Skocz do zawartości

DOHC vs SOHC


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Panowie w 2007 rok produkcji

2,5 l pojemności i 170 kuni- ten silnik to sohc ? czy dohc ?

ps:

w wykazie silników wolnossących na stronie pewnej firmy ten silnik nawet sie nie pojawia

jest 2.0 158 kucy ale tego 2,5 170 nie ma ;)

 

od MY08 w EU, czyli rok produkcji może być 07, na przykładzie OBKa

 

 

Silnik w układzie bokser, 4 cylindry, SOHC, 16 zaworów, benzynowy.

Pojemność: 2,457 cm3.

Maksymalna moc: 127 kW (173 KM) / 6 000 obr/min.

Maks. moment obrotowy: 227 Nm / 4 400 obr/min.

 

wcześniejsza wersja w tej budzie miała 165KM i też była SOHC ale bez zmiennych faz rozrządu.

 

DOHC 2.5 pojawił się w OBKu nowej generacji dopiero w MY13, ale debiutował nieco wcześniej w US w Forku MY11. Miał 170 KM i oznaczenie FB25.

Edytowane przez okeyten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedys czytalem to 2.5 n/a to sohc. Potrafi wydmuchac upg, ale to ponoc historia marginalna.

 

tzn nie częściej niż każdy inny silnik? w 2 poprzednich samochodach strzeliła mi uszczelka (W201 i Nissan Sunny), ale przebiegi były półmilionowe, naprawa jednak była stosunkowo tania ze względu na wiek aut oraz łatwość dostępu do głowicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Jak można prosić o pomoc bo nigdzie nie moge znaleść jest może 2.0  SOHC w imprezie gh jak tak to ile ma koni i czy 1.5 jest sohc lub czy są silniki sohc w imprezie 2005  do 2007 r np 1.5 jakie są i jak z luzami zaworowymi w obu silnikach

Edytowane przez sixtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impreza 2003 125 km na rodzinne auto sohc cz dohc  jakby ktoś coś niepokojącego zauważył ze zdjęcia to byłbym wdzięczny 836987355_10_1080x720_20b-125km-niski-pr


ej 20 to sohc jak dobrze zrozumiałem bo ma jeden wałek bo w czwartek pojadę oglądać podobny np w  imprezie 125 km z 2003 r

Edytowane przez sixtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

posiadam forestera 99 2,5 bez turbo, SOHC i mi się zatarł. Pytanie jest takie czy mogę wrzucić silnik (bo taki znalazłem tanio na allegro) 2,5 ale DOHC, czy będzie wszystko pasować? Dodatkowe pytanie, mam instalacje gazową i czy ona tez będzie współgrać z DOHC?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy może mnie ktoś z was oświecić ? Staram się przed zakupem Subaru outbacka 2.5 i Premium rok 2011 rozszyfrować czy silnik posiada DOHC, czy SOHC. Oczywiście wiedza potrzebna, aby poprawnie i zasadnie zastanowić się na instalacją gazową i jej sensem. Z poszukiwań na rynku dealer i net wychodzi, że powinienem mieć SOHC,lecz wszystkie źródła amerykańskie i vin dekodery wskazują na DOHC.

 

A więc  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Darecki196 napisał:

Czy może mnie ktoś z was oświecić ? Staram się przed zakupem Subaru outbacka 2.5 i Premium rok 2011 rozszyfrować czy silnik posiada DOHC, czy SOHC. Oczywiście wiedza potrzebna, aby poprawnie i zasadnie zastanowić się na instalacją gazową i jej sensem. Z poszukiwań na rynku dealer i net wychodzi, że powinienem mieć SOHC,lecz wszystkie źródła amerykańskie i vin dekodery wskazują na DOHC.

 

A więc  ?

Przeczytaj na tabliczce znamionowej pod maską jaki to silnik i sprawdź w necie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Darecki196 napisał:

Czy może mnie ktoś z was oświecić ? Staram się przed zakupem Subaru outbacka 2.5 i Premium rok 2011 rozszyfrować czy silnik posiada DOHC, czy SOHC. Oczywiście wiedza potrzebna, aby poprawnie i zasadnie zastanowić się na instalacją gazową i jej sensem. Z poszukiwań na rynku dealer i net wychodzi, że powinienem mieć SOHC,lecz wszystkie źródła amerykańskie i vin dekodery wskazują na DOHC.

 

A więc  ?

Jak masz VIN, to zaraz się wyjaśni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Darecki196 napisał:

4S4BRBCC1B3427605

SIlnik 2,5L EJ253 SOHC bez turbo.

Tu masz do niego manual:

https://techinfo.subaru.com/stis/doc/ownerManual/MSA5M1104BSTIS.pdf

Jak nie masz pewności, to zacznij porównywać fotki: :D

https://advertisecarsfree.com/auction-2011-subaru-outback-for-sale-in-east-providence-ri-4s4brbcc1b3427605-56547726

 

 

108d65012a79304e_ff4ed58eae7b4e.jpg

EJ253.png

EJ255.png

engine.png

108d65012a79304e_6f2548845114ee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...