Skocz do zawartości

centralny zamek


cichy12

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam forka 2.0 z 2000r i mam problem z centralnym zamkiem sam sie zamyka czy pilotem czy recznie po otwarciu po sekundzie sam sie zamyka zamienialem juz puszke co jest w kokpicie nad bezpiecznikami jest to samo czy moze byc uszkodzony centralny w drzwiach?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej kłania się rozebranie drzwi. najprawdopodobniej w samym zamku coś się zakleszcza, zamarzło albo przygniło? miałem podobne numery w innym aucie niż Subaru, ale tylko przy mocnych mrozach, rozbierz drzwi, popsikaj WD40 po zamku od tyłu, może odpuści, jak nie, trzeba go wyjąć i obejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez tak myslalem ze najprawdopodobniej zwarl sie na stale styk od sygnalu zamkniecia jak sie otwiera to tylko jedne drzwi a zamykaja sie wszystkie bo slychac po silownikach wic wnioskuje ze caly czas dostaje sygnal zamknieciacentralnego jak bede mial chwile czasu to rozbiore to ustrojstwo

dziekim za odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy macie tak, że po otwarciu auta z pilota i otwarciu klapy bagażnika i ponownym jej zamknięciu za jakiś czas samochód ponownie SAM się zamyka? Przy otwarciu jakichkolwiek drzwi nie ma tego 'zjawiska'.

Trzeba uważać żeby nie zostawić w tym czasie kluczyka w środku, bo się zrobi problemik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziq, wiele alarmów ma opcję samozamykania pojazdu. Jest ona aktywna w momencie kiedy otworzysz samochód pilotem, ale nie otworzysz żadnych drzwi. Wtedy po określonym czasie auto sam się zamknie - ma to na celu uchronić przed przypadkowym pozostawieniem auta otwartego. Mam to w Imprezie. Otwarcie klapy bagażnika nie deaktywuje tej opcji i po kilku sekundach auto zaczyna dawać znak, że zaraz się zamknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem, bo sens jakiś to ma... szkoda że nie można tej opcji wyłączyć, bo czasem może być denerwująca - ja z reguły zaczynam 'wsiadanie' do auta od grzebania w bagażniku i potem często muszę jeszcze raz otwierać centralny...

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, to jest montowany fabrycznie w Foresterze centralny zamek, bez alarmu

 

zgadza sie, po otwarciu z pilota zamek zamyka sie ponownie po 30 sekundach, jezeli w miedzyczasie nie otworzysz jakichs drzwi - standardowa funkcja :wink: mi tam nie przeszkadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...