Skocz do zawartości

Jezioro Garda


zalegus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w sierpniu wybieram się nad jezioro Garda we Włoszech.

W związku z tym mam pytanie: czy mógłby ktoś polecić jakieś miejsce na nocleg?

Co warto zobaczyć?

Słyszałem że nie warto jechać w weekend bo są straszne korki.

Którędy najlepiej tam dojechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Brener i dalej autostradą na południe albo jak masz więcej czasu to trasą widokową od Wiednia na Graz i Wenecję a potem odbijasz na Cortina d'Ampezzo i masz spory kawałek przez Dolomity - frajda taka że dalsze wakacje w zasadzie nie potrzebne.

Ja byłem w Torri del benaco - spore ale nie za duże miasteczko - stare, fajna promenada, jest gdzie wejśc do wody. No i bardziej na południe więn np. do Verony blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że nie warto jechać w weekend bo są straszne korki.

Którędy najlepiej tam dojechać?

Faktycznie w weekend są cholerne korki na bramkach na autostradzie (przy okazji niezły pogląd na to co będzie u nas za parę lat - ja chcę winiety!), jechałem w zeszłym roku (ostatni weekend sierpnia) i w korkach między granicą Włoch a Sirmione stałem ok. 5h. Jechałem przez Villach, Udine, Padwę (we Włoszech autostrady A23 / A4), chyba rzeczywiście lepiej przez Dolomity jak radzi STIFF. I wybierz się poza weekendem :)

 

PS. Nie polecam Sirmione na pobyt, co prawda nie nocowałem tam ale widząc tamtejszy turystyczny blichtr i zgiełk - i tak bym się na to nie zdecydował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymu ale od tego roku nie ma już bramek na wenecji bo jest autostrada zrobiona i jezdzi sie dużo lepiej

 

Co do samej Gardy polecam rejs po jeziorze można płynąć np: z Desenzano tam też byłem kilka razy bardzo fajne miasteczko

Na wschód od Desenzano jest bardzo przyjemny zameczek, który warto zwiedzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garda - Samo miasteczko cudne , choć dośc typowe jak dla tej czesci Włoch. Warto tak jak poprzednicy poplynac stateczkiem :-) Mozna próbowac sobie po windsurfowac lub nartowodnowacazamotorowka. Wspaniałe tereny do uprawiania sztuki wjazdu i zjazdu na rowerze gorskim .Widoki z gór otaczajacych jezioro cudne. Ja polecam siedzenie na rynku z widokiem na jezioro - w jednej z knajpek - popijanie prosecco lub innego ścierwa i podziwianie kończyn turystek z całego świata :mrgreen:

Warto odbic i zajechac do Cantina Mezza Corona - producent dosc poprawnego wina szczegolnie ze szczepu Teroldego Rotaliano ( butelki z Reserva 2004 to cudo!! ) charakterystycznego tylko dla tej czesci Europy .

Co do spania to mało wiem gdyz na trasie do Gardy jest gdzie odbic i poszykac czegos w rodzajy kwatery prywatnej .

jakby co to polecam www.touristinformation.it/

 

Nie zapomnij odwiedzić Trydentu i Bolzano!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Torbole. Troche zatłoczona mieścina ale nie było źle. Ogólnie te okolice są dobre dla ludzi nastawionych na aktywny odpoczynek - windsurfing i kolarstwo, poza tym nie ma tam nic do roboty. No ale my duzo po Wloszech jezdzilismy i zwiedzalismy Sirmione (gdzie widzialem dwie Pagani Zondy :shock: ) Wenecja, Verona, Monza (tu akurat byslismy na testach F1) i jeszcze pare innych, których teraz nie pamiętam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Torbole. Troche zatłoczona mieścina ale nie było źle. Ogólnie te okolice są dobre dla ludzi nastawionych na aktywny odpoczynek - windsurfing i kolarstwo, poza tym nie ma tam nic do roboty. No ale my duzo po Wloszech jezdzilismy i zwiedzalismy Sirmione (gdzie widzialem dwie Pagani Zondy :shock: ) Wenecja, Verona, Monza (tu akurat byslismy na testach F1) i jeszcze pare innych, których teraz nie pamiętam. :wink:

 

 

JAK TO NIE MA CO ROBIC - Można jak klasyczny Sybaryta jeść i pić !!!! Do upadłego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kilka dni temu tam nocowałem z drodze z Francji.Baza noclegowa OBSZERNA !!! Hoteli od groma wokół porozrzucanych małych miejscowości.

 

Sprawdzę na zdjęciach jak nazywał się hotel. To była następna wioska za Gardą. Na takim parkingu jest tablica z namalowanymi hotelami i telefon bezpłatny.

 

Atrakcji jest dużo bo ulotek w biurze turystycznym masa: jakieś winiarnie,zamki,aquaparki itp.

 

Moim zdaniem najfajniejsza impra to : coroczny bodypainting :cool:

 

[ Dodano: Czw Cze 25, 2009 12:25 pm ]

Resort Hotel Le Torridel Garda - Via Bardino,7/a-ALBISANO

 

www.letorridelgarda.com

 

Byłem tam tylko przejazdem.Jedna noc.Ceny dużo niższe na miejscu,negocjowane niż przez biuro podróży. I tak jak pisałem wcześniej hoteli/hotelików od groma !!! Jak nie wypadnie jakiś festyn weekendowy to z noclegami nie powinno być problemów. Ja szukałem 5minut. Najpierw biuro podróży a potem ta tablica z hotelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...