Poproszę o jakieś zdjęcia, może być na priv, żeby offtopa nie robić.

 

ok postaram się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja dorzucę swoje 5 gr.

OBK H6 w SIP był/jest tylko i wyłącznie w pełnej wersji czy AT + skórzany pakiet + navi + inne dodatki.

 

W obecnych wersjach H6 3.6 i najbogatszej wersji 2.0D oprócz skóry i navi dostajemy:

a) inne audio ( odtwarzacz DVD ponoć lepiej gra od CD ). ze znacznie wiekszym zakresem ustawień. Dolby ProLogic , equalizer i takie tam.

B) elektryczne fotele z reg. lędźwi.

c) system KeyLess

d) kamera cofania.

e) nawiewy klimy na tył tylne szyby.

d) bluetooth z obsługą telefonu przez navi.

Innych różnic nie stwierdziłem. A/T w H6 ma inaczej rozwiązany napęd.

H6 3.6 jet tylko z paskudnymi dodatkami z pseudo drewna a 2.0D z imitacja aluminium bez różnicy jakie jest wykończenie wnętrza: beżowa czy czarna skóra.

Polak900 -- niech zgadnę. Kupowałeś OBK w Łodzi a przeróbka była tutaj : http://www.tapcar.pl/. Rozważałem taką opcję ale ostatecznie odpuściłem. Odnośnie skóry w OBK to nie przesadzałbym. Nie jest to może szczyt jakości a wstawki z ekologicznej skóry są widoczne ( jak ktoś się przyjrzy lub wiem czego szukać ) to sprawuje się ona bardzo dobrze. Perforacja pomaga w upały a po konserwacji jest w miarę miła w dotyku. Dla porównania w A4 Allroad była na podobnym poziomie.

Ciekawe jak oni rozwiązali kwestię poduszek bocznych w fotelach ?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak900 -- niech zgadnę. Kupowałeś OBK w Łodzi a przeróbka była tutaj : http://www.tapcar.pl/. Rozważałem taką opcję ale ostatecznie odpuściłem. Odnośnie skóry w OBK to nie przesadzałbym. Nie jest to może szczyt jakości a wstawki z ekologicznej skóry są widoczne ( jak ktoś się przyjrzy lub wiem czego szukać ) to sprawuje się ona bardzo dobrze

 

Jakby kupował w Warszawie - to fotele i tak by odkręcono i zawieziono do Łodzi :P

 

Co do konserwacji - to polecam ja zrobic natychmiast po zakupie. Od początku skóra jest tak sucha, ze az nie miła w dotyku. Wciągneła od razu 1/3 butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak900 -- niech zgadnę. Kupowałeś OBK w Łodzi a przeróbka była tutaj : http://www.tapcar.pl/. Rozważałem taką opcję ale ostatecznie odpuściłem. Odnośnie skóry w OBK to nie przesadzałbym. Nie jest to może szczyt jakości a wstawki z ekologicznej skóry są widoczne ( jak ktoś się przyjrzy lub wiem czego szukać ) to sprawuje się ona bardzo dobrze

 

Jakby kupował w Warszawie - to fotele i tak by odkręcono i zawieziono do Łodzi :P

 

Co do konserwacji - to polecam ja zrobic natychmiast po zakupie. Od początku skóra jest tak sucha, ze az nie miła w dotyku. Wciągneła od razu 1/3 butelki.

 

grunt że ładnie zrobili w cenie samochodu ze skórą

uważam że warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
fajna fura....ale te siedzenia z tyłu to tak jak pamietam z nysek milicyjnych jak mnie zwijali z róznych manifestacji za czasów solidarności :mrgreen: troche żenada

 

 

 

Siedzenia z tył są bardzo dobre - wrecz rewalcyjne i nie chodzi tutaj o przestrzen na nogi. Niewiele aut robi 3 osobowe kanapy tak abys mog przewiezc 3 dzieci z tylu - niektore z jich na fotelikach.

Kanapa jest plaska - srodek moze troche gorszy do siedzenia ale dzieki temu nikt nie jeczey ze tam siedzi. Jak masz mniejsza rodzine to kladziesz podlokietnik i masz 2 osobowe kanape z fajnym podlokietnikiem.

Moze to dziwic ale to jeden z argumentow jak ma sie duza rodzine zeby to auto kupic (a nie chce sie jezdzic vanem lub juz sie ma vana). Niewiele aut ma tak rozwiazana tylna kanape zeby byla 3 osobowa i plaska - poza OTB / Legacy to XC70, Lexus RX no i pare aut z polki < 100.000pln

Tylna kanapa to zaleta tego auta.

Skora moze byc jasna - polecam mam taka i wyglada rewelacyjnie - jakos mi sie nie brudzi przy dzieciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...